Orienteering Australia

Official results for Riverina Schools Championships

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Riverina Schools Championships
Organiser: Wagga and Riverina Occasional Orienteers
Date: Thursday 9 May 2019

B10-11

1 000 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Alex BrownCootamundra Public School14:5514:55
2Austin FranklinCootamundra Public School15:58+1:0315:58
3Isaac WilsonCootamundra Public School36:00+21:0536:00
4Benji EriksonCootamundra Public School36:35+21:4036:35
Marco MagrathCootamundra Public Schoolmispunched
Christopher FordLadysmith Public Schooldid not start

B12-13

1 300 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Oscar PhilpCootamundra Public School29:5222:58
2Riley HartshornCootamundra Public School30:44+0:5223:38
3Kirstian MillerCootamundra Public School36:37+6:4528:10
4Cooper FallonCootamundra Public School38:05+8:1329:17
5Tom JanetzkiLutheran Primary School, Henty40:39+10:4731:16

B14-15

1 600 m, 14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Logan ButlerWagga Wagga High School19:0211:53
2Henry CookMater Dei Catholic College, Wagga23:12+4:1014:30
3Harry BuntYanco Agricultural High School36:17+17:1522:40
4Heath HosieMater Dei Catholic College, Wagga36:40+17:3822:55
5George HarpleyMater Dei Catholic College, Wagga37:16+18:1423:17
6Oscar MitterMater Dei Catholic College, Wagga42:32+23:3026:35
7Annaleise MenzMater Dei Catholic College, Wagga57:01+37:5935:38
8Emma ThomsenMater Dei Catholic College, Wagga1:01:27+42:2538:24
9Sophie BarclayMater Dei Catholic College, Wagga1:02:08+43:0638:50
Fletcher CumminsMater Dei Catholic College, Waggamispunched
Ben FelthamMater Dei Catholic College, Waggamispunched
Thomas FergusonMater Dei Catholic College, Waggamispunched
Max PetersonMater Dei Catholic College, Waggamispunched
Zachary QuarmbyMater Dei Catholic College, Waggamispunched
Adam MaraYanco Agricultural High Schooldid not start

B16+

1 600 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jack JanetzkiSt Paul's College, Walla Walla16:4310:26
2Cameron McDougallWagga Wagga High School17:25+0:4210:53
3Kobe PriestMater Dei Catholic College, Wagga25:55+9:1216:11
4Archie RayYanco Agricultural High School26:30+9:4716:33
5Willis GrayWagga Wagga High School37:15+20:3223:16
6Jack HutchinsonWagga Wagga High School40:40+23:5725:25
7Vincent EdwardsYanco Agricultural High School42:12+25:2926:22
8Jayden LivingstoneYanco Agricultural High School43:12+26:2927:00
9Daniel MorrisYanco Agricultural High School49:40+32:5731:02
10Nick GibsonYanco Agricultural High School50:48+34:0531:45
Aaron ReadYanco Agricultural High Schoolmispunched
Oscar MaloneyMater Dei Catholic College, Waggadid not start

G10-11

1 000 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Zoe WillisLadysmith Public School7:537:53
2Indiana ColeLadysmith Public School18:49+10:5618:49
3Zoe MullerLadysmith Public School33:39+25:4633:39

G12-13

1 000 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Charlotte PriestMater Dei Catholic College, Wagga7:597:59
2Freya MatthewsThe Riverina Anglican College, Wagga10:30+2:3110:30
3Layla ByrnesWagga Wagga High School20:41+12:4220:41
Matilda ColeLadysmith Public Schooldid not start

G14-15

1 300 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Emily LivioWagga Wagga High School20:5616:06
2Sophie RamageWagga Wagga High School22:28+1:3217:16
3Mackenzie WilliamsWagga Wagga High School22:56+2:0017:38
4Eleanor Waters-JonesWagga Wagga High School27:18+6:2221:00
5Yolanda EllisWagga Wagga High School28:08+7:1221:38
6Brenda HabayisengaMater Dei Catholic College, Wagga30:43+9:4723:37
7Claire GribbleYanco Agricultural High School34:04+13:0826:12
8Mia MuldoonYanco Agricultural High School34:05+13:0926:13
9Jolyne IgiranezaMater Dei Catholic College, Wagga42:23+21:2732:36
10Jirrah SilvestreMater Dei Catholic College, Wagga43:01+22:0533:05
11Claire HerbertMater Dei Catholic College, Waggamispunched
Greta CameronWagga Wagga High Schooldid not finish
Tatum WardMater Dei Catholic College, Waggadid not finish
Chelsea ClarkeWagga Wagga High Schooldid not start

G16+

1 600 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jo McDougallWagga Wagga High School18:0711:19
2Lily SteinWagga Wagga High School18:27+0:2011:31
3Dekota JonesWagga Wagga High School18:44+0:3711:42
4Hayley HutchinsonWagga Wagga High School18:54+0:4711:48
5Scott MaycyWagga Wagga High School25:01+6:5415:38
6Paddi KennyYanco Agricultural High School37:00+18:5323:07
7Isabella BergmanYanco Agricultural High School37:33+19:2623:28
8Tara KelleherWagga Wagga High School47:59+29:5229:59
Amber MaslinWagga Wagga High Schooldid not start

Please report errors in the result list to the organiser.