Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Saturday Series 15 - Loughnans Hill

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Saturday Series 15 - Loughnans Hill
Organiser: Dandenong Ranges Orienteering Club
Date: Saturday 3 August 2019

28 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1NAVIGATORS NEWBURYCourse Setter (1)completed
1JOHN EVANSA (60 Min Score) (26)1:00:00
5CAMERON WHITEPower Walkers (29)1:30:00
6AEON GREENHANB (45 Min Score) (8)1:00:00
7IAN MATHIESONPower Walkers (29)1:30:00
8PAM KINGB (45 Min Score) (8)1:00:00
8NADYA FEDOROVAPower Walkers (29)1:30:00
11HAMISH BUSSETTA (60 Min Score) (26)1:00:00
12PHILIP HASSETTPower Walkers (29)1:30:00
15JACK THWAITESA (60 Min Score) (26)1:00:00
16FAN GAOA (60 Min Score) (26)1:00:00
16JANE MADDENPower Walkers (29)1:30:00
17KATHY MADDENPower Walkers (29)1:30:00
18JAMES ZANGA (60 Min Score) (26)1:00:00
19WEI YU LIAOA (60 Min Score) (26)1:00:00
20HU WEN FEIA (60 Min Score) (26)1:00:00
21SHANSHAN GUOA (60 Min Score) (26)1:00:00
21ELLA KEARPower Walkers (29)1:30:00
22ZUOZHENG LIA (60 Min Score) (26)1:00:00
22EMILY KEARPower Walkers (29)1:30:00
23ZIWEI XANA (60 Min Score) (26)1:00:00
23MIIKA SHUTTLEWORTHPower Walkers (29)1:30:00
24ANNA HEA (60 Min Score) (26)1:00:00
26ANXZANG SHIA (60 Min Score) (26)1:00:00
26ANGELA HICKSPower Walkers (29)1:30:00
27EMILY HICKSPower Walkers (29)1:30:00
28CAMERON RODDAPower Walkers (29)1:30:00
29JACOB RODDAPower Walkers (29)1:30:00

10 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
2DAVID PRENTICEA (60 Min Score) (26)1:00:00
2VICTORIA GREENHANB (45 Min Score) (8)1:00:00
3PETER MALLENA (60 Min Score) (26)1:00:00
3BARRY GILESPower Walkers (29)1:30:00
7JIM GLASPOLEA (60 Min Score) (26)1:00:00
12MANDY BRANDA (60 Min Score) (26)1:00:00
13ROBERT HUDSONA (60 Min Score) (26)1:00:00
24BERNIE SHUTTLEWORTHPower Walkers (29)1:30:00
25JOSIE YEATMANA (60 Min Score) (26)1:00:00
25SCHON HUDSONPower Walkers (29)1:30:00

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
4PAUL MONKSA (60 Min Score) (26)1:00:00
6LYN GREENPower Walkers (29)1:30:00
10LINCOLN PATERSONPower Walkers (29)1:30:00
13DEREK GREENPower Walkers (29)1:30:00

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1NICHOLAS COLLINSB (45 Min Score) (8)1:00:00
2DENNIS MEWSPower Walkers (29)1:30:00
5STEPHEN COLLINSA (60 Min Score) (26)1:00:00
9STEVEN O'CONNELLA (60 Min Score) (26)1:00:00
10DEB SUTHERLANDA (60 Min Score) (26)1:00:00
18MICHAEL HUBBERTPower Walkers (29)1:30:00

15 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1ROSALIND KINGPower Walkers (29)1:30:00
3ANDREW PERKINSB (45 Min Score) (8)1:00:00
4PHIL TORODEB (45 Min Score) (8)1:00:00
4PETER GROVERPower Walkers (29)1:30:00
5GRAHAM WALLISB (45 Min Score) (8)1:00:00
6DENISE PIKEA (60 Min Score) (26)1:00:00
7DEBBIE DODDB (45 Min Score) (8)1:00:00
8HELEN WALPOLEA (60 Min Score) (26)1:00:00
9MARK PHILLIPSPower Walkers (29)1:30:00
11ALLAN MILLERPower Walkers (29)1:30:00
14STUART MCWILLIAMA (60 Min Score) (26)1:00:00
14ANDREA JACKSONPower Walkers (29)1:30:00
15LAUREN JACKSONPower Walkers (29)1:30:00
19PAT MILLERPower Walkers (29)1:30:00
20JILL PHILLIPSPower Walkers (29)1:30:00

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17MARK BESLEYA (60 Min Score) (26)1:00:00

Please report errors in the result list to the organiser.