Orienteering Australia

Official results for Sunshine Coast Uni MTBO Round 1

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: Sunshine Coast Uni MTBO Round 1
Organiser: Sunshine Orienteers Club
Date: Sunday 24 March 2019

EN.Q

7 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
1Dylan BryantM14 (1)33:34
2David FirmanM60 (4)57:59
4Julie FisherW60 (4)2:09:57
9Hugo Taunton-BurnetRec Score (15)146001:27:37
10Edward Taunton-BurnetRec Score (15)146001:27:41
14Eric Taunton-BurnetRec Score (15)92001:20:22
15Malin Taunton-BurnetRec Score (15)92001:20:48

MT.Q

10 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
1Sam PatersonM40 (3)1:07:19
1Craig SteffensM50 (9)1:04:37
1Joel YoungM21 (2)51:26
2Matthew NorbertM40 (3)1:41:01
3Athol LesterM60 (4)1:06:46
3Norah SkiltonW60 (4)57:52
4Stephen HibbertM60 (4)1:37:40
5John SkiltonM50 (9)1:14:10
6Robert MilneRec Score (15)159001:25:41
7Gordon BossleyM50 (9)1:29:49
Nerrida ScottRec Score (15)00did not start
Luke TrevethanRec Score (15)00did not start

No club membership

19 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
1Joanne RogersW50 (6)57:38
1Craig BycroftRec Score (15)186001:08:45
1Joe CartwrightLong (3)1:33:51
2Tony MayerRec Score (15)168001:28:43
2Deb SauvageLong (3)1:42:50
2Sonia RocheW40 (2)1:41:36
2Jack HillShort (2)41:41
3Todd StaffordRec Score (15)166001:27:25
3Cathie KenafakeW50 (6)1:17:15
4Nick AllanRec Score (15)161001:20:25
5Karen BeathRec Score (15)161001:20:32
6John KenafakeM50 (9)1:16:59
8Louise FoulkesRec Score (15)148001:28:18
8Andrew EarleM50 (9)1:49:48
11Penny RobbinsRec Score (15)134001:20:31
12Kirsty StaffordRec Score (15)134001:20:44
13Rick MilneRec Score (15)132001:18:57
Ben MackieM40 (3)mispunched
Terri GrayW50 (6)mispunched

Queen

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
Bernie NicholsM70 (1)did not finish

Rogai

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
2Bernard SauvageLong (3)1:42:50

RR.Q

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
4Cameron WilliamsM50 (9)1:13:34

SO.Q

13 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
1Jenny McConachyW40 (2)1:01:22
1Ross McGinnisShort (2)41:26
1Richard RobinsonM60 (4)48:22
1Kathy PetrieW60 (4)40:25
2Julie StantonW50 (6)1:11:12
2Stuart CoxM21 (2)1:24:40
2Glen Van HestM50 (9)1:08:43
4Ulla HeikkilaW50 (6)1:24:50
7Petrea RogersRec Score (15)156001:28:38
Jenny HillW50 (6)mispunched
David HillM50 (9)mispunched
Iain DuncanMedium (1)mispunched
Michael SchaferM60 (4)did not finish

TF.Q

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
1Reid MoranM70 (1)1:01:12

UG.Q

3 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
1Clare LeungW21 (1)1:15:06
2Jay MairW60 (4)54:59
3Tony HowesM50 (9)1:11:14

Please report errors in the result list to the organiser.