Orienteering Australia

Official results for Bendigo Bush Classic 14 - Stumpy Gully

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Bendigo Bush Classic 14 - Stumpy Gully
Organiser: Bendigo Orienteers
Date: Saturday 24 August 2019

Classes: Show all | 1 | 2 | 3 | 4 | 5

1

6 700 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Bruce ArthurMF V Melbourne Forest Racers34:435:10
2Ben GoonanBG V Bendigo Orienteers35:56+1:135:21
3Simon RouseDR V Dandenong Ranges Orienteering36:35+1:525:27
4Shayne HillBG V Bendigo Orienteers41:50+7:076:14
5Warwick WilliamsEU V Eureka Orienteers51:32+16:497:41
6John CarberryNE V Nillumbik Emus Orienteering Cl1:02:52+28:099:22
7Steven LeicesterBK V Bayside Kangaroos Orienteers1:09:37+34:5410:23
8Gary BuchanEU V Eureka Orienteers1:14:00+39:1711:02

2

5 425 m, 18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1David RowlandsBK V Bayside Kangaroos Orienteers38:117:02
2Michael LoughnanBG V Bendigo Orienteers43:49+5:388:04
3Andrew CameronBG V Bendigo Orienteers47:50+9:398:49
4Amos WalzBG V Bendigo Orienteers49:02+10:519:02
5Nigel McGuckianBG V Bendigo Orienteers50:06+11:559:14
6Julie FlynnBG V Bendigo Orienteers52:06+13:559:36
7Derek MorrisBG V Bendigo Orienteers54:50+16:3910:06
8Peter PrimeTK V Tuckonie Orienteering Club1:01:15+23:0411:17
9Harminder SinghDR V Dandenong Ranges Orienteering1:02:03+23:5211:26
9Alison RadfordBG V Bendigo Orienteers1:02:03+23:5211:26
11Ken DowlingEU V Eureka Orienteers1:02:17+24:0611:28
12Peter SearleBG V Bendigo Orienteers1:05:01+26:5011:59
13Jenny BallBG V Bendigo Orienteers1:06:57+28:4612:20
14Terry DavidsonBG V Bendigo Orienteers1:10:45+32:3413:02
15Mary EnterBK V Bayside Kangaroos Orienteers1:20:00+41:4914:44
Anitra DowlingEU V Eureka Orienteersmispunched
Caitlyn SteerBG V Bendigo Orienteersmispunched
Leisha SpowartBG V Bendigo Orienteersmispunched

3

3 375 m, 21 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Tony BirdDR V Dandenong Ranges Orienteering31:479:25
2Peter HillNE V Nillumbik Emus Orienteering Cl31:59+0:129:28
3Sophie TavernaCH V Central Highlands Orienteering32:17+0:309:33
4Reuben CameronBG V Bendigo Orienteers33:56+2:0910:03
5Mark HennessyCH V Central Highlands Orienteering36:52+5:0510:55
6Wendy TavernaCH V Central Highlands Orienteering37:55+6:0811:14
7Paul ElamTK V Tuckonie Orienteering Club38:09+6:2211:18
8Lachlan FeuerherdtBG V Bendigo Orienteers41:56+10:0912:25
9Kevin WheelerMF V Melbourne Forest Racers42:40+10:5312:38
10Tim TurnbullBG V Bendigo Orienteers43:30+11:4312:53
11Louise HallBG V Bendigo Orienteers43:46+11:5912:58
12Bob CameronBG V Bendigo Orienteers46:18+14:3113:43
13Jan BaxterBG V Bendigo Orienteers59:10+27:2317:31
14Jacqui NauntonBG V Bendigo Orienteers1:00:38+28:5117:57
15Pam PrimeTK V Tuckonie Orienteering Club1:10:09+38:2220:47
16Dianne SearleBG V Bendigo Orienteers1:11:21+39:3421:08
17Margaret KerteszBG V Bendigo Orienteers1:12:25+40:3821:27
18Peter GalvinBG V Bendigo Orienteers1:22:35+50:4824:28
Luke FeuerherdtBG V Bendigo Orienteersmispunched
Alexander RowlandsBK V Bayside Kangaroos Orienteersmispunched
Anne GarveyTK V Tuckonie Orienteering Clubdid not finish

4

3 050 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Joshua FeuerherdtBG V Bendigo Orienteers35:1811:34
2Viv McMillanBG V Bendigo Orienteers36:05+0:4711:49
3Jonas NeergaardOV/No club Orienteering Victoria58:57+23:3919:19
4Eleanor WilliamsEU V Eureka Orienteers1:09:08+33:5022:40
Ebony NauntonBG V Bendigo Orienteersmispunched

5

2 925 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Sharon GleesonBG V Bendigo Orienteers50:1017:09
2Melissa MathesonOV/No club Orienteering Victoria53:40+3:3018:20
3Martin FamilyBG V Bendigo Orienteers1:03:20+13:1021:39
Bob LeicesterBK V Bayside Kangaroos Orienteersdid not finish

Please report errors in the result list to the organiser.