Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Wednesday Autumn Classic Series 4 - Tunstall Junction

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Wednesday Autumn Classic Series 4 - Tunstall Junction
Organiser: Dandenong Ranges Orienteering Club
Date: Wednesday 1 May 2019

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1RAY HOWEcompleted

A (60 Min Score)

29 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1SIMON RYAN1:00:00
2JAMES ROBERTSON1:00:00
3PAUL MONKS1:00:00
4IAN DAVIES1:00:00
5ANDREW JOHNSTON1:00:00
6JAYNE SALES1:00:00
7DAVE ASHBURNER1:00:00
8MATTHEW GROVER1:00:00
9HUGH WILSON1:00:00
10PHIL GIDDINGS1:00:00
11ALICIA DYMOWSKI1:00:00
12SARSHA LLOYD-PROVIS1:00:00
13ANDREW BAKER1:00:00
14MERV TREASE1:00:00
15MANDY BRAND1:00:00
16RICK BAILES1:00:00
17TRAVIS JOHNSON1:00:00
18ERIC DAVIDSON1:00:00
19JOHN GROVER1:00:00
20HAMISH MCDONALD1:00:00
21DAVID PRENTICE1:00:00
22GEOFF HUDSON1:00:00
23DALE HOWE1:00:00
24STUART MCWILLIAM1:00:00
25MARK BESLEY1:00:00
26ROBERT HUDSON1:00:00
27STEVEN O'CONNELL1:00:00
28HAMISH BASSETT1:00:00
29JAMIESON DOYLE1:00:00

B (45 Min Score)

20 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1TIM HATLEY45:00
2BRUCE PATERSON45:00
3PETER MALLEN45:00
4DENISE PIKE45:00
5GREG TAMBLYN45:00
6PHIL TORODE45:00
7PETER YEATES45:00
8LINCOLN PATERSON45:00
9JENELLE TEMPLETON45:00
10REG SAUNDERS45:00
11IAN PARRY45:00
12HANNAH ROBINSON45:00
13KAREN ROBINSON45:00
14JOHN MEEKING45:00
15DEBBIE DODD45:00
16PHILIP GRAINGER45:00
17KEVIN MORRIS45:00
18JOSHUA GRAINGER45:00
19SUZY SPEIRS45:00
20LIBBY MEEKING45:00

Power Walkers

37 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1DAVE STILLWELL1:05:00
2LEN BUDGE1:05:00
3DAVID KNIGHT1:05:00
4GARRY BRODIE1:05:00
5STUART CAPEL1:05:00
6ROSALIND KING1:05:00
7GEOFF ADAMS1:05:00
8ELIZABETH HATLEY1:05:00
9HELEN KERLEY1:05:00
10BARRY GILES1:05:00
11IAN GREENWOOD1:05:00
12ELAINE BUSZKO1:05:00
13BETTY PEARCE1:05:00
14MICHAEL STILLWELL1:05:00
15PETER GROVER1:05:00
16IAN STIRLING1:05:00
17DOUG BAKER1:05:00
18SUZANNE O'CALLAGHAN1:05:00
19PHILIP BASSETT1:05:00
20NOEL MCVEY1:05:00
21ILZE YEATES1:05:00
22ANNIE HOLLAWAY1:05:00
23BEV TREASE1:05:00
24BERNIE SHUTTLEWORTH1:05:00
25DIANNE SHALDERS1:05:00
26HENK DE JONG1:05:00
27BARRY CROSS1:05:00
28THOMAS NGUYEN1:05:00
29LAURIS STIRLING1:05:00
30PAT MILLER1:05:00
31MURIEL NEILSON1:05:00
32ALLAN MILLER1:05:00
33KEN JAMES1:05:00
34KELLY LANE1:05:00
35GWENNYTH BAKER1:05:00
36PETER COLE1:05:00
37EMILY ENGIE1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.