Orienteering Australia

Official results for Ultrasprint - Cassimaty Park, Ferny Grove - EODS Event 7

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Ultrasprint - Cassimaty Park, Ferny Grove - EODS Event 7
Organiser: Enoggeroos
Date: Saturday 22 June 2019

Easy A

700 m, 16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Lachlan HowardEnoggeroos3:224:48
2Thomas CaristoEnoggeroos6:38+3:169:28
3Craig RailEnoggeroos7:12+3:5010:17
4Alexandra HoldcroftEnoggeroos7:29+4:0710:41
4Riccardo LoiNo club7:29+4:0710:41
6Marcus RailEnoggeroos9:54+6:3214:08
7Chelsea FinchNo club10:07+6:4514:27
8Isaac GoodmanEnoggeroos11:24+8:0216:17
9Owen ClaymoreNo club12:02+8:4017:11
10Seth GoodmanEnoggeroos12:11+8:4917:24
11Nicki GoodmanEnoggeroos12:15+8:5317:30
12David RossNo club12:23+9:0117:41
13Arabella RossEnoggeroos12:50+9:2818:20
14Archer StonecutterEnoggeroos16:15+12:5323:12
15Morena StonecutterEnoggeroos31:40+28:1845:14
Archer StonecutterEnoggeroosmispunched

Easy B

600 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Alexandra HoldcroftEnoggeroos5:218:55
2Riccardo LoiNo club5:22+0:018:56
3Thomas CaristoEnoggeroos5:33+0:129:15
4Craig RailEnoggeroos6:05+0:4410:08
5Nicki GoodmanEnoggeroos8:08+2:4713:33
6Owen ClaymoreNo club8:12+2:5113:40
7Seth GoodmanEnoggeroos8:15+2:5413:45
8Arabella RossEnoggeroos8:23+3:0213:58
9Myles StonecutterEnoggeroos9:20+3:5915:33
10Morena StonecutterEnoggeroos9:36+4:1516:00
11Lachlan HowardEnoggeroos10:22+5:0117:16
12Isaac GoodmanEnoggeroos12:26+7:0520:43
13Archer StonecutterEnoggeroos13:05+7:4421:48

Short A

800 m, 17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Lachlan HowardEnoggeroos4:586:12
2Chris EnsbeyBBB6:02+1:047:32
3Ruth EnsbeyNo club membership6:35+1:378:13
4Hugo Taunton-BurnetEnoggeroos7:23+2:259:13
5Fiona CaristoEnoggeroos7:33+2:359:26
6Alexandra HoldcroftEnoggeroos8:12+3:1410:15
7Riccardo LoiNo club8:13+3:1510:16
8Thomas CaristoEnoggeroos9:04+4:0611:20
9Gordon BossleyMTQ9:23+4:2511:43
10Nicki GoodmanEnoggeroos11:08+6:1013:55
11Isaac GoodmanEnoggeroos11:51+6:5314:48
12Myles StonecutterEnoggeroos12:12+7:1415:15
13Archer StonecutterEnoggeroos13:42+8:4417:07
14David RossEnoggeroos18:27+13:2923:03
15Chelsea FinchNo club18:49+13:5123:31
16Seth GoodmanEnoggeroos31:26+26:2839:17
17Owen ClaymoreNo club31:32+26:3439:25

Short B

800 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Lachlan HowardEnoggeroos4:115:13
2Hugo Taunton-BurnetEnoggeroos6:03+1:527:33
3Fiona CaristoEnoggeroos6:09+1:587:41
4Thomas CaristoEnoggeroos6:46+2:358:27
5Gordon BossleyMTQ7:10+2:598:57
6Alexandra HoldcroftEnoggeroos7:25+3:149:16
7Riccardo LoiNo club7:26+3:159:17
8Myles StonecutterEnoggeroos9:25+5:1411:46
9Chelsea FinchNo club14:32+10:2118:10
10Nicki GoodmanEnoggeroos15:00+10:4918:45
11Isaac GoodmanEnoggeroos15:25+11:1419:16

Long A

900 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Lachlan HowardEnoggeroos6:357:18
2Chris EnsbeyBBB8:26+1:519:22
3Ruth EnsbeyNo club membership9:09+2:3410:10
4Hugo Taunton-BurnetEnoggeroos9:32+2:5710:35
5Joshua NewnesEnoggeroos9:57+3:2211:03
6Lucy PeljoEnoggeroos10:01+3:2611:07
7Alexandra HoldcroftEnoggeroos10:23+3:4811:32
8Riccardo LoiNo club10:26+3:5111:35

Long B

10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Lachlan HowardEnoggeroos7:54
2Chris EnsbeyBBB9:19+1:25
3Riccardo LoiNo club9:40+1:46
4Alexandra HoldcroftEnoggeroos9:42+1:48
5Lucy PeljoEnoggeroos9:57+2:03
6Joshua NewnesEnoggeroos10:05+2:11
7Ruth EnsbeyBBB10:58+3:04
8Hugo Taunton-BurnetEnoggeroos11:13+3:19
9Craig RailEnoggeroos26:54+19:00
10Marcus RailEnoggeroos29:06+21:12

Please report errors in the result list to the organiser.