Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Wednesday Spring Carnival Series 1 - Wantirna South

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Wednesday Spring Carnival Series 1 - Wantirna South
Organiser: Nillumbik Emus Orienteering Club
Date: Wednesday 10 July 2019

16 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1BARRY GILESCourse Setter (1)completed
2MARK HAMMONDPower Walkers (20)1:05:00
3RICK BAILESPower Walkers (20)1:05:00
5ANDREW JOHNSTONA (60 Min Score) (22)1:00:00
6PETER MALLENB (45 Min Score) (18)45:00
6LAURIS STIRLINGPower Walkers (20)1:05:00
8PHIL GIDDINGSA (60 Min Score) (22)1:00:00
9DAVID PRENTICEA (60 Min Score) (22)1:00:00
9BERNIE SHUTTLEWORTHPower Walkers (20)1:05:00
10MICHAEL STILLWELLPower Walkers (20)1:05:00
12JOSIE YEATMANA (60 Min Score) (22)1:00:00
12PHILIP BASSETTPower Walkers (20)1:05:00
16IAN PARRYA (60 Min Score) (22)1:00:00
16MARTINE BARROTPower Walkers (20)1:05:00
18ROBERT HUDSONA (60 Min Score) (22)1:00:00
19IAN STIRLINGPower Walkers (20)1:05:00

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1STEVEN O'CONNELLA (60 Min Score) (22)1:00:00
3IAN DAVIESA (60 Min Score) (22)1:00:00
10DEB SUTHERLANDA (60 Min Score) (22)1:00:00
12GREG TAMBLYNB (45 Min Score) (18)45:00
15ERIC DAVIDSONA (60 Min Score) (22)1:00:00
17MICHAEL HUBBERTPower Walkers (20)1:05:00

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2JAYNE SALESA (60 Min Score) (22)1:00:00

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
4PAUL MONKSA (60 Min Score) (22)1:00:00
8LYN GREENPower Walkers (20)1:05:00

15 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1DOUG BAKERPower Walkers (20)1:05:00
4ALASTER MEEHANB (45 Min Score) (18)45:00
4BEN LOXTONPower Walkers (20)1:05:00
5BETTY PEARCEPower Walkers (20)1:05:00
6MATTHEW GROVERA (60 Min Score) (22)1:00:00
7PETER COLEPower Walkers (20)1:05:00
10MONICA LO PRESTIB (45 Min Score) (18)45:00
11MARK JARVISA (60 Min Score) (22)1:00:00
13JOHN GROVERA (60 Min Score) (22)1:00:00
15PAM KINGB (45 Min Score) (18)45:00
17HAMISH BASSETTA (60 Min Score) (22)1:00:00
19JACK THWAITESA (60 Min Score) (22)1:00:00
20STEVE TRONEA (60 Min Score) (22)1:00:00
20NAVIGATORS NEWBURYPower Walkers (20)1:05:00
21JAMIESON DOYLEA (60 Min Score) (22)1:00:00

9 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
3BRUCE PATERSONB (45 Min Score) (18)45:00
5IAN DODDB (45 Min Score) (18)45:00
7BRYAN ACKERLYA (60 Min Score) (22)1:00:00
8HAMISH MCDONALDB (45 Min Score) (18)45:00
11SUZANNE O'CALLAGHANPower Walkers (20)1:05:00
14MARK BESLEYA (60 Min Score) (22)1:00:00
14EWEN TEMPLETONB (45 Min Score) (18)45:00
16JENELLE TEMPLETONB (45 Min Score) (18)45:00
18PETER MALONEYB (45 Min Score) (18)45:00

10 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
2PETER DALWOODB (45 Min Score) (18)45:00
7DENISE PIKEB (45 Min Score) (18)45:00
9REG SAUNDERSB (45 Min Score) (18)45:00
11GRAHAM WALLISB (45 Min Score) (18)45:00
13DEBBIE DODDB (45 Min Score) (18)45:00
13ALLAN MILLERPower Walkers (20)1:05:00
15PAT MILLERPower Walkers (20)1:05:00
17SUZY SPEIRSB (45 Min Score) (18)45:00
18PETER GROVERPower Walkers (20)1:05:00
22STUART MCWILLIAMA (60 Min Score) (22)1:00:00

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1JAMES ROBERTSONB (45 Min Score) (18)45:00

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14NOEL MCVEYPower Walkers (20)1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.