Orienteering Australia

Official results for Newcastle Pairs - MINMI

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Newcastle Pairs - MINMI
Organiser: Newcastle Orienteering Club
Date: Sunday 26 May 2019

NC.N

47 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Peter and Daniel OrrShort Pairs (15)38:479:10
1Mikayla and Erika EnderbyShort Pairs (15)38:479:10
1Damien and Jenny EnderbyLong Pairs (14)41:106:20
1Douglas PiantaEasy (3)15:518:17
1Emile AltmannModerate Short (8)34:5513:19
1Maya KellyVery Easy (3)20:4911:49
1Katherine DynonProgressive (3)36:4514:24
2Alex Massey and Josh BlatchfordLong Pairs (14)41:27+0:176:23
2Iain Lily and Remy McDougallVery Easy (3)25:00+4:1114:12
2Bert van NettenModerate Short (8)55:06+20:1121:01
2Iles FamilyEasy (3)48:56+33:0525:37
2Grant WatsonProgressive (3)38:59+2:1415:17
3Maria OrrModerate Short (8)56:04+21:0921:23
3Tommy and Bjorn MellaShort Pairs (15)41:12+2:259:44
3Oskar Mella and Steven RobertsLong Pairs (14)47:22+6:127:17
3Team JohnstonEasy (3)56:46+40:5529:43
3Duncan McLeodProgressive (3)1:16:51+40:0630:08
3Frankie KellyVery Easy (3)26:25+5:3615:00
4Sally QuillModerate Short (8)1:01:22+26:2723:25
4Peter and Nathan BerkholzShort Pairs (15)42:00+3:139:55
4Justin Stafford and Shane BowditchLong Pairs (14)47:45+6:357:21
5Bridget Whitehead and Glenn DowneyShort Pairs (15)45:08+6:2110:40
5Samantha Howe and Kendall O'ConnorLong Pairs (14)52:22+11:128:04
5Samantha MellaModerate Short (8)1:07:59+33:0425:56
6Chris WelbourneModerate Short (8)1:18:41+43:4630:01
6Rebecca Craig and Jim LeeShort Pairs (15)45:13+6:2610:41
6Rob Bennett and Laura Lewis-MinogueLong Pairs (14)53:19+12:098:12
7Nick and Janine BenditModerate Short (8)1:33:44+58:4935:46
7Caroline and Shane JenkinsShort Pairs (15)50:20+11:3311:53
7Steven Craig and Tim TewLong Pairs (14)54:54+13:448:27
8Heather FreemanModerate Short (8)1:39:45+1:04:5038:04
8Kerry Bennett and Alex WheelerShort Pairs (15)52:06+13:1912:19
8Carolyn Matthews and Malcolm RobertsLong Pairs (14)55:38+14:288:34
9Elaine Bennett and Bridget WheelerShort Pairs (15)55:09+16:2213:02
9Greg Bacon and Rudi LandseidelLong Pairs (14)59:14+18:049:07
10Margaret Peel and Sharon BurgessShort Pairs (15)1:03:23+24:3614:59
10Martina Craig and Gayle QuantockLong Pairs (14)1:05:57+24:4710:09
11Carolyn Chalmers and Viola O'ConnorShort Pairs (15)1:07:16+28:2915:54
11Ginaya Dunn and Ryan PuklowskiLong Pairs (14)1:49:02+1:07:5216:48
12Joy Guy and Lynda HewsonShort Pairs (15)1:08:12+29:2516:07
12Rob Preston and Monique BortoliLong Pairs (14)2:13:44+1:32:3420:36
13Lisa Lampe and Michael LloydShort Pairs (15)1:08:54+30:0716:17
13Steven Todkill and Genevieve NawrotLong Pairs (14)2:19:42+1:38:3221:31
14Ingred Oblasser and Paul KillenShort Pairs (15)1:12:56+34:0917:14
15Andrea and Tim HackneyShort Pairs (15)1:15:50+37:0317:55Download route in GPX format
Glenn BurgessLong Pairs (14)disqualified
Anita Bickle Sue Beric and Di WinchcombeModerate Short (8)did not finish
Lewis Berkholz and Brooke FauxShort Pairs (15)did not start

Please report errors in the result list to the organiser.