Orienteering Australia

Official results for Bendigo Bush Classic 18 - Diamond Hill South

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Bendigo Bush Classic 18 - Diamond Hill South
Organiser: Bendigo Orienteers
Date: Saturday 21 September 2019

Classes: Show all | 1 | 2 | 3 | 4 | 5

1

6 625 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Craig FeuerherdtBG V Bendigo Orienteers45:116:49
2Jarrod HarrisDR V Dandenong Ranges Orienteering54:06+8:558:09
3Riley CroxfordOV/No club Orienteering Victoria1:03:57+18:469:39
4Michael CroxfordOV/No club Orienteering Victoria1:08:52+23:4110:23
5John CarberryNE V Nillumbik Emus Orienteering Cl1:14:25+29:1411:13

2

5 750 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Nigel McGuckianBG V Bendigo Orienteers53:459:20
2Warwick DavisTK V Tuckonie Orienteering Club55:03+1:189:34
3Tim TurnbullBG V Bendigo Orienteers1:23:51+30:0614:34
4Louise HallBG V Bendigo Orienteers1:23:59+30:1414:36
5Heather JonesBG V Bendigo Orienteers1:29:22+35:3715:32
David JonesBG V Bendigo Orienteersmispunched
Julie FlynnBG V Bendigo Orienteersmispunched

3

3 800 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Christopher NauntonBG V Bendigo Orienteers27:077:08
2Tony RadfordBG V Bendigo Orienteers38:08+11:0110:02
3Reuben CameronBG V Bendigo Orienteers39:13+12:0610:19
4Charles BrownridgeBG V Bendigo Orienteers42:02+14:5511:03
5Gary BuchanEU V Eureka Orienteers42:50+15:4311:16
6Alison RadfordBG V Bendigo Orienteers50:43+23:3613:20
7Peter SearleBG V Bendigo Orienteers51:13+24:0613:28
8Bob CameronBG V Bendigo Orienteers52:08+25:0113:43
9Terry DavidsonBG V Bendigo Orienteers55:48+28:4114:41
10Anne GarveyTK V Tuckonie Orienteering Club1:09:35+42:2818:18
11Dianne SearleBG V Bendigo Orienteers1:17:59+50:5220:31
Lorraine LevershaBG V Bendigo Orienteersdid not start

4

2 875 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Leo CroxfordOV/No club Orienteering Victoria27:419:37
2Viv McMillanBG V Bendigo Orienteers31:20+3:3910:53
3John WilkinsonBG V Bendigo Orienteers34:39+6:5812:03
4Xavier OughBG V Bendigo Orienteers34:44+7:0312:04
5Charlotte OughBG V Bendigo Orienteers46:31+18:5016:10
6Verna GreenhalghBG V Bendigo Orienteers48:01+20:2016:42
7Leone CarberryNE V Nillumbik Emus Orienteering Cl1:01:02+33:2121:13

Please report errors in the result list to the organiser.