Orienteering Australia

Official results for Mt Crawford Goldfields - Long OY

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Mt Crawford Goldfields - Long OY
Organiser: Wallaringa Orienteering Club
Date: Sunday 4 August 2019

W12A

2 200 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jessica JarvisWA S25:2411:32
2Annabel LloydTT S30:03+4:3913:39

W14A

3 000 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Abbie FaulknerTJ S31:4110:33
2Gemma BurleyYA S31:43+0:0210:34
3Lucinda FogartyOH S50:05+18:2416:41

W16A

3 700 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jemima LloydTT S36:399:54
2Lucy BurleyYA S41:35+4:5611:14
Zoe CarterTJ Sdid not start

W20A

6 100 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Joanna GeorgeTT S50:508:20
Abigail GeorgeTT Sdid not start

W21A

8 200 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jenny CasanovaWA S1:19:529:44

W21AS

4 300 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Kate MarschallTT S57:3813:24
2Sandra McKeanOH S1:21:39+24:0118:59

WOB

3 000 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jacqueline StephensYA S41:0213:40
2Carol SuchOH S1:21:29+40:2727:09
3Janet HillyardTJ S1:27:22+46:2029:07

W35A

7 200 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Zara SodenOH S1:12:0610:00
2Fern HillyardWA S1:15:19+3:1310:27
3Susan GeorgeTT S1:29:03+16:5712:22

W45A

5 200 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Keren FaulknerTJ S1:09:3013:21
2Cheryl BevelanderTJ S1:40:15+30:4519:16

W45B

3 000 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Patsy BurleyYA S33:4811:16
2Lan KellyTJ S48:11+14:2316:03
3Sue BamentOH S53:32+19:4417:50
Julia LloydTT Sdid not finish

W55A

4 300 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Erica DimentTT S1:05:4515:17
2Meredith RaschWA S1:13:37+7:5217:07

W55+AS

2 900 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Fiorella PahorTT S1:40:1334:33

W65A

3 700 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jennifer KennedyTT S2:30:5740:47

W75A

2 900 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ann NolanTJ S1:34:5732:44

M12A

2 200 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Marcus CazzolatoTJ S19:188:46
2Max FaulknerTJ S23:51+4:3310:50

M14A

4 300 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Tom WeihartOH S32:507:38
2Mitchell MorcomTJ S39:08+6:189:06
3Mitchell StephensYA S39:13+6:239:07
4Daniel MorcomTJ S57:15+24:2513:18

M16A

6 100 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Toby CazzolatoTJ S45:367:28
2Jack MarschallTT S46:26+0:507:36
3Remi AfnanYA S52:11+6:358:33

M21AS

5 200 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Rhys FogartyOH S1:10:1813:31

M45A

7 200 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Greg MorcomTJ S55:167:40
2Ruhi AfnanYA S58:49+3:338:10
3Ben CazzolatoTJ S1:05:38+10:229:06

M45AS

3 700 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1James LloydTT S49:5713:30
2Brett WeihartOH S50:29+0:3213:38
3Aylwin LimTJ S1:06:37+16:4018:00

M55A

6 100 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Steve CooperYA S51:088:22
2Phil HazellTT S1:03:44+12:3610:26
3David GeorgeTT S1:11:26+20:1811:42
4Tony RobertsWA S1:15:44+24:3612:24
5Mark OvertonWA S1:17:00+25:5212:37
6Ian WinnOH S1:29:21+38:1314:38
Lewis CarterTJ Sdid not start

M55+AS

2 900 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Trevor DimentTT S33:5111:40
2Robert KrieslTT S35:53+2:0212:22
3David TilbrookOH S48:41+14:5016:47

M65A

5 200 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Lee Merchantnone None55:0510:35
2Robert SmithTT S1:07:26+12:2112:58
3Robert TuckerYA S1:11:08+16:0313:40
4Frank BurdenOH S1:13:38+18:3314:09
5Peter MayerYA S1:23:47+28:4216:06
6Doug FotheringhamYA S1:48:21+53:1620:50
7Robin EnglishWA S1:50:30+55:2521:15

M75A

3 700 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Peter KreminskiWA S55:1714:56
2George ReevesTT S56:36+1:1915:17
3John SuchOH S1:20:18+25:0121:42

EODH

3 700 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Troy MerchantTJ S26:507:15
2Paul DraperTJ S48:07+21:1713:00
3Kieran Livingstonnone None1:03:16+36:2617:05
3Simon Livingstonnone None1:03:16+36:2617:05
5Paula AshforthWA S1:17:01+50:1120:48
5Peter AshforthWA S1:17:01+50:1120:48
7John LyonTT S1:23:28+56:3822:33
8Maryanne Hambridgenone None1:36:29+1:09:3926:04
8Michael Sinickasnone None1:36:29+1:09:3926:04
Desmond NormanTJ Sdid not finish

EODM

4 300 m, 17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Michael Sinickasnone None32:327:33
2David SimmonsWA S34:47+2:158:05
3Richard Morrallnone None54:02+21:3012:33
4Giselle DraperTJ S55:17+22:4512:51
5Luke Overtonnone None1:05:32+33:0015:14
6Jed Van De Loonone None1:13:11+40:3917:01
6Paul Van De Loonone None1:13:11+40:3917:01
8Andrea MerchantTJ S1:16:37+44:0517:49
9Kevin Brooknone None2:03:05+1:30:3328:37
9Tom Carmountnone None2:03:05+1:30:3328:37
9Margie Coltonnone None2:03:05+1:30:3328:37
9Jan Idlenone None2:03:05+1:30:3328:37
Joshua Morrallnone Nonedid not finish
Micah Callennone Nonedid not finish
Shaun Callennone Nonedid not finish
Sophie Callennone Nonedid not finish
Tom Suryntnone Nonedid not finish

EODE

2 200 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Shaun Callennone None27:4612:37
1Sophie Callennone None27:4612:37
1Tom Suryntnone None27:4612:37
4Micah Callennone None27:49+0:0312:38
5Owen DraperTJ S42:34+14:4819:20
6Elise Livingstonenone None44:30+16:4420:13
6Nicole Livingstonenone None44:30+16:4420:13
8Jonathan Armstornnone None48:11+20:2521:54
8Ben Armstrongnone None48:11+20:2521:54

EODVE

1 800 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Clara MerchantTJ S48:5927:12

C5 Male

5 200 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
Harry WaterhouseTJ Sdid not finish

C7 Male

3 700 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Doug McMurrayYA S56:1815:12

C8 Male

2 900 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Andrew WatermanWA S1:08:5923:47

C12 Group

1 800 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Mia HillyardWA S43:5724:25
1Patrick HillyardWA S43:5724:25

Please report errors in the result list to the organiser.