Orienteering Australia

Official results for OY4 QLD Sprint Champs Gatton

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: OY4 QLD Sprint Champs Gatton
Organiser: Ugly Gully Orienteers
Date: Sunday 26 May 2019

M/W10-N

800 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Matilda RogersRR Q14:4318:23
2Emrys RogersRR Q14:58+0:1518:42

W10A

800 m, 0 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
Alara WilliamsRR Qdid not start

W12A

1 300 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Cassy ReinbottRR Q9:547:36
1Kari BrennanRR Q9:547:36
3Xanthe SchubertRR Q11:50+1:569:06
4Cate NemethTF Q16:33+6:3912:43
5Ariona LawsBB Q19:21+9:2714:53
Adeline TagueRR Qdid not start

W14A

1 600 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Mali BrennanRR Q19:1812:03
2Eve TagueRR Q20:35+1:1712:51
3Emily ForsterBB Q45:28+26:1028:25

W16A

2 300 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Rani BrennanRR Q14:176:12
2Sara GarbelliniEN Q16:15+1:587:03
3Ella RogersRR Q17:15+2:587:30
4Laura de JongRR Q17:25+3:087:34
5Chloe WainwrightNo club membership25:41+11:2411:10
6Sophie CasagrandeRR Q36:32+22:1515:53

W17-20A

2 800 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ellie de JongRR Q15:575:41
2Mikaela GrayUG Q16:43+0:465:58
3Julia GannonRR Q17:47+1:506:21
4Heid Therese WiestUG Q17:49+1:526:21
5Nina GannonRR Q22:33+6:368:03

W21A

2 800 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Krystal NeumannEN Q15:125:25
2Helen BreslinUG Q25:29+10:179:06
3Linda BurridgeUG Q29:52+14:4010:40
4Josephine MoylanNo club membership31:01+15:4911:04

W35A

2 300 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Michelle SchulzUG Q20:068:44
2Alison BryantEN Q23:26+3:2010:11
Nicole WilliamsRR Qmispunched

W45A

2 300 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Su Yan TayUG Q14:166:12
2Wendy ReadUG Q14:18+0:026:13
3Kayleen MorrisonEN Q16:35+2:197:12
4Lucy PeljoEN Q19:43+5:278:34
5Malin Taunton-BurnetEN Q19:46+5:308:35
6Annette RogersRR Q19:50+5:348:37
7Fiona CaristoEN Q20:00+5:448:41
8Josephine GarbelliniEN Q23:40+9:2410:17

W55A

2 300 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Frances PowellUG Q20:198:50
2Juliana de NooyUG Q20:57+0:389:06

W65A

1 800 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jacquie RandUG Q15:388:41
2Robin SpriggsUG Q18:17+2:3910:09
3Jennifer SchulzTF Q18:38+3:0010:21
4Judith HayTF Q19:42+4:0410:56
5Jay MairUG Q20:29+4:5111:22

W75A

1 100 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Barbara PopeUG Q22:2320:20

W85A

1 100 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Matthew RossTF Q18:4317:00

M10A

800 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Callum BryantEN Q6:227:57
2Luca SchulzUG Q11:18+4:5614:07
3Xanthin LawsBB Q12:00+5:3815:00

M12A

1 300 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Caelan WilliamsRR Q9:297:17
2Adrian GarbelliniEN Q9:39+0:107:25
3Thomas CaristoEN Q11:08+1:398:33
4Eric Taunton-BurnetEN Q13:36+4:0710:27
5Bailey SykesRR Q14:31+5:0211:10
6Riley WainwrightNo club membership17:23+7:5413:22
Eric LovellRR Qmispunched
Miles BryantEN Qdid not start

M14A

1 600 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Dylan BryantEN Q10:426:41
2Paul GarbelliniEN Q12:18+1:367:41
3Joshua NewnesEN Q13:18+2:368:18
4Gabriel SchubertRR Q13:27+2:458:24
5Sean Lindsay-HolleyRR Q14:00+3:188:45
6Jacob SykesRR Q14:16+3:348:55
7Chris NemethTF Q14:36+3:549:07
8Jack ReinbottRR Q16:02+5:2010:01
9Grant Eldridge HayesRR Q16:16+5:3410:10
10Hugo Taunton-BurnetEN Q18:50+8:0811:46

M16A

2 800 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1William CoxRR Q17:386:17
2Oliver SchubertRR Q17:50+0:126:22
3Cayleb FidgeBB Q21:59+4:217:51
4Callum BellRR Q26:49+9:119:34
5William GilmoreNo club membership28:16+10:3810:05

M17-20A

3 200 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Grant ReinbottRR Q14:584:40
2Daniel GrayUG Q15:42+0:444:54
3Blake ReinbottRR Q15:48+0:504:56
4Ryan GrayUG Q16:03+1:055:00
5Thomas GarbelliniEN Q16:28+1:305:08
6Samuel GarbelliniEN Q16:49+1:515:15
7Jaiden FidgeBB Q18:21+3:235:44
8Nicholas BurridgeUG Q21:00+6:026:33
9Murray PowellUG Q24:03+9:057:30

M21A

3 200 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Riley de JongRR Q16:175:05
2Andrew HillWH N16:21+0:045:06
3Anatoly KulikovUG Q16:41+0:245:12
4Toby BrennanRR Q18:12+1:555:41
5Lachlan HowardEN Q18:18+2:015:43
6Mark NemethTF Q19:06+2:495:58
7Ben SchulzUG Q20:15+3:586:19
Simeon BurrillBB Qdid not start

M35A

2 800 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ken LawsBB Q19:066:49
2Tony BryantEN Q37:05+17:5913:14

M45A

2 800 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Brenton GrayUG Q17:106:07
2Neil SimsonTF Q19:29+2:196:57
3Joseph GarbelliniEN Q21:19+4:097:36
4Wim de JongRR Q21:58+4:487:50
5Cameron WilliamsRR Q23:29+6:198:23
6Edward Taunton-BurnetEN Q28:28+11:1810:10
7Neil GannonRR Q29:31+12:2110:32

M55A

2 300 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Tony HowesUG Q14:566:29
2Peter EffeneyUG Q15:32+0:366:45
3Lance ReadUG Q15:41+0:456:49
4Stewart MeelenRR Q17:25+2:297:34
James ShulmeisterUG Qdid not start

M65A

2 300 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Murray HainesSO Q17:137:29
2Reid MoranTF Q18:12+0:597:54
3David SchulzTF Q22:52+5:399:56
4Tom SchultsUG Q24:20+7:0710:34
5James MitchellUG Q31:28+14:1513:40

M75A

1 800 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Christopher SpriggsUG Q19:5211:02
2Clive PopeUG Q22:48+2:5612:40

Open Moderate

1 600 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Deb ReinbottRR Q19:1812:03
2Greg MorrisonEN Q19:43+0:2512:19
3Jen WoodsTF Q32:37+13:1920:23
4Chelsea FinchNo club membership1:11:03+51:4544:24

Please report errors in the result list to the organiser.