Orienteering Australia

Official results for WA Sprint Championships NavDash 7 Murdoch

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: WA Sprint Championships NavDash 7 Murdoch
Organisers: LOST / Orienteering WA
Date: Saturday 21 September 2019

M10A

1 700 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Edmund ToomeyAO W14:088:18
2Rohan BraidKO W16:43+2:359:50
3Archie BrownlieWO W34:09+20:0120:05
Ruben ClaessensKO Wmispunched

W12A

1 700 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ruby PhillipsBO W18:4811:03
Anais McLeod-KandiahBO Wmispunched

M12A

1 700 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Eckart BosmanSW W9:455:44
2Lachlan BraidKO W13:08+3:237:43
3Nic PhillipsSW W18:27+8:4210:51

W14A

1 200 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Kate BraidKO W9:588:18
2Amy DuftyBO W10:56+0:589:06
3Sasha EvesBO W14:01+4:0311:40

M14A

1 200 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Liam PhillipsSW W9:327:56
2Joseph ColemanKO W11:12+1:409:20
Isaac MaddenLO Wdid not start

W16A

1 700 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Zali DaleLO W13:347:58
2Sarah RichardsWO W14:55+1:218:46
3Caitlin MaddenLO W18:08+4:3410:40
4Jessica MaddenLO W26:36+13:0215:38
Juliette JarrettKO Wdid not start

M16A

1 700 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Aldo BosmanSW W10:426:17
2Riley McFarlaneOWA12:21+1:397:15
3Patrick DuftyBO W13:02+2:207:40
4Shaun RichardsWO W13:20+2:387:50
5Mason EvesBO W13:47+3:058:06

W20A

1 700 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Lucy JarrettKO W13:057:41

M20A

2 300 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Luan SwartKO W19:258:26

W35A

1 700 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Vanessa SmithKO W15:219:01
2Jennifer PorterLO W15:48+0:279:17
3Vicky BrownlieWO W25:28+10:0714:58

M35A

2 300 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Adam NolanWO W20:388:58

W45A

1 700 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Sandra TarrLO W17:5410:31
2Marlize BosmanSW W19:15+1:2111:19
3Sharon McFarlaneOWA19:36+1:4211:31
4Andrea EvesBO W21:02+3:0812:22
5Nicole DavisLO W31:32+13:3818:32
Sophie GilesLO Wdid not start
Veronica JarrettKO Wdid not start

M45A

2 300 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Graham BraidKO W17:067:26
2John ToomeyAO W17:30+0:247:36
3Nick DaleLO W17:33+0:277:37
4Andre MorkelOWA18:44+1:388:08
5Tom BrownlieWO W19:09+2:038:19
6Jaco BosmanSW W20:53+3:479:04
7Michael DuftyBO W21:10+4:049:12
8Graeme HarrisWO W21:32+4:269:21
9Paul JarrettKO W22:08+5:029:37
10Edward PlummerLO W22:22+5:169:43
Michael MaddenLO Wdid not start

W55A

1 700 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Anthea FeaverLO W14:048:16
2Heike BehrbohmKO W24:59+10:5514:41
Christine HowittWO Wdid not start

M55A

1 700 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Simon WindsorBO W11:396:51
2Robert GraiegLO W14:59+3:208:48
3Noel SchoknechtLO W15:12+3:338:56
4Digby MercerOWA16:57+5:189:58
5Cliff PhillipsSW W18:30+6:5110:52
6Rob BeattieBO W19:04+7:2511:12 Download route in GPX format
7Brian AustinWO W21:38+9:5912:43

W65A

1 200 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Carol BrownlieWO W13:1311:00
2Jennifer BinnsLO W17:16+4:0314:23

M65A

1 700 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Rob WestBO W16:259:39
2Robert BoekelaarOWA18:03+1:3810:37
3Richard MatthewsLO W18:13+1:4810:42
Peter StandenLO Wdid not start

W70A

1 200 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Rosemary KullmannLO W16:4713:59
2Lois WestBO W17:17+0:3014:24
3Toni FrankBO W18:27+1:4015:22
4Jill ElderfieldSW W18:34+1:4715:28
5Janet FletcherLO W18:38+1:5115:31
6Sue DowlingBO W22:21+5:3418:37

M70A

1 700 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Tony SimpkinsLO W16:139:32
Jack DowlingBO Wdid not start

W75A

1 200 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Penny DuftyBO W17:4814:50
2Moreen CoxLO W26:17+8:2921:54

M75A

1 200 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Mike HoweLO W14:0311:42
2David PassKO W16:46+2:4313:58

M80A

1 200 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Peter HamiltonWO W15:2812:53

EODH Long

1 700 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Simon SpagnolLO W17:5910:34
Paul DowlingBO Wmispunched
Ricky ThackrayBO Wnot competing

EODH Short

1 200 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
Simon WindsorBO Wnot competing
Eleanor SansomBO Wnot competing

EOD Easy

1 700 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Niranjan,Rebecca KanDiahNo club membership21:1212:28
2Sarah NolanWO W23:56+2:4414:04
3Robyn PhillipsSW W28:09+6:5716:33

W21A

1 700 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Veronika VavrovaKO W12:257:18
2Rachel WestBO W12:36+0:117:24
3Ceri PassKO W12:55+0:307:35
4Eleanor SansomBO W15:26+3:019:04
5Daisy McCauleyWO W15:31+3:069:07

M21A

2 300 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ricky ThackrayBO W14:546:28 Download route in GPX format
2Sten ClaessensKO W14:56+0:026:29
3Craig DuftyBO W15:47+0:536:51
4Andries SwartKO W16:28+1:347:09
5Liam DuftyBO W17:31+2:377:36
6Oliver MartinWO W18:34+3:408:04

Please report errors in the result list to the organiser.