Orienteering Australia

Official results for SOS Northside - Ingleside

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: SOS Northside - Ingleside
Organiser: Bold Horizons Event Organiser
Date: Saturday 15 June 2019

Long Line Open

3 000 m, 25 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Richard PattisonBNN30:53
2Mark ShinglerBFN31:55
3Melissa ThomasBNN32:12
4Andrew SmithGON32:43
5Tony HillGON34:55
6Paula ShinglerBFN35:18
7Alex Williamson35:47
8Andy SimpsonBFN36:30
9David BrayGON39:45
10Jim MackayURN42:11
11Stefan KuehnBNN43:46
12Toni BachvarovaGON44:18
13Terry BluettBNN45:13
14Ian McKenzieURN47:37
15Terence Chu49:19
16Ellis LeungGON52:11
17Dan RedfernGON54:48
18Bob MorganBNN56:48
19Michelle Povah58:33
20Peter ThomasonBNN1:00:45
21Andy GrahamGON1:11:49
22Betty Chen1:24:14
Ian BlaydenGONmispunched
Wayne PepperBNNmispunched
Jackie Brightonmispunched

Long Line High School

3 000 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Nea ShinglerBFN29:40
2Angus LeungGON36:18
3Lyra SimpsonBFN38:58
4Will KayWHN48:54
Tim McConaghyGONmispunched

Long Line Primary

3 000 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Alexa Troedson43:09
2Julian Hess49:36
3Severina Hess1:05:28

Short Line Open

2 100 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Melissa ThomasBNN17:59
2David BrayGON24:14
3Stefan KuehnBNN25:32
4John BulmanGON29:27
5Ian McKenzieURN30:14
6Chloe & Benjamin Billy Brault33:52
7Richard PattisonBNN37:15
8David StittGON37:48
9Elizabeth BulmanGON45:54
10Susan Duffy52:32
11Gary GloverGON58:59
12Jim Wells1:00:07
13Matthew Leslie1:23:00

Short Line High School

2 100 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
Jacob PovahBNNdid not finish

Short Line Primary

2 100 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Curtis PepperBNN29:12
2Will BrookerKnox43:39
3Greg Onikul43:40
4Will Reid55:41
5Hugh DixonKnox55:43
6Ryan ZhaoKnox57:44
7Brandon Teo57:45
8Arthur Lusher58:04
9Ben & Sam Dixon1:03:26
10C. Stubbs & S. Edgar1:30:44
Johnny Wangmispunched

Score Open

5 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Melissa ThomasBNN3509:38
2Richard PattisonBNN35010:38
3Stefan KuehnBNN35014:40
4Nicole Woods35023:37
5Chloe & Benjamin Billy Brault35026:13

Score High School

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1 Tavares35034:54

Score Primary

5 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Jason & Molly35024:29
2Marshmellow MondayKH Cubs35034:15
3Girl PowerKH Cubs35035:46
4Taco FridayKH Cubs32038:14
5 PikafoodKH Cubs30049:14

Please report errors in the result list to the organiser.