Orienteering Australia

Official results for NavDash 3 Willeton

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: NavDash 3 Willeton
Organisers: LOST / Orienteering WA
Date: Sunday 12 May 2019

Hard Long

2 300 m, 54 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Michal HubacekNo club membership12:335:27
2Sten ClaessensKulgun 225 Orienteers13:18+0:455:46
3Andries SwartKulgun 225 Orienteers13:47+1:145:59
4Hadrien DevillepoixWA Nomads14:36+2:036:20
5Craig DuftyBibbulmun Orienteers15:06+2:336:33
6Ricky ThackrayBibbulmun Orienteers15:36+3:036:46
7Aldo BosmanSouth-West Orienteering Trekke15:49+3:166:52
8Rachel WestBibbulmun Orienteers16:17+3:447:04
9Lucy JarrettKulgun 225 Orienteers16:28+3:557:09
10Liam DuftyBibbulmun Orienteers16:38+4:057:13
11Graham BraidKulgun 225 Orienteers16:41+4:087:15
12Luan SwartKulgun 225 Orienteers16:46+4:137:17
13Veronika VavrovaNo club membership17:43+5:107:42
14Eleanor SansomBibbulmun Orienteers18:46+6:138:09
15Phil TaylorLOST19:07+6:348:18
16Lily McFarlaneBibbulmun Orienteers19:10+6:378:20
17Zachariah ColemanKulgun 225 Orienteers19:15+6:428:22
18Liam PhillipsSouth-West Orienteering Trekke19:28+6:558:27
19Ceri PassKulgun 225 Orienteers19:35+7:028:30
20Tom BrownlieWullundigong Orienteers of the20:01+7:288:42
21Graeme HarrisWullundigong Orienteers of the20:02+7:298:42
22Jennifer PorterLOST20:05+7:328:43
23Edward PlummerLOST20:40+8:078:59
24Shaun RichardsWullundigong Orienteers of the20:46+8:139:01
25Rob WestBibbulmun Orienteers20:52+8:199:04
26Cliff PhillipsSouth-West Orienteering Trekke20:55+8:229:05
27Vanessa SmithKulgun 225 Orienteers20:57+8:249:06
28Sarah RichardsWullundigong Orienteers of the21:48+9:159:28
29Kate BraidKulgun 225 Orienteers22:00+9:279:33
30Isaac MaddenNo club membership22:04+9:319:35
31Rosalie McCauleyWullundigong Orienteers of the22:10+9:379:38
32Daisy McCauleyWullundigong Orienteers of the22:12+9:399:39
33Christine HowittWullundigong Orienteers of the22:17+9:449:41
34Natasha SpargWullundigong Orienteers of the23:22+10:4910:09
35Caitlin MaddenNo club membership23:23+10:5010:10
36Paul JarrettKulgun 225 Orienteers23:45+11:1210:19
37Michael MaddenNo club membership23:46+11:1310:20
38Michael BurtNo club membership24:28+11:5510:38
39Sandra TarrNo club membership24:37+12:0410:42
40Lachlan BraidKulgun 225 Orienteers24:53+12:2010:49
41Marlize BosmanSouth-West Orienteering Trekke25:13+12:4010:57
42Carol BrownlieWullundigong Orienteers of the27:03+14:3011:45
43Helen BaileyLOST30:08+17:3513:06
44Simon SpagnolLOST30:12+17:3913:07
45Brian AustinWullundigong Orienteers of the30:30+17:5713:15
46Jaco BosmanSouth-West Orienteering Trekke32:23+19:5014:04
47Phil DuftyBibbulmun Orienteers34:31+21:5815:00
48David PassKulgun 225 Orienteers38:38+26:0516:47
49Toivo PedasteLOST49:31+36:5821:31
50Robert BeattieNo club membership50:43+38:1022:03
Robert BoekelaarWullundigong Orienteers of themispunched
Richard MatthewsLOSTmispunched
Riley McFarlaneBibbulmun Orienteersmispunched
Robert GraiegLOSTdid not finish

HL UnO

2 300 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Tony SimpkinsNo club membership19:388:32
2Eckart BosmanSouth-West Orienteering Trekke20:49+1:119:03

Hard Short

1 900 m, 22 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Tony SimpkinsLOST15:278:07
2Russell WadeWullundigong Orienteers of the16:44+1:178:48
3Joseph ColemanKulgun 225 Orienteers17:17+1:509:05
4Dan GreigWullundigong Orienteers of the20:54+5:2711:00
5Matthew ColemanKulgun 225 Orienteers20:58+5:3111:02
6Ken BrownlieWullundigong Orienteers of the21:43+6:1611:25
7Lois WestBibbulmun Orienteers24:02+8:3512:38
8Peter HamiltonWullundigong Orienteers of the24:04+8:3712:40
9Nic PhillipsSouth-West Orienteering Trekke25:02+9:3513:10
10Penny DuftyBibbulmun Orienteers27:55+12:2814:41
11Sharon McFarlaneBibbulmun Orienteers29:21+13:5415:26
12Olive WoodNo club membership31:56+16:2916:48
13Moreen CoxLOST33:24+17:5717:34
14Peter StandenLOST36:47+21:2019:21
15Rosie Le gay breretonNo club membership40:54+25:2721:31
16Nick LethbridgeWullundigong Orienteers of the44:03+28:3623:11
17Casper WoodNo club membership45:36+30:0924:00
18Anne AustinWullundigong Orienteers of the52:14+36:4727:29
19Henry Le Gay BreretonNo club membership57:29+42:0230:15
Eckart BosmanSouth-West Orienteering Trekkemispunched
Anthea FeaverLOSTmispunched
Rosemary KullmannLOSTmispunched

HS UnO

1 900 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Hadrien DevillepoixNo club membership10:335:33
2Ricky ThackrayNo club membership10:56+0:235:45
3Andries SwartKulgun 225 Orienteers12:27+1:546:33
4Eleanor SansomNo club membership14:18+3:457:31
5Simon SpagnolNo club membership17:56+7:239:26
6Helen BaileyLOST22:55+12:2212:03
Jen PorterNo club membershipmispunched
Liam PhillipsNo club membershipdid not finish

Easy

1 200 m, 16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Amy DuftyBibbulmun Orienteers11:249:30
2Veronica JarrettKulgun 225 Orienteers16:09+4:4513:27
3Jetson WoodNo club membership17:21+5:5714:27
4Ruben ClaessensKulgun 225 Orienteers19:09+7:4515:57
5Thor JohannessonNo club membership19:28+8:0416:13
6Ruby PhillipsNo club membership20:56+9:3217:26
7Robyn PhillipsSouth-West Orienteering Trekke21:00+9:3617:30
8Rohan BraidKulgun 225 Orienteers21:43+10:1918:05
9Elena BruceNo club membership25:22+13:5821:08
10Reece SwartNo club membership25:59+14:3521:39
11Anais McLeod-KandiahNo club membership26:42+15:1822:15
12Juliette JarrettKulgun 225 Orienteers26:45+15:2122:17
13Siena JohnstonNo club membership28:17+16:5323:34
14Asha JohnstonNo club membership28:43+17:1923:55
15Vicky BrownlieWullundigong Orienteers of the30:57+19:3325:47
16Jacqueline McmanusNo club membership48:12+36:4840:10

Easy UnO

1 200 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Hadrien DevillepoixWA Nomads6:265:21
2Nicholas PhillipsNo club membership10:12+3:468:30
3Olive WoodNo club membership17:31+11:0514:35

Please report errors in the result list to the organiser.