Orienteering Australia

Official results for Newcastle Pairs - MINMI

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Newcastle Pairs - MINMI
Organiser: Newcastle Orienteering Club
Date: Sunday 26 May 2019

Very Easy

1 760 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Maya KellyNC.N20:4911:49
2Iain Lily and Remy McDougallNC.N25:00+4:1114:12
3Frankie KellyNC.N26:25+5:3615:00

Easy

1 910 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Douglas PiantaNC.N15:518:17
2Iles FamilyNC.N48:56+33:0525:37
3Team JohnstonNC.N56:46+40:5529:43

Moderate Short

2 620 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Emile AltmannNC.N34:5513:19
2Bert van NettenNC.N55:06+20:1121:01
3Maria OrrNC.N56:04+21:0921:23
4Sally QuillNC.N1:01:22+26:2723:25
5Samantha MellaNC.N1:07:59+33:0425:56
6Chris WelbourneNC.N1:18:41+43:4630:01
7Nick and Janine BenditNC.N1:33:44+58:4935:46
8Heather FreemanNC.N1:39:45+1:04:5038:04
Anita Bickle Sue Beric and Di WinchcombeNC.Ndid not finish

Progressive

2 550 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Katherine DynonNC.N36:4514:24
2Grant WatsonNC.N38:59+2:1415:17
3Duncan McLeodNC.N1:16:51+40:0630:08

Short Pairs

4 230 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Peter and Daniel OrrNC.N38:479:10
1Mikayla and Erika EnderbyNC.N38:479:10
3Tommy and Bjorn MellaNC.N41:12+2:259:44
4Peter and Nathan BerkholzNC.N42:00+3:139:55
5Bridget Whitehead and Glenn DowneyNC.N45:08+6:2110:40
6Rebecca Craig and Jim LeeNC.N45:13+6:2610:41
7Caroline and Shane JenkinsNC.N50:20+11:3311:53
8Kerry Bennett and Alex WheelerNC.N52:06+13:1912:19
9Elaine Bennett and Bridget WheelerNC.N55:09+16:2213:02
10Margaret Peel and Sharon BurgessNC.N1:03:23+24:3614:59
11Carolyn Chalmers and Viola O'ConnorNC.N1:07:16+28:2915:54
12Joy Guy and Lynda HewsonNC.N1:08:12+29:2516:07
13Lisa Lampe and Michael LloydNC.N1:08:54+30:0716:17
14Ingred Oblasser and Paul KillenNC.N1:12:56+34:0917:14
15Andrea and Tim HackneyNC.N1:15:50+37:0317:55 Download route in GPX format
Lewis Berkholz and Brooke FauxNC.Ndid not start

Long Pairs

6 490 m, 14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Damien and Jenny EnderbyNC.N41:106:20
2Alex Massey and Josh BlatchfordNC.N41:27+0:176:23
3Oskar Mella and Steven RobertsNC.N47:22+6:127:17
4Justin Stafford and Shane BowditchNC.N47:45+6:357:21
5Samantha Howe and Kendall O'ConnorNC.N52:22+11:128:04
6Rob Bennett and Laura Lewis-MinogueNC.N53:19+12:098:12
7Steven Craig and Tim TewNC.N54:54+13:448:27
8Carolyn Matthews and Malcolm RobertsNC.N55:38+14:288:34
9Greg Bacon and Rudi LandseidelNC.N59:14+18:049:07
10Martina Craig and Gayle QuantockNC.N1:05:57+24:4710:09
11Ginaya Dunn and Ryan PuklowskiNC.N1:49:02+1:07:5216:48
12Rob Preston and Monique BortoliNC.N2:13:44+1:32:3420:36
13Steven Todkill and Genevieve NawrotNC.N2:19:42+1:38:3221:31
Glenn BurgessNC.Ndisqualified

Please report errors in the result list to the organiser.