Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Saturday Series 19 - PARK - Jells Park

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Saturday Series 19 - PARK - Jells Park
Organiser: Dandenong Ranges Orienteering Club
Date: Saturday 31 August 2019

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1GRAHAM WALLIScompleted

A (60 Min Score)

25 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1ANDREW HESTER1:00:00
2ANDREW JOHNSTON1:00:00
3PETER MALLEN1:00:00
4ALICIA DYMOWSKI1:00:00
5MANDY BRAND1:00:00
6HELEN WALPOLE1:00:00
7DAVID PRENTICE1:00:00
8JOHN EVANS1:00:00
9GEOFF HUDSON1:00:00
10DAMIAN SPENCER1:00:00
11JAMES ROGERS1:00:00
12DENISE PIKE1:00:00
13STEVEN O'CONNELL1:00:00
14HAMISH BASSETT1:00:00
15ERIC DAVIDSON1:00:00
16JACK THWAITES1:00:00
17KRISTIAN HALBERT1:00:00
18JOSIE YEATMAN1:00:00
19KATHERINE DENT1:00:00
20ANDREW BAKER1:00:00
21ROBERT HUDSON1:00:00
22STUART MCWILLIAM1:00:00
23JIM GLASPOLE1:00:00
24MURRAY HANNA1:00:00
25RACHEL JOHNSON1:00:00

B (45 Min Score)

20 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1VICTORIA GREENHAN1:00:00
2STEVE BIRD1:00:00
3MARK BAXTER1:00:00
4DAVID KNIGHT1:00:00
5PETER DALWOOD1:00:00
6LILY & FELIX MARTIN1:00:00
7KATHERINE TURNER1:00:00
8LINCOLN PATERSON1:00:00
9ANDREW GREEN1:00:00
10DENNIS MEWS1:00:00
11GREG TAMBLYN1:00:00
12SUE COLLARD1:00:00
13JOEL CROTHERS1:00:00
14JUDI HERKES1:00:00
15PHIL TORODE1:00:00
16BILL BORRIE1:00:00
17PETER YEATES1:00:00
18BLAKE KEAR1:00:00
19MARK PHILLIPS1:00:00
20PAM KING1:00:00

Power Walkers

44 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1GARRY BRODIE1:30:00
2BARRY GILES1:30:00
3CARL STEMP1:30:00
4ROSALIND KING1:30:00
5LAURIS STIRLING1:30:00
6PETER GROVER1:30:00
7NADYA FEDOROVA1:30:00
8DEREK GREEN1:30:00
9LYN GREEN1:30:00
10ANDREW HUNTER1:30:00
11IAN MATHIESON1:30:00
12MARTINE BARROT1:30:00
13JANE MADDEN1:30:00
14KATHY MADDEN1:30:00
15ANDREA JACKSON1:30:00
16LAUREN JACKSON1:30:00
17PHILIP BASSETT1:30:00
18MARIA MAIN1:30:00
19IAN BAKER1:30:00
20MICHAEL HUBBERT1:30:00
21PAT MILLER1:30:00
22ELLA KEAR1:30:00
23JILL PHILLIPS1:30:00
24EMILY KEAR1:30:00
25ANGUS SHUTTLEWORTH1:30:00
26ELIJAH COOKE1:30:00
27MIIKA SHUTTLEWORTH1:30:00
28BERNIE SHUTTLEWORTH1:30:00
29LIBBY MEEKING1:30:00
30ALLAN MILLER1:30:00
31NAVIGATORS NEWBURY1:30:00
32ANGELO STRATTS1:30:00
33SCHON HUDSON1:30:00
34LORETTA HYLAND1:30:00
35CRAIG HYLAND1:30:00
36CHRISTINE PALMER1:30:00
37ABI SALEK-BEARD1:30:00
38SUE GURMAN1:30:00
39CAMERON WHITE1:30:00
40FAMILY HILLYFORD1:30:00
41IAN STIRLING1:30:00
42PHILIP THOMPSON1:30:00
43PETER BLACK1:30:00
44DAVID BEARD1:30:00

Please report errors in the result list to the organiser.