Orienteering Australia

Official results for Bush 11 Julimar / Spice Brook

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Bush 11 Julimar / Spice Brook
Organisers: LOST / Orienteering WA
Date: Sunday 8 September 2019

H2

7 700 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Craig DuftyBO W51:496:43 Download route in GPX format
2Ricky ThackrayBO W1:02:01+10:128:03 Download route in GPX format
3Andre MorkelLO W1:02:48+10:598:09
4Sten ClaessensKO W1:03:30+11:418:14 Download route in GPX format
5Graham BraidKO W1:04:40+12:518:23
6Robert GraiegLO W1:36:12+44:2312:29
7Phil DuftyBO W2:06:39+1:14:5016:26
Vanessa SmithKO Wmispunched

H3

5 800 m, 21 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ceri PassKO W57:299:54
2Riley McFarlaneBO W59:04+1:3510:11
3Mason EvesBO W59:11+1:4210:12
4Michael DuftyBO W1:04:47+7:1811:10 Download route in GPX format
5Rob WestBO W1:07:57+10:2811:42
6Peter KomyshanWO W1:13:36+16:0712:41
7David McCauleyWO W1:15:06+17:3712:56
8Isaac MaddenLO W1:17:01+19:3213:16
9Shaun RichardsWO W1:17:06+19:3713:17
10Rachel WestBO W1:17:18+19:4913:19
11Liam DuftyBO W1:17:43+20:1413:23
12Patrick DuftyBO W1:17:53+20:2413:25
13Lucy JarrettKO W1:22:00+24:3114:08
14Rosalie McCauleyWO W1:25:34+28:0514:45
15Brian AustinWO W1:42:33+45:0417:40
16Nick FluxWO W1:56:14+58:4520:02
17Jack DowlingBO W2:04:48+1:07:1921:31
18Michael MaddenLO W4:22:05+3:24:3645:11
Ian FletcherLO Wmispunched
Sarah RichardsWO Wmispunched
Caitlin MaddenLO Wmispunched

H4

4 500 m, 35 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Noel SchoknechtLO W43:019:33
2Anthea FeaverLO W43:22+0:219:38
3Dan GreigWO W54:06+11:0512:01
4Ken PostWO W1:00:15+17:1413:23
5Sandra TarrLO W1:00:17+17:1613:23
6Carol BrownlieWO W1:04:50+21:4914:24 Download route in GPX format
7Paul SmaleKO W1:06:28+23:2714:46
8Peter GillonLO W1:11:32+28:3115:53
9Penny DuftyBO W1:11:43+28:4215:56
10Katrina,Matt,Ell NolanNo club membership1:11:50+28:4915:57
11Tony SimpkinsLO W1:12:53+29:5216:11
12John MajorKO W1:13:11+30:1016:15
13Helen PostWO W1:17:13+34:1217:09
14Gary AitkenLO W1:18:19+35:1817:24
15Christine HowittWO W1:22:38+39:3718:21
16Nick LethbridgeWO W1:24:11+41:1018:42
17Debra LethbridgeWO W1:31:36+48:3520:21
18Jennifer MajorKO W1:32:57+49:5620:39
19Lois WestBO W1:34:12+51:1120:56
20Sharon McFarlaneBO W1:34:15+51:1420:56
21Andrea,Brad EvesBO W1:39:08+56:0722:01
22Veronica JarrettKO W1:40:45+57:4422:23
23Toivo PedasteLO W1:44:46+1:01:4523:16
24Anna NapierLO W1:56:48+1:13:4725:57
25Riley AshtonNo club membership2:06:43+1:23:4228:09
26Moreen CoxLO W2:23:30+1:40:2931:53
Ian JenningsWO Wmispunched
Jennifer BinnsLO Wmispunched
Sue DowlingBO Wmispunched
Janet FletcherLO Wmispunched
Heike BehrbohmKO Wmispunched
Ken BrownlieWO Wdid not finish Download route in GPX format
Robert BoekelarWO Wdid not finish
Mike HoweLO Wnot competing
Ricky ThackrayBO Wnot competing

M

4 200 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Joseph ColemanKO W56:2813:26
2Matthew ColemanKO W56:59+0:3113:34
3Kate BraidKO W1:13:47+17:1917:34
4Sasha EvesBO W1:13:50+17:2217:34
5Peter StandenLO W1:14:45+18:1717:47
6Lachlan BraidKO W1:20:03+23:3519:03
7Colleen HenryNo club membership1:31:06+34:3821:41
8Lee,Dwight Van Der meulenNo club membership1:37:38+41:1023:14
9Ian ClaytonBO W2:14:59+1:18:3132:08
10Hilary,Nick GambleNo club membership2:27:33+1:31:0535:07
Jenny KomyshanWO Wdisqualified
Louise Sherwen-slaterNo club membershipmispunched

E

2 000 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Amy DuftyBO W38:3219:16
Juliette JarrettKO Wmispunched
Rohan BraidKO Wnot competing

VE

1 800 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Rohan BraidKO W22:2912:29
2Kiesten MorkelNo club membership1:05:37+43:0836:27
Ruben ClaessensKO Wmispunched

Please report errors in the result list to the organiser.