Orienteering Australia

Official results for ACT Street Series: Garran

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: ACT Street Series: Garran
Organiser: Orienteering ACT
Date: Monday 25 March 2019

A: Men

7 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Graham FifieldRR-A49:55
2Broderick MatthewsNo club membership53:05
3Matthew PurcellGS-A55:13
4Tenzing JohnsonBS-A55:13
5Jonathan RicksRR-A55:20
6David ClarkeNo club membership57:00
7Jonathan MillerBS-A1:03:05

A: Women

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Amelia WaltonNo club membership1:01:30

A: Teams

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Roberto GaspariNo club membership58:40
1Rowena WoodsNo club membership58:40

B: Men

7 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Andrew JohnsonBS-A45:40
2Chris AndersenBS-A47:55
3Greg LanePO-A50:51
4Tony SlatyerPO-A55:50
5Cameron CurryNo club membership1:01:30
6Peter AntcliffBS-A1:04:12
7Maurice PattenRR-Adid not finish

B: Women

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Susie SpragueNo club membership49:30

B: Teams

7 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Matt ShadwellNo club membership54:50
1Michelle WelchNo club membership54:50
2Jen BrightNo club membership56:40
2Isaac MuscatNo club membership56:40
2William MuscatNo club membership56:40
3Jonathan HobenNo club membership1:00:27
3Freya WilsonNo club membership1:00:27

C: Men

6 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Dwayne CurrieNo club membership43:20
2Paul ArcherNo club membership45:30
3Ewen ThompsonNo club membership51:40
4Alex RicksRR-A51:50
5Gary FryRR-A1:01:50
6Geoff WoodPO-Adid not finish

C: Women

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Ellen JohnsonBS-A43:31
2Tracey WhiteNo club membership49:00
3Kylie SmythNo club membership51:20
4Elizabeth DunbarPO-A56:30

C: Teams

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Alice CoddingtonNo club membership50:25
1Daniel LeddaNo club membership50:25

D: Men

7 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Martin WehnerWE-A30:26
2David RossiNo club membership35:50
3Alan ThompsonRR-A40:10
4Ed TownerNo club membership40:20
5Tom TomNo club membership42:00
6Jim WhiteNo club membership51:10
7John SuominenWE-A51:30

D: Women

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Christine PalmerNo club membership42:23
2Susan ArcherNo club membership1:05:30
3Louise RoseRR-A1:09:30

D: Teams

8 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Fergus SmythNo club membership35:24
1Minnie SmythNo club membership35:24
1Richard SmythNo club membership35:24
2Hind NeedhamRR-A49:56
2Tamara NeedhamRR-A49:56
3Amelie CockerillNo club membership54:30
3Josh CockerillNo club membership54:30
3Max CockerillNo club membership54:30

PowerWalk: Men

7 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Keith FifieldRR-A141:00:50
2Michael BurtRR-A131:00:25
3Mick SaundersNo club membership11-11:01:40
4Tate NeedhamRR-A943:43
5John HardingPO-A657:36
6Jack PalmerNo club membership458:15
7Hermann WehnerWE-A332:39

PowerWalk: Women

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Rosemarie EdwardsWE-A1053:52
2Pat MiethkePO-A1059:25

PowerWalk: Teams

7 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Caroline BallardNo club membership1159:10
1Sue McDonaldNo club membership1159:10
2Daniel BrightNo club membership6-2.51:05:15
2Richard FrostNo club membership6-2.51:05:15
2Laura MuscatNo club membership6-2.51:05:15
3Armaiti CarnahanNo club membership344:00
3Michael CarnahanNo club membership344:00

Please report errors in the result list to the organiser.