Orienteering Australia

Official results for NSW State League #11 - Stockrington

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: NSW State League #11 - Stockrington
Organiser: Newcastle Orienteering Club
Date: Sunday 4 August 2019

Newcastle Orienteering Club

80 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1David and Zack NowickiEOD E (2)34:4315:34
1Alvin CraigM20A (3)1:00:226:48
1Carolyn RigbyW65AS (3)34:3018:38
1Greg BaconEOD H6 (9)50:3211:58
1Alexander WheelerM Open B (4)49:3912:19
1Ginaya DunnW Open B (3)55:0313:39
1Rudi LandsiedelM65A (9)1:06:1912:45
1Samantha HoweW40A (1)1:29:4114:46
1Colin BaileyM55AS (9)42:4211:23
1Erika EnderbyW14A (2)37:319:18
1Jennifer EnderbyW21A (7)1:04:268:49
1Damien EnderbyM40A (1)1:42:2611:32
1Laura Lewis-MinogueEOD M (3)1:15:4618:48
1Robert BennettM21A (5)1:24:527:12
1Bjorn MellaM55A (9)48:319:19
1Maya KellyW10A (2)23:1413:25
1Katherine DynonW35AS (5)54:4414:35
1Joy GuyW55AS (9)1:00:5916:15
1Robert VincentM60A (8)43:208:20
1Frankie KellyOpen Very Easy (1)22:4013:06
2Margaret PeelW50A (2)1:44:59+47:0720:11
2Eleanor ThompsonW10A (2)36:14+13:0020:56
2Carolyn MatthewsW55A (5)53:15+7:0712:37
2Rebecca CraigW14A (2)43:09+5:3810:42
2Stephane BrindelEOD H6 (9)56:26+5:5413:22
2Claire BurgessW20A (2)1:36:48+16:2115:56
2Carol RoseEOD M (3)1:45:32+29:4626:11
2Warren QuiltyM Open B (4)51:16+1:3712:43
2Robert LewinM70A (6)55:10+8:2713:04
2Martina CraigW21A (7)1:07:41+3:159:16
2Geoff TodkillM60A (8)52:50+9:3010:09
2Mikayla EnderbyW16A (2)54:52+12:2013:00
2Baxter PeelM/W10N (3)24:31+2:2714:10
2Andrew KillenM21AS (2)1:22:32+23:2113:35
2Sally QuillW Open B (3)1:34:15+39:1223:23
2Oskar MellaM16A (4)45:42+3:418:47
3Jim LeeM70A (6)55:42+8:5913:11
3Viola O'ConnorW55AS (9)1:07:49+6:5018:05
3Justin StaffordM21A (5)1:38:45+13:538:22
3Nicole HaighW21A (7)1:23:57+19:3111:30
3Salme FullerW55A (5)1:12:37+26:2917:12
3Glenn BurgessM55A (9)59:44+11:1311:29
3Andrew HaighM50A (5)58:33+2:259:38
4Andrea HackneyW70A (4)2:06:31+1:06:2333:44
4Peter BerkholzEOD H6 (9)1:15:57+25:2517:59
4Graeme TaplinM65A (9)1:16:39+10:2014:44
4Diana CharltonW55AS (9)1:09:51+8:5218:37
4Steven RobertsM55A (9)1:00:05+11:3411:33
4Caroline JenkinsW35AS (5)1:12:28+17:4419:19
4Elaine BennettW55A (5)1:17:03+30:5518:15
4Shane JenkinsM35AS (8)1:07:46+9:0613:01
4Geoff PeelM60A (8)1:11:30+28:1013:45
5William ThompsonM35AS (8)1:11:02+12:2213:39
5Peter CharltonM55A (9)1:01:12+12:4111:46
5Peter ThomasonEOD H6 (9)1:20:12+29:4019:00
5Shane TrotterM45A (7)1:18:28+22:4910:44
5Malcolm RobertsM60A (8)1:14:30+31:1014:19
5Bridget BennettW21A (7)1:30:37+26:1112:24
5Lisa LampeW55AS (9)1:11:15+10:1619:00
5Steven TodkillM21A (5)1:51:39+26:479:28
6David KitchenerM55AS (9)57:41+14:5915:22
6Lynda HewsonEOD H6 (9)1:30:22+39:5021:24
6Ingrid OblasserW55AS (9)1:15:05+14:0620:01
6Sally-Anne HendersonW21A (7)1:46:12+41:4614:32
7John LinichM55AS (9)1:04:16+21:3417:08
7Justin GoodwinEOD H6 (9)1:43:28+52:5624:31
8Peter OrrM55AS (9)1:16:40+33:5820:26
8Glenn DowneyEOD H6 (9)1:45:17+54:4524:56
8Paul KillenM65A (9)2:56:35+1:50:1633:57
9Kerrie MurphyEOD H6 (9)1:54:26+1:03:5427:07
9Tim TewM55A (9)1:17:34+29:0314:55
Tim HackneyM75A (4)mispunched
Joy Taplin and Tash EvansEOD M (3)mispunched
Stephen CraigM35A (2)mispunched
Emile AltmannM35AS (8)mispunched
Maria OrrW55AS (9)mispunched
Sharon BurgessW45AS (2)mispunched
Michael LloydM Open B (4)mispunched
Kerry BennettM60A (8)did not finish
Stephane Brindel 1EOD M (3)not competing
Kasimir GregoryM21A (5)did not start
Daniel OrrM21AS (2)did not start

Please report errors in the result list to the organiser.