Orienteering Australia

Official results for Torrens in Highbury & Athelstone: MTBO & Foot O Score Event

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Torrens in Highbury & Athelstone: MTBO & Foot O Score Event
Organiser: Tintookies Orienteers
Date: Sunday 5 May 2019

Classes: Show all | MTBO150M | MTBO150F | MTBO150G | MTBO60M | MTBO60F | MTBO60G | Foot180M | Foot180F | Foot180G | Foot90M | Foot90F | Foot90G | Foot45M | Foot45F | Foot45G

MTBO150M

8 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Jack AllisonNo club membership74001:53:27
2John AllisonNo club membership74001:53:35
3Harrison WaughOH S74001:56:43
4Russ MarlingNo club membership70002:21:55
5Lewis CarterTJ S66002:20:20
6Dylan Murdey-GreenNo club membership60002:35:22
7Paul BosboomNo club membership45002:16:10
8Andrew WaughOH S31002:31:44
David TalbotCR S00did not start

MTBO150F

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Sarah GilbertWA S63002:28:13
2Aurelia StrozikNo club membership42002:25:54
3Elizabeth HughesOH S40002:12:39

MTBO150G

7 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Greenhalgh Bruce / Greenhalgh RyanCR S61002:24:19
2Wood Michael / Davies GerryNo club membership57002:31:57
2Mark Shean/Mick WoodCR S57002:31:57
3Smith Richard / Wild EllyCR S44002:34:18
4Wood Scott / Wood CameronCR S40002:21:31
5Colwell Evelyn/Christine MeijborgOH S37002:20:17
6Steele Amanda / Detloff JoNo club membership31002:05:27

MTBO60M

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1David TilbrookOH S25001:02:15
2Scott KeneallyCR S120050:12

Foot180M

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Craig ColwellOH S43002:53:30
2Shaw CallenNo club membership42002:23:47
3Desmond NormanTJ S40002:46:15

Foot180F

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Christine ArnoldTJ S35002:45:43

Foot90M

11 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Nigel DobsonYA S540058:54
2Adrian UppillOH S54001:08:43
3Frank BurdenOH S54001:14:29
4Mitchell StephensYA S54001:18:06
5Daryl CrebbinCR S52001:29:52
6Brodie Dobson KeefeNo club membership490046:40
7Robin EnglishWA S48001:28:12
8Rob TuckerYA S44001:21:27
9Rob TavernerNo club membership44001:26:01
10Aylwin LimTJ S39001:05:41
11Harry WaterhouseTJ S25001:21:45

Foot90F

8 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Susan GeorgeTT S54001:09:32
2Robin UppillOH S54001:11:42
3Leila HendersonYA S40001:13:40
4Julie CrebbinCR S37001:28:45
5Cheryl BevelanderTJ S36001:27:31
6Carol SuchOH S33001:16:26
7Brittany WilliamsCR S26001:25:20
8Sue BamentOH S220-251:34:39
Joanna GeorgeTT S00did not start

Foot90G

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Katrina Jacobs/Mark JacobsCR S51001:17:23
2Sankauskas Al / Sankauskas ZitaOH S43001:26:02
2Murdey-Green TeaganNo club membership16001:08:41
3Murdey-Green Shannon / Murdey-Green LoreynCR S16001:08:41

Foot45M

6 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Greg RowberryWA S430-2549:51
2Peter CuttenWA S170-1046:35
3Charles HamdorfWA S120043:17
4Max OchotaTJ S120044:33
5Angus FairgrieveNo club membership150-3050:49
6John LyonsTT S60036:39

Foot45F

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Rebecca CampbellTJ S190-7058:54
2Robyn CuttenWA S70042:17

Foot45G

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1James Stephens/Jacque StephensYA S130043:17

Please report errors in the result list to the organiser.