Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Wednesday Autumn Classic Series 12 - Gardiners Bend

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Wednesday Autumn Classic Series 12 - Gardiners Bend
Organiser: Bayside Kangaroos Orienteers
Date: Wednesday 26 June 2019

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1STEPHEN DUNBARcompleted

A (60 Min Score)

24 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1STEVEN O'CONNELL1:00:00
2MICHAEL SMAIL1:00:00
3IAN DAVIES1:00:00
4MATTHEW GROVER1:00:00
5ANDREW JOHNSTON1:00:00
6PETER HOBBS1:00:00
7DAMIAN SPENCER1:00:00
8TED VAN GELDERMALSEN1:00:00
9HELEN WALPOLE1:00:00
10PHIL GIDDINGS1:00:00
11MARK JARVIS1:00:00
12HAMISH MCDONALD1:00:00
13STEPHEN COLLINS1:00:00
14DAVID PRENTICE1:00:00
15RAY HOWE1:00:00
16DEB SUTHERLAND1:00:00
17ERIC DAVIDSON1:00:00
18ROBERT HUDSON1:00:00
19DALE HOWE1:00:00
20HAMISH BASSETT1:00:00
21STUART MCWILLIAM1:00:00
22MARK BESLEY1:00:00
23MARGI FREEMANTLE1:00:00
24KEN JAMES1:00:00

B (45 Min Score)

20 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1IAN DODD45:00
2BRUCE PATERSON45:00
3CHRIS GODFRED-SPENNING45:00
4PETER DALWOOD45:00
5MARTIN KOZMA45:00
6PETER MALLEN45:00
7GRAHAM WALLIS45:00
8MONICA LO PRESTI45:00
9IAN PARRY45:00
10REG SAUNDERS45:00
11GRAHAM LEARY45:00
12PHILIPPA LOHMEYER-COLLINS45:00
13GREG TAMBLYN45:00
14SUZY SPEIRS45:00
15DEBBIE DODD45:00
16PETER YEATES45:00
17PETER MALONEY45:00
18PAM KING45:00
19EWEN TEMPLETON45:00
20JENELLE TEMPLETON45:00

Power Walkers

29 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1DAVE STILLWELL1:05:00
2ANDREW HUNTER1:05:00
3MARK HAMMOND1:05:00
4BEN LOXTON1:05:00
5DOUG BAKER1:05:00
6LYN GREEN1:05:00
7HENK DE JONG1:05:00
8BERNIE SHUTTLEWORTH1:05:00
9MARTINE BARROT1:05:00
10ILZE YEATES1:05:00
11SUZANNE O'CALLAGHAN1:05:00
12BETTY PEARCE1:05:00
13IAN STIRLING1:05:00
14VERITY HARING1:05:00
15RON HARING1:05:00
16BYRON FISKE1:05:00
17BARRY CROSS1:05:00
18THOMAS NGUYEN1:05:00
19LAURIS STIRLING1:05:00
20ALLAN MILLER1:05:00
21PHILIP BASSETT1:05:00
22TINA NGUYEN1:05:00
23RICK BAILES1:05:00
24PAT MILLER1:05:00
25OLIVER TRONE1:05:00
26ANGELO STRATIKOPOV1:05:00
27MICHAEL HUBBERT1:05:00
28ELLIOT TRONE1:05:00
29KEITH ANKER1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.