Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Wednesday Autumn Classic Series 13 - Cavills Corner

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Wednesday Autumn Classic Series 13 - Cavills Corner
Organiser: Dandenong Ranges Orienteering Club
Date: Wednesday 3 July 2019

12 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1JOEL CROTHERSCourse Setter (1)completed
1PETER HOBBSA (60 Min Score) (20)1:00:00
2JAY KERLEYB (45 Min Score) (15)45:00
4PETER DALWOODB (45 Min Score) (15)45:00
6REG SAUNDERSB (45 Min Score) (15)45:00
6ROSALIND KINGPower Walkers (25)1:05:00
9DAMIAN SPENCERA (60 Min Score) (20)1:00:00
10PHIL TORODEB (45 Min Score) (15)45:00
12DEBBIE DODDB (45 Min Score) (15)45:00
18STUART MCWILLIAMA (60 Min Score) (20)1:00:00
20ALLAN MILLERPower Walkers (25)1:05:00
22PAT MILLERPower Walkers (25)1:05:00

10 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
2STEVEN O'CONNELLA (60 Min Score) (20)1:00:00
3ANDREW HUNTERPower Walkers (25)1:05:00
4MICHAEL SMAILA (60 Min Score) (20)1:00:00
7LEN BUDGEPower Walkers (25)1:05:00
8VIC SEDUNARYA (60 Min Score) (20)1:00:00
11MERV TREASEA (60 Min Score) (20)1:00:00
13ERIC DAVIDSONA (60 Min Score) (20)1:00:00
13GREG TAMBLYNB (45 Min Score) (15)45:00
14KEVIN MORRISB (45 Min Score) (15)45:00
24MICHAEL HUBBERTPower Walkers (25)1:05:00

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3JAMES ROBERTSONA (60 Min Score) (20)1:00:00

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5JAYNE SALESA (60 Min Score) (20)1:00:00

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1IAN DODDB (45 Min Score) (15)45:00
6BRYAN ACKERLYA (60 Min Score) (20)1:00:00
7PETER MALONEYB (45 Min Score) (15)45:00
9EWEN TEMPLETONB (45 Min Score) (15)45:00
11JENELLE TEMPLETONB (45 Min Score) (15)45:00
12HAMISH MCDONALDA (60 Min Score) (20)1:00:00
19MARK BESLEYA (60 Min Score) (20)1:00:00
21SUZANNE O'CALLAGHANPower Walkers (25)1:05:00

15 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1DAVE STILLWELLPower Walkers (25)1:05:00
3PETER MALLENB (45 Min Score) (15)45:00
5IAN PARRYB (45 Min Score) (15)45:00
5LAURIS STIRLINGPower Walkers (25)1:05:00
7ANDREW JOHNSTONA (60 Min Score) (20)1:00:00
8BARRY GILESPower Walkers (25)1:05:00
9IAN STIRLINGPower Walkers (25)1:05:00
10DAVID PRENTICEA (60 Min Score) (20)1:00:00
10MICHAEL STILLWELLPower Walkers (25)1:05:00
11BERNIE SHUTTLEWORTHPower Walkers (25)1:05:00
13MARTINE BARROTPower Walkers (25)1:05:00
14JOSIE YEATMANA (60 Min Score) (20)1:00:00
15ROBERT HUDSONA (60 Min Score) (20)1:00:00
15PHILIP BASSETTPower Walkers (25)1:05:00
17RICK BAILESPower Walkers (25)1:05:00

12 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
2DOUG BAKERPower Walkers (25)1:05:00
4GARRY BRODIEPower Walkers (25)1:05:00
12PETER COLEPower Walkers (25)1:05:00
14BARRY CROSSPower Walkers (25)1:05:00
15PAM KINGB (45 Min Score) (15)45:00
16KEN JAMESA (60 Min Score) (20)1:00:00
16BETTY PEARCEPower Walkers (25)1:05:00
17JACK THWAITESA (60 Min Score) (20)1:00:00
18JUDI BAILESPower Walkers (25)1:05:00
20JAMIESON DOYLEA (60 Min Score) (20)1:00:00
23BEV ESMOREPower Walkers (25)1:05:00
25NAVIGATORS NEWBURYPower Walkers (25)1:05:00

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8LINCOLN PATERSONB (45 Min Score) (15)45:00

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19NOEL MCVEYPower Walkers (25)1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.