Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Wednesday Autumn Classic Series 6 - Bulleen Ups n Downs

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Wednesday Autumn Classic Series 6 - Bulleen Ups n Downs
Organiser: Bayside Kangaroos Orienteers
Date: Wednesday 15 May 2019

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1DAVID KNIGHTcompleted

A (60 Min Score)

27 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1JAMES ROBERTSON1:00:00
2MICHAEL SMAIL1:00:00
3STEVEN O'CONNELL1:00:00
4IAN DAVIES1:00:00
5ANDREW BAKER1:00:00
6JAYNE SALES1:00:00
7DAMIAN SPENCER1:00:00
8ANDREW JOHNSTON1:00:00
9PAUL MONKS1:00:00
10HELEN WALPOLE1:00:00
11PHIL GIDDINGS1:00:00
12DAVID PRENTICE1:00:00
13TRAVIS JOHNSON1:00:00
14RICK BAILES1:00:00
15MANDY BRAND1:00:00
16RAY HOWE1:00:00
17HAMISH MCDONALD1:00:00
18MERV TREASE1:00:00
19JOSIE YEATMAN1:00:00
20GEOFF HUDSON1:00:00
21HAMISH BASSETT1:00:00
22ROBERT HUDSON1:00:00
23DEB SUTHERLAND1:00:00
24MARK BESLEY1:00:00
25MARK JARVIS1:00:00
26ARTHUR SORENSEN1:00:00
27PETER HOBBS1:00:00

B (45 Min Score)

16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1BRUCE PATERSON45:00
2PETER MALLEN45:00
3IAN DODD45:00
4PHIL TORODE45:00
5DENISE PIKE45:00
6IAN PARRY45:00
7REG SAUNDERS45:00
8LINCOLN PATERSON45:00
9PETER YEATES45:00
10GREG TAMBLYN45:00
11KEVIN MORRIS45:00
12JOHN MEEKING45:00
13LIBBY MEEKING45:00
14SUZY SPEIRS45:00
15DEBBIE DODD45:00
16AIDAN MAYALL45:00

Power Walkers

35 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1DAVE STILLWELL1:05:00
2ROSALIND KING1:05:00
3VIC SEDUNARY1:05:00
4MURIEL NEILSON1:05:00
5DOUG BAKER1:05:00
6GARRY BRODIE1:05:00
7ANDREW HUNTER1:05:00
8LYN GREEN1:05:00
9THOMAS NGUYEN1:05:00
10LAURIS STIRLING1:05:00
11PRUE DOBBIN1:05:00
12SUZANNE O'CALLAGHAN1:05:00
13ANNIE HOLLAWAY1:05:00
14BERNIE SHUTTLEWORTH1:05:00
15IAN STIRLING1:05:00
16PHILIP BASSETT1:05:00
17BETTY PEARCE1:05:00
18PETER COLE1:05:00
19ALLAN MILLER1:05:00
20ILZE YEATES1:05:00
21DIANNE SHALDERS1:05:00
22HENK DE JONG1:05:00
23MICHAEL HUBBERT1:05:00
24KEN JAMES1:05:00
25MARTINE BARROT1:05:00
26NOEL MCVEY1:05:00
27PETER GROVER1:05:00
28PAT MILLER1:05:00
29SCHON HUDSON1:05:00
30TINA NGUYEN1:05:00
31KEITH ANKER1:05:00
32NAVIGATORS NEWBURY1:05:00
33KELLY LANE1:05:00
34GWENNYTH BAKER1:05:00
35SILLY NONAME1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.