Orienteering Australia

Official results for The Domain - Hobart Saturday Series #5

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: The Domain - Hobart Saturday Series #5
Organiser: Australopers
Date: Saturday 22 June 2019

Long

4 150 m, 19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Anthony StonerAustralopers31:297:35
2Matthew CohenAustralopers32:03+0:347:43
3Dion McKenzieAustralopers32:04+0:357:43
4Sebastian BurgessAustralopers34:33+3:048:19
5Will WhittingtonAustralopers36:17+4:488:44
6Mark WestAustralopers37:21+5:529:00
7Bernard WalkerAustralopers38:26+6:579:15
8Paul EnkelaarAustralopers38:37+7:089:18
9Murilo Mattos38:46+7:179:20
10Leida WilliamsAustralopers39:00+7:319:23
11Gary CarrollAustralopers40:13+8:449:41
12Anna DowlingAUSTRALOPERS40:51+9:229:50
13Kim CarrollAustralopers46:11+14:4211:07
14Ashley CarrCasual Members Tas47:59+16:3011:33
15Peter CusickAustralopers51:12+19:4312:20
16Neil HawthorneAL53:28+21:5912:53
17Diana Cossar-BurgessAustralopers59:47+28:1814:24
18Ross KellyAustralopers1:40:04+1:08:3524:06
Julian RoscoeAUSTRALOPERSmispunched

Medium

3 225 m, 30 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Andrew Zielinski33:0610:15
2Thomas GardeAustralopers34:41+1:3510:45
3Julia Powell-DaviesAustralopers35:28+2:2210:59
4Sally WayteAustralopers36:02+2:5611:10
5Mark HeyAustralopers36:41+3:3511:22
6Lindsay PenderAustralopers37:37+4:3111:39
7Peter ShawAustralopers38:27+5:2111:55 Download route in GPX format
8Kate LucasAustralopers39:36+6:3012:16
9Bert ElsonAustralopers40:26+7:2012:32
10Hilary CaneAustralopers40:31+7:2512:33
11Sara BrainAustralopers41:23+8:1712:49
12Ian RobertsAustralopers41:38+8:3212:54
13Samuel BarkerAustralopers41:54+8:4812:59
14Hermione Powell-DaviesAustralopers43:14+10:0813:24
15Mike CalderAustralopers45:26+12:2014:05
16Jan HardyAustralopers46:03+12:5714:16
17Andrew KoerbinAustralopers46:16+13:1014:20
18Lucy HawthorneAustralopers46:17+13:1114:21
19Renny DuckettAustralopers46:40+13:3414:28
20Rosie RutledgeAustralopers47:16+14:1014:39
21Gayle WestAustralopers49:37+16:3115:23
22Chris MalesAustralopers51:58+18:5216:06
23John AllanAustralopers57:04+23:5817:41
24Robyn ChapmanAustralopers58:17+25:1118:04
25Sandra DiazAustralopers1:00:19+27:1318:42
26Jane CalderAustralopers1:01:45+28:3919:08
27Ben Harlow1:05:24+32:1820:16
28Richard LockeCasual Members Tas1:09:15+36:0921:28
29Lesley ClementsonCasual Members Tas1:11:53+38:4722:17
30Mia HollingsworthAUSTRALOPERS1:20:10+47:0424:51

Short

2 150 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Will EnkelaarAustralopers22:5110:37
2Mitchell Zielinski27:09+4:1812:37
3Darcy Pippos28:46+5:5513:22
4Josh Binks1:00:14+37:2328:00
Sally SalierAUSTRALOPERSmispunched

Novice

1 575 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jonty Zielinski17:0110:48
2Simon WalkerCasual Members Tas22:53+5:5214:31
3Sophie SutherlandCASUAL MEMBERS TAS23:24+6:2314:51
4Sasha BennettAustralopers24:50+7:4915:46
5Sybil Mulcahy26:11+9:1016:37
6James Mulcahy26:38+9:3716:54
7Ainsley ScottAustralopers27:04+10:0317:11
8Oscar WoolfordAUSTRALOPERS27:52+10:5117:41
9Ursula DewingAUSTRALOPERS28:06+11:0517:50
10Andrew AllanAustralopers34:06+17:0521:39
11Louise Butler34:55+17:5422:10
12Angus Cohen41:16+24:1526:12

Please report errors in the result list to the organiser.