Orienteering Australia

Official results for Sydney Metro League #1

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Sydney Metro League #1
Organiser: Garingal Orienteers
Date: Sunday 30 June 2019

Classes: Show all | Div1 | Div2 | Div3 | Div4 | Div5 | Easy | Very Easy

Div 4

2 600 m, 43 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Andrew WisniewskiBig Foot Orienteers27:46
2Shiona WillIllawarra Kareelah Orienteers29:27+1:41
3Terry BluettBennelong Northside Orienteers29:30+1:44
4Ken MillsIllawarra Kareelah Orienteers29:51+2:05
5Holly RobertsGaringal Orienteers30:18+2:32
6Aurelie ValaisWestern and Hills Orienteers30:23+2:37
7Martine ValaisWestern and Hills Orienteers30:26+2:40
8Rachael PovahBennelong Northside Orienteers30:42+2:56
9Joanna ParrBig Foot Orienteers31:34+3:48
10Andrew Mac DonaldBig Foot Orienteers31:55+4:09
11Adam HorleyGaringal Orienteers32:04+4:18
12Ben CumminsSouthern Highlands Orienteers32:19+4:33
13Garry StewartSouthern Highlands Orienteers33:38+5:52
14Rod EckelsGaringal Orienteers34:59+7:13
15Karen LanganWestern and Hills Orienteers36:11+8:25
16Carol JacobsonGaringal Orienteers36:31+8:45
17Dan RedfernGaringal Orienteers37:21+9:35
18Carolyn DaviesGaringal Orienteers39:03+11:17
19Robert SprySouthern Highlands Orienteers39:24+11:38
20Anette LarssonWestern and Hills Orienteers39:36+11:50
21Alitia DougallBennelong Northside Orienteers39:37+11:51
21Ron JunghansGaringal Orienteers39:37+11:51
23Ken JacobsonGaringal Orienteers40:55+13:09
24Curtis PepperBennelong Northside Orienteers41:33+13:47
24James StuartIllawarra Kareelah Orienteers41:33+13:47
26Lyra SimpsonBig Foot Orienteers42:21+14:35
27Kristie CarrollSouthern Highlands Orienteers43:13+15:27
28Amanda MackieBig Foot Orienteers44:34+16:48
29Alex BurnettBig Foot Orienteers46:16+18:30
30Melissa GrantBennelong Northside Orienteers46:32+18:46
31Sue FroudeIllawarra Kareelah Orienteers47:36+19:50
32Jason BennettGaringal Orienteers48:59+21:13
33Sandra StewartSouthern Highlands Orienteers49:41+21:55
34Vicki WilmottIllawarra Kareelah Orienteers53:05+25:19
35Katie RobinsonGaringal Orienteers54:06+26:20
36Aniko Fozo-Kertesz and HannaGaringal Orienteers54:45+26:59
37Elizabeth LewisSouthern Highlands Orienteers56:57+29:11
38Linda MandinBennelong Northside Orienteers57:56+30:10
39Lachlan SherlockBig Foot Orienteers1:07:33+39:47
40Janice SeehoWestern and Hills Orienteers1:07:40+39:54
41Barbara JunghansGaringal Orienteers1:08:07+40:21
42Tim CoxGaringal Orienteers1:12:46+45:00
43Cam BurnettBig Foot Orienteers1:39:17+1:11:31

Please report errors in the result list to the organiser.