Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Saturday Series 9 - PARK - Ruffey Lake

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Saturday Series 9 - PARK - Ruffey Lake
Organiser: Yarra Valley Orienteering Club
Date: Saturday 15 June 2019

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1LINCOLN PATERSONcompleted

A (60 Min Score)

31 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1PETER HOBBS1:00:00
2BRUCE ARTHUR1:00:00
3DAVID ROWLANDS1:00:00
4STEPHEN COLLINS1:00:00
5PETER MALLEN1:00:00
6IAN DODD1:00:00
7MARK BAXTER1:00:00
8ANDREW HESTER1:00:00
9DAVID PRENTICE1:00:00
10RUSSELL BULMAN1:00:00
11KRISTIAN HALBERT1:00:00
12DEB SUTHERLAND1:00:00
13STEVEN O'CONNELL1:00:00
14JIM GLASPOLE1:00:00
15JEREMY KNOX1:00:00
16HAMISH BASSETT1:00:00
17STUART MCWILLIAM1:00:00
18MURRAY HANNA1:00:00
19ELAINE BUSZKO1:00:00
20MARGI FREEMANTLE1:00:00
21GRAHAM WALLIS1:00:00
22ERIKA HELLSTROM1:00:00
23JOSIE YEATMAN1:00:00
24JACK THWAITES1:00:00
25STEVE BIRD1:00:00
26KATHERINE DENT1:00:00
27KATE DE CAROLIS1:00:00
28ROBERT HUDSON1:00:00
29GEOFF HUDSON1:00:00
30JOCELYN WATTS1:00:00
31KATHY LILEY1:00:00

B (45 Min Score)

20 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1VICTORIA GREENHAN1:00:00
2PETER LEWIS1:00:00
3PETER DALWOOD1:00:00
4EWEN TEMPLETON1:00:00
5PHILIPPA LOHMEYER-COLLINS1:00:00
6REG SAUNDERS1:00:00
7JOEL CROTHERS1:00:00
8ANDREW PERKINS1:00:00
9GREG TAMBLYN1:00:00
10ARIEL PATERSON1:00:00
11PRUE DOBBIN1:00:00
12CAROLYN JACKSON1:00:00
13BILL BORRIE1:00:00
14KEVIN MORRIS1:00:00
15SUE COLLARD1:00:00
16DEBBIE DODD1:00:00
17MATTHEW WHITE1:00:00
18PETER YEATES1:00:00
19PAM KING1:00:00
20HELEN WALPOLE1:00:00

D (Score)

2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1HENRY SYMONDS1:05:00
2MARTIN WALPOLE1:05:00

E (Score)

2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1ARCHI RICHARDS2:00:00
2ALEXANDER GRIFFITHS2:00:00

Power Walkers

32 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1IAN MATHIESON1:30:00
2HELEN KERLEY1:30:00
3LYN GREEN1:30:00
4CAMERON WHITE1:30:00
5SHEILA COLLS1:30:00
6SUZANNE O'CALLAGHAN1:30:00
7HENK DE JONG1:30:00
8DIANNE SHALDERS1:30:00
9LAUREN JACKSON1:30:00
10ANDREA JACKSON1:30:00
11ALLAN MILLER1:30:00
12PAT MILLER1:30:00
13MARIA MAIN1:30:00
14KAREN NEAL1:30:00
15PAUL MAIN1:30:00
16GRAHAM NEAL1:30:00
17IAN STIRLING1:30:00
18BERNIE SHUTTLEWORTH1:30:00
19LAURIS STIRLING1:30:00
20PHILIP BASSETT1:30:00
21MICHAEL HUBBERT1:30:00
22ANNALISE GEHLING1:30:00
23DEREK GREEN1:30:00
24LEIGH MACKELLAR1:30:00
25ANDREA KORVIN1:30:00
26IAN BAKER1:30:00
27BARRY GILES1:30:00
28MARLO SULLIVAN1:30:00
29SCHON HUDSON1:30:00
30CHRISTINE PALMER1:30:00
31ILZE YEATES1:30:00
32LUKA HALBERT1:30:00

Please report errors in the result list to the organiser.