Orienteering Australia

Official results for Moonlight Madness #3

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Moonlight Madness #3
Organiser: Garingal Orienteers
Date: Wednesday 12 June 2019

Junior Men

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Tim McConaghyGaringal Orienteers440036:27
2Oscar VonhoffBig Foot Orienteers70033:15

Open Men

7 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Karl BicevskisWestern and Hills Orienteers600033:21
2Tristan WhiteGaringal Orienteers600036:30
3Cameron Duncannone600039:40
4Anthony Riccinone580040:00
5Roman Charlesnone540044:05
6Dan Jenkinsnone530042:52
7Walter Fairlessnone300041:55

Master Men

7 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Brian BlackBennelong Northside Orienteers600042:17
2Richard PattisonBennelong Northside Orienteers580043:07
2Joel PutnamBennelong Northside Orienteers580043:30
4Mathew Collinnone570042:17
5Vivien de Remy de CourcellesWestern and Hills Orienteers5307051:15
6Brett SewellBennelong Northside Orienteers5208052:45
7Matthew Coxnone460043:28

Veteran Men

13 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Richard MorrisBennelong Northside Orienteers600036:38
2Andrew SmithGaringal Orienteers600039:12
3David StanleyGaringal Orienteers600042:11
4David BrayGaringal Orienteers580042:55
4Martin CousinsGaringal Orienteers580044:25
6Phillip SmythBennelong Northside Orienteers5401045:33
7Fergus DixonGaringal Orienteers5301045:10
7Tim GilesBig Foot Orienteers530041:27
7Stephan KuehnBennelong Northside Orienteers5307051:54
10Michael FreeGaringal Orienteers510042:02
10Peter McConaghyGaringal Orienteers510043:38
12Wayne PepperBennelong Northside Orienteers490038:01
13Jamie KennedyGaringal Orienteers450043:35

Super Veteran Men

5 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Colin BurnettGaringal Orienteers530042:20
2John HaddrickBennelong Northside Orienteers490041:55
3Dan RedfernGaringal Orienteers430042:27
4James StuartIllawarra Kareelah Orienteers380038:38
5Gary GloverGaringal Orienteers270041:15

Legend Men

9 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Warwick SelbyGaringal Orienteers550042:00
2Ross BarrGaringal Orienteers520042:04
3Gordon WIlsonBennelong Northside Orienteers490044:13
4Mike WardGaringal Orienteers480043:38
5Ian McKenzieUringa Orienteers45013057:20
6Terry MurphyUringa Orienteers430044:01
7David StittGaringal Orienteers320036:14
9Graham HorrocksGaringal Orienteers21011055:56
8James LithgowGaringal Orienteers2700did not finish

Immortal Men

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Ron JunghansGaringal Orienteers420044:21

GROUP

5 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Malcolm Ramsay Rebecca Williamnone560044:37
2Claire none3902046:19
3Alidric none360040:05
4Amanda Ryan & Brad Trurannone310042:43
4Charles Waynone310040:10

Junior Women

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Justine de Remy de CourcellesWestern and Hills Orienteers160032:07

Open Women

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Karla BurnettGaringal Orienteers5201045:31

Master Women

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Mel ThomasBennelong Northside Orienteers530037:38

Veteran Women

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Toni BachvarovaGaringal Orienteers5603047:25
2Lara D'AbreoBennelong Northside Orienteers470038:48
3Louise BrooksSouthern Highlands Orienteers160040:06

Super Veteran Women

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Dianne BergenGaringal Orienteers3603047:28

Legend Women

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Helen MurphyUringa Orienteers4401045:51

Walking Women

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Barbara JunghansGaringal Orienteers210042:02

Please report errors in the result list to the organiser.