Orienteering Australia

Official results for Bush 2 Warranine

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Bush 2 Warranine
Organisers: Orienteering Association of WA / Wullundigong Orienteers of the West
Date: Sunday 19 May 2019

H1

10 300 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Michal HubacekNo club membership1:14:267:13
2Simon WindsorBibbulmun Orienteers1:41:45+27:199:52
3Andre MorkelLOST1:56:09+41:4311:16
4Phil DuftyBibbulmun Orienteers3:00:18+1:45:5217:30

H2

7 400 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Tom BrownlieWullundigong Orienteers of the1:16:0610:17
2Ceri PassKulgun 225 Orienteers1:30:10+14:0412:11
3Vanessa SmithKulgun 225 Orienteers1:32:35+16:2912:30
4Phil TaylorLOST1:32:47+16:4112:32
5Robert GraiegLOST1:47:06+31:0014:28
6Jennifer PorterLOST1:59:09+43:0316:06
7Eleanor SansomBibbulmun Orienteers1:59:21+43:1516:07
8John CumminsBibbulmun Orienteers2:05:41+49:3516:59

H3

5 200 m, 29 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Craig DuftyBibbulmun Orienteers38:587:29 Download route in GPX format
2Rachel WestBibbulmun Orienteers49:13+10:159:27
3Graham BraidKulgun 225 Orienteers49:28+10:309:30
4Anthea FeaverLOST53:53+14:5510:21
5Aldo BosmanSouth-West Orienteering Trekke54:43+15:4510:31 Download route in GPX format
6Mason EvesBibbulmun Orienteers55:33+16:3510:40
7Patrick DuftyBibbulmun Orienteers59:52+20:5411:30 Download route in GPX format
8Jason SimpsonNo club membership1:02:06+23:0811:56
9David McCauleyWullundigong Orienteers of the1:10:13+31:1513:30
10Riley McFarlaneBibbulmun Orienteers1:10:55+31:5713:38
11Liam DuftyBibbulmun Orienteers1:12:01+33:0313:50
12Michael DuftyBibbulmun Orienteers1:12:02+33:0413:51 Download route in GPX format
13Dan GreigWullundigong Orienteers of the1:13:18+34:2014:05
14Peter KomyshanWullundigong Orienteers of the1:13:34+34:3614:08
15Mike HoweLOST1:14:09+35:1114:15
16Digby MercerWullundigong Orienteers of the1:14:30+35:3214:19
17Rosalie McCauleyWullundigong Orienteers of the1:15:26+36:2814:30
18Daisy McCauleyWullundigong Orienteers of the1:15:33+36:3514:31
19Shaun RichardsWullundigong Orienteers of the1:17:00+38:0214:48
20Rob WestBibbulmun Orienteers1:17:27+38:2914:53
21Ken PostWullundigong Orienteers of the1:22:17+43:1915:49
22Sarah RichardsWullundigong Orienteers of the1:23:55+44:5716:08
23Paul SmaleKulgun 225 Orienteers1:26:15+47:1716:35
24Jaco BosmanSouth-West Orienteering Trekke1:27:40+48:4216:51
25Tony SimpkinsLOST1:28:36+49:3817:02
26Marlize BosmanSouth-West Orienteering Trekke1:37:10+58:1218:41 Download route in GPX format
27Matt OldfieldNo club membership1:44:17+1:05:1920:03
28Nick FluxWullundigong Orienteers of the1:49:38+1:10:4021:05
29Helen BaileyLOST2:01:33+1:22:3523:22

H4

3 800 m, 18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Robert BoekelaarNo club membership47:5412:36
2Sandra TarrNo club membership48:59+1:0512:53
3Peter GillonLOST1:03:31+15:3716:42
4Lois WestBibbulmun Orienteers1:11:17+23:2318:45
5Andrea EvesBibbulmun Orienteers1:12:28+24:3419:04
6David PassKO W1:12:54+25:0019:11 Download route in GPX format
7Sharon McFarlaneBibbulmun Orienteers1:19:52+31:5821:01
8Michael MaddenNo club membership1:21:03+33:0921:19
9Penny DuftyBibbulmun Orienteers1:24:03+36:0922:07
10Helen PostWullundigong Orienteers of the1:29:47+41:5323:37
11Brian AustinWullundigong Orienteers of the1:31:14+43:2024:00
12Jenny KomyshanWullundigong Orienteers of the1:35:27+47:3325:07
13Gary AitkenNo club membership1:42:03+54:0926:51
14Peter StandenLOST1:45:58+58:0427:53
15Sue DowlingBibbulmun Orienteers1:46:26+58:3228:00
16Anna NapierNo club membership1:56:22+1:08:2830:37
17Hubert DayLOST3:04:23+2:16:2948:31
Moreen CoxLOSTmispunched

M

3 700 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Kate BraidKulgun 225 Orienteers46:1312:29
2Eckart BosmanSouth-West Orienteering Trekke47:46+1:3312:54
3Caitlin MaddenNo club membership51:57+5:4414:02
4Sasha EvesNo club membership1:07:35+21:2218:15
5Joseph ColemanKulgun 225 Orienteers1:09:17+23:0418:43
6Matthew ColemanKulgun 225 Orienteers1:12:30+26:1719:35
7Lachlan BraidKulgun 225 Orienteers1:15:56+29:4320:31
8Rob BeattieBibbulmun Orienteers1:34:21+48:0825:30
9Wendy n Liz Shannon - AddisonNo club membership1:48:21+1:02:0829:17
10Ian ClaytonNo club membership2:33:42+1:47:2941:32
Luis CabralNo club membershipmispunched
Gary KennellNo club membershipmispunched
Ian ColsonNo club membershipmispunched

E

2 500 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Amy DuftyBibbulmun Orienteers29:4311:53
Anne AustinWullundigong Orienteers of themispunched

VE

1 700 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Rohan BraidKulgun 225 Orienteers15:379:11
2Archie BrownlieWullundigong Orienteers of the22:53+7:1613:27
Luka SimpsonNo club membershipmispunched

H5

2 200 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Carol BrownlieWullundigong Orienteers of the32:3814:50 Download route in GPX format
2Ken BrownlieWullundigong Orienteers of the36:18+3:4016:30 Download route in GPX format
3Erica SmaleKulgun 225 Orienteers58:36+25:5826:38
4Wendy HobleyNo club membership1:10:17+37:3931:56

Please report errors in the result list to the organiser.