Orienteering Australia

Official results for Log Hut Gully

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Log Hut Gully
Organiser: Lincoln Orienteers
Date: Sunday 28 April 2019

Hard long

5 500 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Phil ClemLi1:15:4513:46
2David WintersLi1:38:13+22:2817:51
2Emily WintersNo club membership1:38:13+22:2817:51

Hard short

4 000 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Marc DickieLi1:07:1716:49
2Elise ClemLi1:20:37+13:2020:09
3Barry HetheringtonNo club membership1:24:14+16:5721:03
4Warren DickieLi3:09:44+2:02:2747:26

Hard X

3 200 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Portia ClemLi1:13:2322:55
2Cath DickieLi2:50:05+1:36:4253:09
3Lee RussellNo club membershipdid not finish
4Gordon PopeNo club membershipdid not finish

Moderate

4 500 m, 14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Alison HoopmannLi37:038:14
2Austin ClemLi1:01:42+24:3913:42
3Steve BaileyNo club membership1:09:32+32:2915:27
3Tanya HowellNo club membership1:09:32+32:2915:27
3Bailey SharmanNo club membership1:09:32+32:2915:27
3Shane SharmanNo club membership1:09:32+32:2915:27
4Bron SaintLi1:26:35+49:3219:14
5Simon BeyNo club membership1:34:44+57:4121:03
5Kirsty RoughNo club membership1:34:44+57:4121:03
5Jai Rough-BeyNo club membership1:34:44+57:4121:03
6Renae BlackshawNo club membership1:51:47+1:14:4424:50
6Jane ThomasNo club membership1:51:47+1:14:4424:50
6Bella WhiteLi1:51:47+1:14:4424:50
6Paquita WhiteLi1:51:47+1:14:4424:50

Easy

2 800 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Elodie NohlmansLi33:1511:52
2Amelie BlackshawNo club membership43:05+9:5015:23
2Sienna WhiteLi43:05+9:5015:23
3Neil RussellNo club membership51:49+18:3418:30
4Sue BishopNo club membership1:08:08+34:5324:20
4Robyn GarveyNo club membership1:08:08+34:5324:20
4Sandy JansenNo club membership1:08:08+34:5324:20
5Julie BasshamLi1:12:08+38:5325:45
6Kaylene Kotz (unoff.)No club membership1:12:08+38:5325:45
6Sue Monfries (unoff.)No club membership1:12:08+38:5325:45
7Jan HetheringtonNo club membershipdid not finish

Streamer

1 300 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Kaylene KotzNo club membership40:2331:03
1Sue MonfriesNo club membership40:2331:03
2Maxine BarkerNo club membership47:05+6:4236:13
2Wendy EttridgeNo club membership47:05+6:4236:13
3Shane Sharman (unoff.)No club membership11:47+-28:369:03

Please report errors in the result list to the organiser.