Orienteering Australia

Official results for NavDash 2 John XXIII

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: NavDash 2 John XXIII
Organisers: Kulgun 225 Orienteers / Orienteering WA
Date: Sunday 14 April 2019

Hard Long

2 800 m, 42 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Henry McNultyLOST14:495:17
2Michal HubaceckBibbulmun Orienteers16:05+1:165:44
3Sten ClaessensKulgun 225 Orienteers18:37+3:486:38
4Hadrien DevillepoixBibbulmun Orienteers18:45+3:566:41 Download route in GPX format
5Craig DuftyBibbulmun Orienteers20:03+5:147:09
6Joanna GeorgeTintookies Orienteers20:15+5:267:13
7Rachel WestBibbulmun Orienteers21:16+6:277:35
8Graham BraidKulgun 225 Orienteers21:24+6:357:38
9Abigail GeorgeTintookies Orienteers21:30+6:417:40
10Adam NolanWullundigong Orienteers of the22:26+7:378:00
11Sophie GilesNo club membership23:11+8:228:16
12Riley McFarlaneBibbulmun Orienteers23:19+8:308:19
13Ceri PassKulgun 225 Orienteers24:06+9:178:36
14Shaun RichardsWullundigong Orienteers of the24:39+9:508:48
15Ron MarcusWullundigong Orienteers of the25:13+10:249:00
16Robert GraiegLOST25:55+11:069:15
17Noel SchoknechtLOST26:44+11:559:32
18David GeorgeTintookies Orienteers26:59+12:109:38
19Vanessa SmithKulgun 225 Orienteers27:18+12:299:45 Download route in GPX format
20Edward PlummerLOST27:34+12:459:50
21Phil TaylorLOST27:42+12:539:53
22Graeme HarrisWullundigong Orienteers of the27:46+12:579:55
23Bruce RenneGreater Vancouver Orienteering27:54+13:059:57
24Lily McFarlaneBibbulmun Orienteers28:16+13:2710:05
25Rob WestBibbulmun Orienteers28:17+13:2810:06
26Susan GeorgeTintookies Orienteers28:24+13:3510:08
27Eleanor SansomBibbulmun Orienteers28:37+13:4810:13
28Jen PorterLOST28:58+14:0910:20
29Sarah RichardsWullundigong Orienteers of the29:37+14:4810:34
30Kate BraidKulgun 225 Orienteers30:52+16:0311:01
31Robyn RenneGreater Vancouver Orienteering31:21+16:3211:11
32Carol BrownlieWullundigong Orienteers of the32:03+17:1411:26 Download route in GPX format
33Maurice PattenRed Roos33:10+18:2111:50
34Andrea EvesBibbulmun Orienteers33:55+19:0612:06
35Phil DuftyBibbulmun Orienteers34:04+19:1512:10
36Lachlan BraidKulgun 225 Orienteers35:46+20:5712:46
37Michelle MartinWullundigong Orienteers of the36:48+21:5913:08
38Jack DowlingBibbulmun Orienteers44:13+29:2415:47 Download route in GPX format
39Rob BeattieBibbulmun Orienteers46:22+31:3316:33
40Moreen CoxLOST54:35+39:4619:29
41Toivo PedasteLOST1:06:58+52:0923:55
Brian AustinWullundigong Orienteers of themispunched

HL UnO

2 800 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Tony SimpkinsLOST26:489:34
2Mike HoweLOST32:26+5:3811:35

Hard Short UnO

1 700 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Hadrien DevilleBibbulmun Orienteers11:316:46
2Steve Hayden WhartonNo club membership24:57+13:2614:40
Adam NolanWullundigong Orienteers of themispunched

Easy

1 300 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Amy DuftyBibbulmun Orienteers11:318:51
2Ahsa JohnstonNo club membership12:45+1:149:48
3David HenneyNo club membership25:18+13:4719:27
4Ruben ClaessensKulgun 225 Orienteers25:30+13:5919:36
5Stephen Jo-ann DenneyNo club membership26:54+15:2320:41
6Ryan, Steve WhartonNo club membership30:13+18:4223:14
7Haydon WhartonNo club membership31:27+19:5624:11
8Rohan BraidKulgun 225 Orienteers36:42+25:1128:13
Siena JohnstonNo club membershipmispunched
Don YoungBibbulmun Orienteersdid not finish

Hard Short

1 700 m, 33 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Tony SimpkinsLOST15:279:05
2Liam DuftyBibbulmun Orienteers15:37+0:109:11
3Anthea FeaverLOST15:50+0:239:18
4Ian FletcherNo club membership16:02+0:359:25
5Joseph ColemanKulgun 225 Orienteers17:38+2:1110:22
6Matt ColemanKulgun 225 Orienteers17:58+2:3110:34
7Mike HoweLOST18:20+2:5310:47
8Russell WadeWullundigong Orienteers of the18:38+3:1110:57
9Richard MatthewsLOST18:58+3:3111:09
10Maurice PattenRed Roos19:03+3:3611:12
11Hunter Giles-ShanleyNo club membership19:13+3:4611:18
12Ken BrownlieWullundigong Orienteers of the19:40+4:1311:34 Download route in GPX format
13Tom EdelstenChigwell and Epping Forest Ori20:39+5:1212:08
14Lois WestBibbulmun Orienteers21:16+5:4912:30
15Heike BehrbohmKulgun 225 Orienteers22:13+6:4613:04
16Alex TarrYarra Valley Orienteering Club22:46+7:1913:23
17Chelsey MoysesNo club membership22:51+7:2413:26
18Till KramKulgun 225 Orienteers23:18+7:5113:42
19Penny DuftyBibbulmun Orienteers25:07+9:4014:46
20Rosemary KullmannLOST25:19+9:5214:53
21Peter HamiltonWullundigong Orienteers of the25:20+9:5314:54
22Toni FrankBibbulmun Orienteers30:30+15:0317:56
23Janet FletcherLOST33:14+17:4719:32
24Caitlin MaddenLOST33:49+18:2219:53
25Peter StandenLOST33:57+18:3019:58
26David PassKulgun 225 Orienteers34:12+18:4520:07
27Gary AitkenLOST35:57+20:3021:08
28Stephen, jo-ann DenneyNo club membership36:48+21:2121:38
29Nick LethbridgeWullundigong Orienteers of the40:36+25:0923:52
30Sue DowlingBibbulmun Orienteers42:01+26:3424:42
31Wendy HobleyKulgun 225 Orienteers44:02+28:3525:54
32Renee WhartonSouth-West Orienteering Trekke46:34+31:0727:23
33Anne AustinWullundigong Orienteers of the53:08+37:4131:15

Please report errors in the result list to the organiser.