Orienteering Australia

Official results for ACT Midweek Series: Black Mountain North

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: ACT Midweek Series: Black Mountain North
Organiser: Orienteering ACT
Date: Wednesday 11 September 2019

BS-A

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Hannu ManneringOrange 2: M: Masters (10)49:0013:36
4David JenkinsOrange 2: M: Masters (10)53:05+4:0514:44
7Jonathan MillerOrange 1: M: Masters (14)55:32+16:2710:40
Tony PowellOrange 1: M: Masters (14)mispunched
Andrew HobsonOrange 2: M: Masters (10)did not finish

DR-V

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Merv BendleOrange 2: M: Masters (10)49:0013:36

No club membership

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Amber MalcolmOrange 2: Teams (2)1:01:0216:57
1Alisa WickhamOrange 2: Teams (2)1:01:0216:57
4Leroy DickieOrange 1: M: Masters (14)49:32+10:279:31
6Elliot NortonOrange 1: M: Masters (14)52:36+13:3110:06
10Roger QuartermanOrange 2: M: Masters (10)1:12:00+23:0020:00
Sebastian JarvollOrange 2: Men: Opendid not finish

PO-A

9 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Christine O'KeefeOrange 2: W: Masters (1)1:02:5417:28
5Darryl ErbacherOrange 1: M: Masters (14)51:40+12:359:56
6Mike McAuliffeOrange 2: M: Masters (10)59:17+10:1716:28
7Narasimha BandiOrange 2: M: Masters (10)59:59+10:5916:39
8John HardingOrange 2: M: Masters (10)1:10:38+21:3819:37
10David HoggOrange 1: M: Masters (14)1:16:38+37:3314:44
11Bryant AllenOrange 1: M: Masters (14)1:18:02+38:5715:00
Tony SlatyerOrange 1: M: Masters (14)mispunched
Geoff WoodOrange 1: M: Masters (14)did not finish

RR-A

9 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Tate NeedhamOrange 1: M: Masters (14)39:057:30
1Cath ChalmersOrange 1: W: Masters (1)48:439:22
2Eoin RotheryOrange 1: M: Masters (14)42:33+3:288:10
3Wayne GregsonOrange 1: M: Masters (14)45:33+6:288:45
3Eric WainwrightOrange 2: M: Masters (10)52:03+3:0314:27
5John SuttonOrange 2: M: Masters (10)57:38+8:3816:00
9Stephen GoggsOrange 1: M: Masters (14)1:06:00+26:5512:41
9Robert MouattOrange 2: M: Masters (10)1:11:28+22:2819:51
Anthony ScottOrange 1: M: Masters (14)mispunched

WE-A

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8John SuominenOrange 1: M: Masters (14)1:05:04+25:5912:30

Please report errors in the result list to the organiser.