Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Wednesday Autumn Classic Series 5 - Macleod

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Wednesday Autumn Classic Series 5 - Macleod
Organiser: Yarra Valley Orienteering Club
Date: Wednesday 8 May 2019

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1LYN GREENCourse Setter (1)completed
5PAUL MONKSA (60 Min Score) (21)1:00:00
6TED VAN GELDERMALSENA (60 Min Score) (21)1:00:00
7LINCOLN PATERSONB (45 Min Score) (14)45:00
10LIBBY MEEKINGB (45 Min Score) (14)45:00
13MARGI FREEMANTLEA (60 Min Score) (21)1:00:00
13JOHN MEEKINGB (45 Min Score) (14)45:00
20RUSSELL BULMANA (60 Min Score) (21)1:00:00

12 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1STEVEN O'CONNELLA (60 Min Score) (21)1:00:00
1TIM HATLEYB (45 Min Score) (14)45:00
2IAN DAVIESA (60 Min Score) (21)1:00:00
2LEN BUDGEPower Walkers (18)1:05:00
3MICHAEL SMAILA (60 Min Score) (21)1:00:00
3DAVID KNIGHTPower Walkers (18)1:05:00
4ANDREW BAKERA (60 Min Score) (21)1:00:00
4GREG TAMBLYNB (45 Min Score) (14)45:00
8HUGH WILSONA (60 Min Score) (21)1:00:00
10VIC SEDUNARYA (60 Min Score) (21)1:00:00
11KEVIN MORRISB (45 Min Score) (14)45:00
18DEB SUTHERLANDA (60 Min Score) (21)1:00:00

11 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
3REG SAUNDERSB (45 Min Score) (14)45:00
4ROSALIND KINGPower Walkers (18)1:05:00
5PETER YEATESB (45 Min Score) (14)45:00
7DAMIAN SPENCERA (60 Min Score) (21)1:00:00
8SUZY SPEIRSB (45 Min Score) (14)45:00
9PHIL TORODEB (45 Min Score) (14)45:00
12RAY HOWEA (60 Min Score) (21)1:00:00
12DEBBIE DODDB (45 Min Score) (14)45:00
13ILZE YEATESPower Walkers (18)1:05:00
14STUART MCWILLIAMA (60 Min Score) (21)1:00:00
19DALE HOWEA (60 Min Score) (21)1:00:00

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1DAVE STILLWELLPower Walkers (18)1:05:00
6IAN PARRYB (45 Min Score) (14)45:00
7IAN STIRLINGPower Walkers (18)1:05:00
9DAVID PRENTICEA (60 Min Score) (21)1:00:00
9LAURIS STIRLINGPower Walkers (18)1:05:00
11GEOFF HUDSONA (60 Min Score) (21)1:00:00
12PHILIP BASSETTPower Walkers (18)1:05:00
15ROBERT HUDSONA (60 Min Score) (21)1:00:00

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
2BRUCE PATERSONB (45 Min Score) (14)45:00
10SUZANNE O'CALLAGHANPower Walkers (18)1:05:00
14JENELLE TEMPLETONB (45 Min Score) (14)45:00
14DIANNE SHALDERSPower Walkers (18)1:05:00
16HAMISH MCDONALDA (60 Min Score) (21)1:00:00
17MARK BESLEYA (60 Min Score) (21)1:00:00
21PETER MALONEYA (60 Min Score) (21)1:00:00

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
5DOUG BAKERPower Walkers (18)1:05:00
6BETTY PEARCEPower Walkers (18)1:05:00
8THOMAS NGUYENPower Walkers (18)1:05:00
15CATHERINE JAGGSPower Walkers (18)1:05:00
16MARTIN JAGGSPower Walkers (18)1:05:00
17NAVIGATORS NEWBURYPower Walkers (18)1:05:00
18TINA NGUYENPower Walkers (18)1:05:00

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11NOEL MCVEYPower Walkers (18)1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.