Orienteering Australia

Official results for SOS Northside - Duffys Forest

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: SOS Northside - Duffys Forest
Organiser: Bold Horizons
Date: Saturday 27 July 2019

Long Line Open

2 200 m, 31 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Daniel HillGON18:20
2Melissa ThomasBNN18:56
3Richard PattisonBNN19:23
4Istvan KerteszGON20:17
5Peter FozoGON20:22
6Colin BurnettGON22:33
7Michael ClaydenGON24:43
8Nick EalesGON25:35
9Jim MerchantGON26:32
10Stefan KuehnBNN27:00
11Sergie RobidouxURN27:30
12Terry BluettBNN28:15
13Dianne BergenGON29:12
14Michelle PovahBNN29:51
15Natalie GraingerGON31:18
16Bryony CoxGON31:35
17Jim ForbesGON32:08
18David StittGON32:12
19Susan KitchenerBFN32:50
20Ron JunghansGON33:10
21Margaret DuguidIKN35:28
22Auiko Fozo-KerteszGON38:55
23Angela and James Spencer39:03
24Sue FroudeIKN41:30
25Dave LottyURN49:20
26Amelia Duffy49:43
27Jackie Brighton51:54
28Ross DukerGON55:11
Ellis LeungGONmispunched
Peter ThomasonBNNmispunched
Alexa TroedsonBFNmispunched

Long Line High School

2 200 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Riley GraingerGON18:47
2Cooper HorleyGON19:57
3Ethan LeeGON23:02
4Jamie LeeGON23:51
5Lyra SimpsonBFN26:08
6Eric Peilin LiuGON34:27
7Manfred Besler52:13
8Stefan Zaknic1:15:08

Long Line Primary

2 200 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Andrew, Alison and John Dalton52:57

Short Line Open

1 800 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Richard PattisonBNN16:31
2Stefan KuehnBNN19:23
3Ellis LeungGON22:19
4Michelle PovahBNN22:22
5Kim Eales24:08
6Melissa ThomasBNN26:48
7Ted MulherinWHN30:00
8Ben Dixon36:54
9Gary GloverGON46:09
Sue HealyURNmispunched
Cheryl BluettBNNmispunched

Short Line High School

1 800 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Arabell and Michael Tavares27:58
2Antony ChenGON52:54
3Mingzheng XieGON52:56

Short Line Primary

1 800 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Greg OnikulKnox32:34
2 BrandynKnox32:47
3Will ReidKnox34:06
4Hugh Dixon34:15
5Magnus LoveBFN40:27
6Arthur LusherGON40:41
7Ryan ZhaoKnox53:43
7Aran FlemingKnox53:43
Brandon ToKnoxmispunched
Joanna DarbyGONmispunched
Elodie LoveBFNmispunched

Score Open

7 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Melissa ThomasBNN3508:14
2Richard PattisonBNN3508:57
3Stefan KuehnBNN35012:14
4Richard PattisonBNN35027:28
5Angela and James Spencer35030:24
6Michelle PovahBNN33010:36
Barbara JunghansGON200mispunched

Score High School

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Nicolas LiuGON21032:27
Nicolas LiuGON210mispunched

Score Primary

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Jacob, Molly, Eve BennettGON35018:17
2Eales FamilyGON33036:32
3Angela DarbyGON32025:32

Please report errors in the result list to the organiser.