Orienteering Australia

Official results for SOS Term Finale - Lane Cove Sprint Festival

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: SOS Term Finale - Lane Cove Sprint Festival
Organisers: Bold Horizons Event Organiser / Garingal Orienteers
Date: Saturday 14 September 2019

Long Mod Open

4 900 m, 42 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Richard MorrisBNN37:28
2Peter AnnettsGON44:40
3Paula ShinglerBFN44:46
4Andrew SmithGON44:53
5James McQuillanWHN45:47
6Michael Ridley-SmithGON46:50
7David StanleyGON47:30
8Mark ShinglerBFN49:39
9Toni BachvarovaGON52:15
10Aniko Fozo-KerteszGON56:24
11Joshua SimmonsGON57:04
12Miles EllisBFN57:34
13Nikolett HalmaiGON58:52
14Colin BurnettGON59:47
15Andrew MacDonaldBFN1:00:06
16Nick EalesGON1:00:53
17Rodney ParkinBNN1:01:41
18Melissa JosephGON1:02:36
19Melissa AnnettsGON1:02:58
20Michael FreeGON1:03:53
21Ian McKenzieURN1:04:19
22Ted WoodleyGON1:07:39
23Andrew WisniewskiBFN1:08:48
24Terry BluettBNN1:09:31
25David McGheeBNN1:10:23
26Saffron SweeneyWHN1:11:52
27Dianne BergenGON1:14:01
28Kim EalesGON1:17:49
29Connor Smith1:18:06
30Ian MillerWHN1:24:49
31Helen Cox1:26:35
32John GilesGON1:29:18
33Ian BlaydenGON1:33:43
34Kwok Wai WanGON1:36:50
35Terry MurphyURN1:46:39
35Helen MurphyURN1:46:39
37Ross DukerGON1:58:40
38Andrew Smail2:03:29
Karie Murphymispunched
Ellis LeungGONmispunched
Amelia Duffymispunched
Jackie Brightondid not finish

Long Mod High School

4 900 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Riley GraingerGON42:03
2Selwyn SweeneyWHN42:25
3Niamh CassarWHN56:56
4Ethan LeeGON59:24
5Jamie LeeGON59:33
6Eric Peilin LiuGON1:32:55
7Helen Wan + Chloe ChenGON2:05:54

Long Mod Primary

4 900 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Jackson Smail Hull1:39:07
2Olivia Fusca1:51:19
Mitchell Yatesmispunched

Short Mod Open

3 700 m, 20 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Andrew SmithGON36:23
2John BulmanGON39:48
3Toni BachvarovaGON40:25
4Clare Netherton42:34
5Andy SimpsonBFN44:36
6Thomas OlbrichWHN51:20
7Robert NewmanGON52:02
8Heidi Milliss53:13
9Natalie GraingerGON59:17
10Ron JunghansGON1:02:23
11Bryony CoxGON1:05:56
12David StittGON1:07:26
13Ted MulherinWHN1:11:13
14Lorna McGheeBNN1:12:05
15Tim CoxGON1:17:42
16Peter FozoGON1:23:01
17Louise BrooksSHN1:59:09
Dave LottyURNmispunched
Yvonne and SandyGONmispunched
Kwok Wai WangGONmispunched

Short Mod High School

3 700 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Charlie White37:45
2Jamie and AlexBFN40:29
3Nick StanleyGON41:04
4Lyra SimpsonBFN47:16
5Kieran JosephGON52:20
6Lucy Fairlie-Cuninghame1:14:47
7Michael Dalton1:21:34
8Adam + Oscar Murphy1:23:47
9Kay + Ellery + Tully Murphy1:24:45
10Lisa Zolnay1:41:56
11Chelsea OlbrichWHN1:54:22
Abigail McGheeBNNmispunched
Nicolas LiuGONmispunched

Short Mod Primary

3 700 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Kiran Ayer1:19:13
2Liam Fahey1:33:41
3Lachlan Fahey1:33:49
4Andrew + Alison + Joun Dalton1:34:35
5Sonia Ayer1:36:43
6Samuel Mahoney1:38:02
7Joshua Wharton1:38:16
8Ethan Zolny1:42:01
9Owen Wharton1:52:47
101st Lane Cove Black2:00:20
1st Lane Cove Lizardmispunched
Lachlan Cavedwellermispunched
Xavier Cavedwellermispunched
Harry Cavedwellermispunched
Joyce Zhaomispunched

Score Open

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1The Ploegs35038:03
2Barbara JunghansGON26039:44
3Graham & David McMahonGON26042:11

Score High School

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Jason BennettGON35031:43
2Phoebe + Stephen Blanks35035:47
3Scarlett Saunders29049:19

Easy Open

2 200 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Don Binkney28:47
2Cheryl BluettBNN48:38
3Becki SteinGON58:32
4Katrina Ereenes1:26:22
5Jenny Baker1:26:32
Sue HealyURNmispunched
Gary GloverGONmispunched
Chloe Wangmispunched
Sally Wrightmispunched

Easy High School

2 200 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Nick StanleyGON17:04
2Aurelie ValaisWHN31:46
3Anthony Wu57:29
4Mia + Amelie1:23:21

Easy Primary

2 200 m, 20 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Rory Keeler20:46
2 PHTKZ26:18
3Curtis PepperBNN26:51
4Cammeray Cubs Tan Patrol32:43
5Shay SweeneyWHN32:47
6Dhruv + Ravi Gupta35:19
7Adam Mundy36:46
8Brian Thorpe36:52
8Thom Bragg36:52
10Ella Johnson39:38
11Savanna SweeneyWHN49:57
12Adventure Mushrooms Broerhuyse Family53:11
13 Davis55:52
14Cammeray Cubs Group 159:29
15Aiman + Alex1:00:45
16Shannon Terry1:04:40
17Natasha Lewis1:10:58
18Nicholas Castaena1:14:54
19Guillermo Guedez1:17:48
Sam + Calvinmispunched

Very Easy Primary

1 600 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Brian Thorpe13:14
2Tom Bragg27:42
3Rory Keeler29:24
4Keira SearyGON42:32
5Eales familyGON49:35
6Charlotte SearyGON49:52
7Holly Johnson1:00:36

Please report errors in the result list to the organiser.