Orienteering Australia

Official results for Sydney Metro League #1

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Sydney Metro League #1
Organiser: Garingal Orienteers
Date: Sunday 30 June 2019

Div 5

1 900 m, 41 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Alex SmithKnox Grammar School24:36
2Dan SchofieldKnox Grammar School26:31+1:55
3Callum WalandKnox Grammar School26:39+2:03
4Maggie MackayUringa Orienteers26:56+2:20
5Oliver McFarlaneBig Foot Orienteers28:07+3:31
6Robert NewmanGaringal Orienteers29:01+4:25
7Will KayWestern and Hills Orienteers29:58+5:22
8Henry ShortisKnox Grammar School30:07+5:31
9Lachlan YeldsKnox Grammar School31:26+6:50
10Melanie ChristieUringa Orienteers33:58+9:22
11Margaret DuguidIllawarra Kareelah Orienteers35:03+10:27
12Peter MeyerSouthern Highlands Orienteers35:46+11:10
13Sharon LambertBennelong Northside Orienteers36:27+11:51
14John GilesGaringal Orienteers36:46+12:10
15Daniel SherlockBig Foot Orienteers37:38+13:02
16Michael RoylanceBig Foot Orienteers37:49+13:13
17Linda ChanWestern and Hills Orienteers38:08+13:32
18Keith GoodeBig Foot Orienteers38:09+13:33
19Kevin CurbyIllawarra Kareelah Orienteers40:04+15:28
20Stephen HollowayWestern and Hills Orienteers40:19+15:43
21Elizabeth BulmanGaringal Orienteers41:05+16:29
22YC LeeGaringal Orienteers42:46+18:10
23Janet MorrisWestern and Hills Orienteers42:59+18:23
24Adrienne KirbyUringa Orienteers43:39+19:03
25Maria StankovaWestern and Hills Orienteers44:25+19:49
26Jim WellsGaringal Orienteers44:28+19:52
27Dennis SparlingGaringal Orienteers46:27+21:51
28Kevin RobertsGaringal Orienteers46:31+21:55
29Anne Lilleynone49:21+24:45
30Dave LottyUringa Orienteers49:34+24:58
31Jacinta BraidwoodWestern and Hills Orienteers50:12+25:36
32Natalie GraingerGaringal Orienteers52:12+27:36
33Ian BlaydenGaringal Orienteers53:08+28:32
34Constance ValaisWestern and Hills Orienteers57:05+32:29
35Margaret WaughGaringal Orienteers1:03:23+38:47
36Andrew Vesey-WellsWestern and Hills Orienteers1:09:07+44:31
37Ross DukerGaringal Orienteers1:09:36+45:00
38Christa SchaferGaringal Orienteers1:19:57+55:21
39Louise BrooksSouthern Highlands Orienteersdisqualified
39Sue HealyUringa Orienteersdisqualified
39Lyn MalmgronSouthern Highlands Orienteersdisqualified

Please report errors in the result list to the organiser.