Orienteering Australia

Official results for Bendigo Bush Classic 10 - Kangaroo Gully

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Bendigo Bush Classic 10 - Kangaroo Gully
Organiser: Bendigo Orienteers
Date: Saturday 13 July 2019

1

7 825 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Craig FeuerherdtBG V Bendigo Orienteers43:075:30
2Bruce ArthurMF V Melbourne Forest Racers44:00+0:535:37
3Ben GoonanBG V Bendigo Orienteers44:52+1:455:44
4Simon RouseDR V Dandenong Ranges Orienteering46:36+3:295:57
5Richard GoonanBG V Bendigo Orienteers46:56+3:495:59
6Andrew CameronBG V Bendigo Orienteers1:03:26+20:198:06
7Ian DaviesDR V Dandenong Ranges Orienteering1:08:04+24:578:41
8John CarberryNE V Nillumbik Emus Orienteering Cl1:21:16+38:0910:23
9Steven LeicesterBK V Bayside Kangaroos Orienteers1:35:04+51:5712:08
10Ian CollinsTK V Tuckonie Orienteering Club1:51:27+1:08:2014:14
Derek MorrisBG V Bendigo Orienteersdid not finish

2

5 600 m, 14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Shayne HillBG V Bendigo Orienteers34:346:10
2Michael LoughnanBG V Bendigo Orienteers45:47+11:138:10
3Neil BarrBG V Bendigo Orienteers51:24+16:509:10
4Sophie TavernaCH V Central Highlands Orienteering53:55+19:219:37
5Gary GrealyBG V Bendigo Orienteers54:35+20:019:44
6Gary BuchanEU V Eureka Orienteers56:54+22:2010:09
7Julie FlynnBG V Bendigo Orienteers57:53+23:1910:20
8Charles BrownridgeBG V Bendigo Orienteers59:25+24:5110:36
9John MartyOV/No club Orienteering Victoria1:08:25+33:5112:13
10Peter PrimeTK V Tuckonie Orienteering Club1:10:23+35:4912:34
11Jenny BallBG V Bendigo Orienteers1:18:43+44:0914:03
12Terry DavidsonBG V Bendigo Orienteers1:40:30+1:05:5617:56
Kylie MartyOV/No club Orienteering Victoriamispunched
David JonesBG V Bendigo Orienteersdid not finish

3

3 550 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Paul ElamTK V Tuckonie Orienteering Club39:0210:59
2Chris CreelyBG V Bendigo Orienteers39:09+0:0711:01
3Amos WalzBG V Bendigo Orienteers40:48+1:4611:29
4Katherine McMillanBG V Bendigo Orienteers42:47+3:4512:03
5Viv McMillanBG V Bendigo Orienteers43:38+4:3612:17
6Wendy TavernaCH V Central Highlands Orienteering45:07+6:0512:42
7Tim TurnbullBG V Bendigo Orienteers49:24+10:2213:54
8Louise HallBG V Bendigo Orienteers49:33+10:3113:57
9John ChellewBG V Bendigo Orienteers49:50+10:4814:02
10Dale TavernaCH V Central Highlands Orienteering50:19+11:1714:10
11Anne GarveyTK V Tuckonie Orienteering Club56:46+17:4415:59
12Peter GalvinBG V Bendigo Orienteers1:05:49+26:4718:32
13Nola JuniperBG V Bendigo Orienteers1:08:02+29:0019:09
14Gianpiero CossuOV/No club Orienteering Victoria1:09:20+30:1819:31
15Pam PrimeTK V Tuckonie Orienteering Club1:21:50+42:4823:03

4

2 275 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ben MartyOV/No club Orienteering Victoria32:3914:21
2Xavier OughBG V Bendigo Orienteers32:45+0:0614:23
3Ross SlaterBG V Bendigo Orienteers51:17+18:3822:32
4Verna GreenhalghBG V Bendigo Orienteers1:02:19+29:4027:23
5Bob LeicesterBK V Bayside Kangaroos Orienteers1:15:12+42:3333:03
Charlotte OughBG V Bendigo Orienteersmispunched

Please report errors in the result list to the organiser.