Orienteering Australia

Official results for Bush 12 Gunapin

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Bush 12 Gunapin
Organiser: Wullundigong Orienteers of the West
Date: Sunday 15 September 2019

H1

7 600 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Craig DuftyBO W54:097:07
2Graham BraidKO W1:03:06+8:578:18
3Ricky ThackrayBO W1:06:36+12:278:45 Download route in GPX format
4Andries SwartKO W1:07:18+13:098:51
5Simon WindsorBO W1:37:04+42:5512:46

H2

6 600 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Tom BrownlieWO W1:02:429:30 Download route in GPX format
2Ceri PassKO W1:07:09+4:2710:10
3Vanessa SmithKO W1:09:25+6:4310:31
4Robert GraiegLO W1:13:51+11:0911:11
5Jennifer PorterLO W1:32:48+30:0614:03
6Eleanor SansomBO W1:32:50+30:0814:03
7Edward PlummerLO W1:50:46+48:0416:46

H3

5 300 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Riley McFarlaneBO W46:088:42
2Rachel WestBO W47:11+1:038:54
3Liam DuftyBO W49:03+2:559:15
4Mason EvesBO W51:36+5:289:44
5Digby MercerWO W54:06+7:5810:12
6Shaun RichardsWO W55:06+8:5810:23
7Rob WestBO W1:01:42+15:3411:38
8Peter KomyshanWO W1:03:59+17:5112:04
9Sarah RichardsWO W1:04:13+18:0512:06
10Brian AustinWO W1:25:02+38:5416:02
11Andrea EvesBO W1:27:04+40:5616:25
Ian FletcherLO Wmispunched
Ricky ThackrayBO Wnot competing

H4

4 400 m, 18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Noel SchoknechtLO W50:2711:27
2Carol BrownlieWO W1:00:50+10:2313:49 Download route in GPX format
3Tony SimpkinsLO W1:06:39+16:1215:08
4Daisy McCauleyWO W1:10:54+20:2716:06
5Ken PostWO W1:11:46+21:1916:18
6Mike HoweLO W1:22:03+31:3618:38
7Penny DuftyBO W1:24:10+33:4319:07
8Phil DuftyBO W1:25:24+34:5719:24
9Christine HowittWO W1:26:16+35:4919:36
10Heike BehrbohmKO W1:28:17+37:5020:03
11Helen PostWO W1:29:02+38:3520:14
12Lois WestBO W1:47:38+57:1124:27
13Paul SmaleKO W1:55:54+1:05:2726:20
14Gary AitkenLO W2:07:02+1:16:3528:52
Richard MatthewsLO Wmispunched
Peter GillonLO Wdid not finish
Moreen CoxLO Wdid not finish
Ian JenningsWO Wdid not finish

H5

2 700 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Kate BraidKO W35:2913:08
2Ken BrownlieWO W42:05+6:3615:35 Download route in GPX format
3Sharon McFarlaneBO W42:44+7:1515:49
4Janet FletcherLO W49:06+13:3718:11
5Rosemary KullmannLO W49:22+13:5318:17
6Jenny KomyshanWO W1:05:32+30:0324:16
7Kathy HamiltonWO W1:48:32+1:13:0340:11
Jennifer BinnsLO Wmispunched
Nicole DavisLO Wmispunched

M

2 800 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Joseph ColemanKO W29:2110:28
2Amy DuftyBO W33:58+4:3712:07
3Lachlan BraidKO W39:41+10:2014:10
4Matthew ColemanKO W42:57+13:3615:20
5Glen SansomNo club membership51:25+22:0418:21
6Stephanie JohannessonNo club membership58:56+29:3521:02
7Vicky BrownlieWO W1:01:12+31:5121:51
8Ian ClaytonBO W1:30:40+1:01:1932:22
Sasha EvesBO Wmispunched

E

2 500 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Anne AustinWO W44:2717:46
2Elaine BirkNo club membership1:24:25+39:5833:46
Val JenningsNo club membershipmispunched
Archie BrownlieWO Wnot competing
Rohan BraidKO Wnot competing

VE

1 900 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Rohan BraidKO W13:427:12
2Archie BrownlieWO W18:59+5:179:59
3Fraser BrownlieWO W41:51+28:0922:01

Jnr Training

1 700 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Riley MacFarlaneBO W16:509:54
2Joseph ColemanKO W16:54+0:049:56
3Liam DuftyBO W17:05+0:1510:02
4Kate BraidKO W19:08+2:1811:15
5Sarah RichardsWO W19:25+2:3511:25
6Shaun RichardsWO W20:06+3:1611:49
7Zali DaleLO W20:33+3:4312:05
8Mason EvesBO W20:36+3:4612:07
9Amy DuftyBO W30:50+14:0018:08

Please report errors in the result list to the organiser.