Orienteering Australia

Official results for NavDash 4 - Garvey Park

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: NavDash 4 - Garvey Park
Organisers: Kulgun 225 Orienteers / Orienteering Association of WA
Date: Sunday 26 May 2019

Hard Long

4 300 m, 33 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Michal HubacekTJ Slovan Luhacovice20:114:41
2Andries SwartKO W21:59+1:485:06
3Ricky ThackrayBO W22:31+2:205:14
4Sten ClaessensKO W23:30+3:195:27
5Hadrien DevillepoixWN W24:16+4:055:38
6Simon WindsorBO W25:20+5:095:53
7Veronika VavrovaKO W27:28+7:176:23
8Rachel WestBO W28:26+8:156:36
9Mitch Lindbecknone28:32+8:216:38
10Graham BraidKO W28:46+8:356:41
11Lucy JarrettKO W29:08+8:576:46
12Ceri PassKO W30:00+9:496:58
13Riley McFarlaneBO W30:27+10:167:04
14Mason EvesBO W31:47+11:367:23
15Andre MorkelLO W32:49+12:387:37
16Eleanor SansomBO W36:59+16:488:36
17Robert GraiegLO W37:15+17:048:39
18Shaun RichardsWO W39:18+19:079:08
19Sarah RichardsWO W39:45+19:349:14
20Kate BraidKO W40:39+20:289:27
21Trent Charlesonnone41:19+21:089:36
22Phil TaylorLO W41:31+21:209:39
23Brian AustinBO W42:38+22:279:54
24Caitlin MaddenYV V43:49+23:3810:11
25Natasha SpargWO W44:03+23:5210:14
26Phil DuftyBO W45:11+25:0010:30
27Michael MaddenYV V47:14+27:0310:59
28Lachlan BraidKO W1:00:00+39:4913:57
29Jack DowlingBO W1:02:13+42:0214:28
30Rob BeattieBO W1:05:27+45:1615:13
31Finlay Wilkinsonnone1:11:20+51:0916:35
32Richard Pringlenone1:30:53+1:10:4221:08
Isaac MaddenYV Vmispunched

Hard Medium

3 500 m, 30 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Russell WadeWO W26:057:27
2Joseph ColemanKO W27:50+1:457:57
3Ian FletcherLO W28:27+2:228:07
4Rob WestBO W28:49+2:448:14
5Matthew ColemanKO W29:09+3:048:19
6Mike HoweLO W31:10+5:058:54
7Richard MatthewsLO W32:47+6:429:22
8Jen PorterLO W32:48+6:439:22
9Andrea EvesBO W34:59+8:549:59
10Carol BrownlieWO W36:19+10:1410:22
11Lois WestBO W38:31+12:2611:00
12Sharon McFarlaneBO W38:43+12:3811:03
13Sasha EvesBO W41:21+15:1611:48
14Penny DuftyBO W43:56+17:5112:33
15David PassKO W48:21+22:1613:48
16Gary Aitkennone49:41+23:3614:11
17Liz Addisonnone50:58+24:5314:33
18Moreen CoxLO W52:36+26:3115:01
19Wendy HobleyKO W59:05+33:0016:52
20Sue DowlingBO W1:03:34+37:2918:09
21Rosie Le Gay Breretonnone1:04:41+38:3618:28
22Stephanie Montalvonone1:07:00+40:5519:08
23Nick LethbridgeWO W1:09:45+43:4019:55
24Ian ClaytonBO W1:42:15+1:16:1029:12
25Helen PostWO W3:24:49+2:58:4458:31
Ian JenningsWO Wmispunched
Vicky BrownlieWO Wmispunched
Kim FarnellWO Wmispunched
Michelle Wilsonnonemispunched
Avelino Pintononemispunched

Hard Short

2 300 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Anthea FeaverLO W16:297:10
2Tony SimpkinsLO W22:06+5:379:36
3Peter HamiltonWO W23:56+7:2710:24
4Michael DuftyBO W25:29+9:0011:04
5Paul JarrettKO W28:27+11:5812:22
6Thor JohannessonLO W31:07+14:3813:31
7Jan FletcherLO W32:33+16:0414:09
8Archie BrownlieWO W35:27+18:5815:24
9Sarah Haysnone46:07+29:3820:03
Melinda RichardsWO Wmispunched
Henry McNultyLO Wmispunched

Easy

2 200 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Amy DuftyBO W14:276:34
2Rohan BraidKO W22:41+8:1410:18
3Ruben ClaessensKO W27:21+12:5412:25
4Scena Johnstonnone27:27+13:0012:28
5Anais Mea-Kandiahnone28:20+13:5312:52
6Ruby Phillipsnone28:24+13:5712:54
7Asha Johnstonnone28:45+14:1813:04
8Adam NolanWO W40:20+25:5318:20
9Chad Zieglernone49:44+35:1722:36
Elliot Carsonnonemispunched

HL UnO

4 300 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Tony SimpkinsLO W34:147:57

HM UnO

3 500 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ricky ThackrayBO W18:475:22

HS UnO

2 300 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ricky ThackrayBO W11:214:56
2Mike HoweLO W22:09+10:489:37
3Natasha SpargWO W25:32+14:1111:06
4Adam NolanWO W37:51+26:3016:27

Easy UnO

2 200 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ricky ThackrayBO W11:055:02

Please report errors in the result list to the organiser.