Orienteering Australia

Official results for ACT Street Series: Giralang

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: ACT Street Series: Giralang
Organiser: Orienteering ACT
Date: Monday 18 March 2019

A: Men

8 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Jonathan RicksRR-A38:40
2Broderick MatthewsNo club membership41:50
3Leigh DickieNo club membership41:55
4Jonathan MillerBS-A45:40
5Tony SlatyerPO-A47:20
6Chris RosseiNo club membership48:50
7Peter AntcliffBS-A54:00
8Fred HayesNo club membership55:18

A: Women

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Susie SpragueNo club membership41:44

A: Teams

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Daniel GreenNo club membership50:04
1Amelia WaltonNo club membership50:04
2Lyndall GossNo club membership50:35
2Rowena WoodsNo club membership50:35

B: Men

8 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Andrew JohnsonRR-A33:32
2Greg LanePO-A39:00
3Richard SmythNo club membership40:02
4David BaussmannNo club membership42:10
5Roger PilkingtonNo club membership43:15
6Jeremy SmithNo club membership45:00
7Tenzing JohnsonBS-A48:46
8Roberto GaspariNo club membership58:55

B: Women

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Carol HardingBS-A40:15

B: Teams

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Bryte HaganNo club membership49:40
1Jonathan HobernNo club membership49:40
1Freya WilsonNo club membership49:40

C: Men

8 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Ewen ThompsonNo club membership33:47
2Jim WhiteNo club membership33:54
3Shoma NishimoriNo club membership38:28
4Andrew HobsonBS-A38:40
5Chris WardNo club membership41:30
6Garry FryRR-A43:18
7John SuominenWE-A50:50
8Bryant AllenPO-A54:15

C: Women

7 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Justine HobsonBS-A41:05
2Elizabeth DunbarPO-A44:30
3Alice LivermoreNo club membership45:35
4Jane BarnettBS-A59:35
5Carol MastersNo club membership1:01:05
6Parissa PoulisNo club membership1:02:30
7Layla GoshtiNo club membership1:03:45

C: Teams

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Alice CuddingtonNo club membership32:00
1Daniel LeddaNo club membership32:00

D: Men

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Alex RicksRR-A29:45
2Ed TownerNo club membership30:20
3Alan ThompsonRR-A32:32
4Peter PalmerNo club membership39:45

D: Women

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Mary BullockBS-A32:20
2Ann IngwersenPO-A40:42

D: Teams

9 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Natalie ShadwellNo club membership19:30
1Alistair SmithNo club membership19:30
2Chris BowlerNo club membership34:05
2Grace BowlerNo club membership34:05
3Jane TedeschiNo club membership35:00
3Michael TedeschiRR-A35:00
3Rebecca TedeschiRR-A35:00
4Tristan AllmichNo club membership40:20
4Carla Allmich-CairaNo club membership40:20

PowerWalk: Men

8 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Bruce BarnettNo club membership1758:25
2Keith FifieldRR-A1659:20
3Mick SaundersNo club membership1457:30
4Tate NeedhamRR-A1340:55
5Steve DoyleAO-A1353:48
6Michael BurtRR-A1355:45
7Geoff BarkerNo club membership1250:15
8John HardingPO-A853:05

PowerWalk: Women

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Michelle CochranePO-A161:00:30
2Rosemarie EdwardsWE-A1459:34
3Jill PearsonNo club membership91:00:20
4Mannata BurgerNo club membership531:35

PowerWalk: Teams

9 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Matthew ScherlNo club membership1359:00
1Paul ScherlNo club membership1359:00
2Fergus SmythNo club membership844:48
2Kylie SmythNo club membership844:48
2Minnie SmythNo club membership844:48
3Annika ScherlNo club membership852:20
3Tony ScherlNo club membership852:20
4Jack PalmerNo club membership71:00:15
4Jane ReynoldsNo club membership71:00:15

Please report errors in the result list to the organiser.