Orienteering Australia

Official results for Eastern Metro Secondary Schools Orienteering Championships

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: Eastern Metro Secondary Schools Orienteering Championships
Organiser: Orienteering Victoria
Date: Friday 24 May 2019

Bendigo SE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Feuerherdt LachieJunior Boys (37)18:49+3:016:04

Bendigo SE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Feuerherdt LukeJunior Boys (37)25:35+9:478:15

Edinburgh

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Newell JoshuaJunior Boys (37)29:19+13:319:27

Edinburgh

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Madden SamuelJunior Boys (37)34:39+18:5111:10

Edinburgh

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Waite AsherJunior Boys (37)36:02+20:1411:37

Edinburgh

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Oliver NathanJunior Boys (37)36:08+20:2011:39

Edinburgh

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Ecevit SinanJunior Boys (37)38:52+23:0412:32

Edinburgh

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Buckley SamuelJunior Boys (37)53:27+37:3917:14

Ivanhoe

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Marty CatherineJunior Girls (27)31:19+10:009:47

Ivanhoe Girls

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Arthur SophieJunior Girls (27)22:05+0:466:54

Kew HS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Lange Pirrie MarlenaSenior Girls (3)48:35+21:3711:50

Kew HS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Cuthbert LauraSenior Girls (3)50:37+23:3912:20

Kew HS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Key JensenSenior Boys (12)19:084:54

Kew HS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Thyer EdwardSenior Boys (12)22:48+3:405:50

Kew HS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Davey WilliamSenior Boys (12)23:54+4:466:07

Kew HS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Punshon DylanSenior Boys (12)25:34+6:266:33

Kew HS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Comte-Harvey FinneganSenior Boys (12)29:26+10:187:32

Kew HS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Korczak-Krzeczowski AaronSenior Boys (12)44:16+25:0811:21

Kew HS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Siew-Adachi DaichiSenior Boys (12)45:30+26:2211:40

Kew HS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Somay DanielSenior Boys (12)49:25+30:1712:40

Kew HS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Zhou ZhouSenior Boys (12)53:31+34:2313:43

Kew HS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Brian JackSenior Boys (12)1:02:19+43:1115:58

Kew HS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Key MillaJunior Girls (27)21:196:39

Kew HS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Hobbs EleanorJunior Girls (27)31:18+9:599:46

Kew HS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Dal Pos MiaJunior Girls (27)39:48+18:2912:26

Kew HS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Stewart AndieJunior Girls (27)52:07+30:4816:17

Kew HS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Wishart JalJunior Boys (37)1:16:44+1:00:5624:45

Mt Waverley

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Karjalainen Venla-LinneaSenior Girls (3)26:586:34

Mt Waverley

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Karjalainen AnttijussiJunior Boys (37)21:38+5:506:58

Oxley

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Love JamesJunior Boys (37)23:42+7:547:38

Ringwood

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Ogden EllaJunior Girls (27)31:10+9:519:44

Ringwood

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Sleigh SiennaJunior Girls (27)33:07+11:4810:20

Ringwood

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Wilson JemimaJunior Girls (27)35:13+13:5411:00

Ringwood

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Tolliday OliviaJunior Girls (27)36:19+15:0011:20

Ringwood

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Viney TaylorJunior Girls (27)37:16+15:5711:38

Ringwood

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Busch MiaJunior Girls (27)37:48+16:2911:48

Ringwood

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Parkinson BrigidJunior Girls (27)38:20+17:0111:58

Ringwood

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Traplin AvaJunior Girls (27)39:12+17:5312:15

Ringwood

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Mcinerney TeganJunior Girls (27)40:03+18:4412:30

Ringwood

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Koh SiennaJunior Girls (27)41:15+19:5612:53

Ringwood

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Leonard MaeveJunior Girls (27)41:52+20:3313:05

Ringwood

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Madigan DelanyJunior Girls (27)43:51+22:3213:42

Ringwood

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Hillier ChelseaJunior Girls (27)50:02+28:4315:38

Ringwood

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Kelly EbonyJunior Girls (27)1:01:55+40:3619:20

Ringwood

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Timmer ErinJunior Girls (27)1:02:05+40:4619:24

Ringwood

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22James MyleeJunior Girls (27)1:05:47+44:2820:33

Ringwood

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Humphreys BrookeJunior Girls (27)1:07:42+46:2321:09

Ringwood

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Roberts AbbyJunior Girls (27)1:12:04+50:4522:31

Ringwood

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Slade OliviaJunior Girls (27)1:16:08+54:4923:47

Ringwood

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Dowding CaitlinJunior Girls (27)1:26:35+1:05:1627:03

Ringwood

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Canning CourtneyJunior Girls (27)1:28:36+1:07:1727:41

Ringwood

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Watson EmmaJunior Girls (27)did not finish

Ringwood

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Smith TullyJunior Boys (37)30:13+14:259:44

Ringwood

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Newey LachlanJunior Boys (37)31:05+15:1710:01

Ringwood

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Rabbi NoahJunior Boys (37)33:16+17:2810:43

Ringwood

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Paton BenJunior Boys (37)33:45+17:5710:53

Ringwood

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Maccartney JedJunior Boys (37)34:45+18:5711:12

Ringwood

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Howell JamesJunior Boys (37)34:57+19:0911:16

Ringwood

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Oliver JoshuaJunior Boys (37)35:50+20:0211:33

Ringwood

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Norman AngusJunior Boys (37)37:13+21:2512:00

Ringwood

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Shearn CallanJunior Boys (37)39:16+23:2812:40

Ringwood

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Drummond JordanJunior Boys (37)43:36+27:4814:03

Ringwood

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Nolan MatthewJunior Boys (37)45:30+29:4214:40

Ringwood

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Huynh KodiJunior Boys (37)45:35+29:4714:42

Ringwood

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Cavanagh CadeJunior Boys (37)47:49+32:0115:25

Ringwood

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Farrington ZachJunior Boys (37)49:26+33:3815:56

Ringwood

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Brice RyanJunior Boys (37)1:01:45+45:5719:55

Ringwood

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Martin JackJunior Boys (37)mispunched

Templestowe

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Rowlands AlexanderSenior Boys (12)27:42+8:347:06

Trinity

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Grayson OwenSenior Boys (12)28:21+9:137:16

Trinity

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Arthur TorrenJunior Boys (37)15:53+0:055:07

Trinity

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6du Toit HenriJunior Boys (37)24:42+8:547:58

Trinity

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Chong DanielJunior Boys (37)25:23+9:358:11

Trinity

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Scott-Murphy OwenJunior Boys (37)26:58+11:108:41

Trinity

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Mazzei SamJunior Boys (37)34:07+18:1911:00

Trinity

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Fan MichaelJunior Boys (37)34:53+19:0511:15

Trinity

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Peng EddieJunior Boys (37)42:53+27:0513:50

Trinity

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Davison TristanJunior Boys (37)44:19+28:3114:17

Trinity

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Calcango DanteJunior Boys (37)mispunched

Whitefriars

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1White CallumJunior Boys (37)15:485:05

Please report errors in the result list to the organiser.