Orienteering Australia

Official results for Bush 10 Fred Jacoby / North Ledge Trail O

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Bush 10 Fred Jacoby / North Ledge Trail O
Organisers: Kulgun 225 Orienteers / Orienteering WA
Date: Sunday 1 September 2019

H1

11 900 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Craig DuftyBO W55:574:42

H2

7 400 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Graham BraidKO W44:496:03
2Alan ByeNo club membership46:51+2:026:19
3Lucy JarrettKO W47:33+2:446:25
4Rachel WestBO W47:49+3:006:27
5Ceri PassKO W49:03+4:146:37
6Paul JarrettKO W56:20+11:317:36
7Robert GraiegLO W56:39+11:507:39
8Vanessa SmithKO W1:00:52+16:038:13
9Jennifer PorterLO W1:04:46+19:578:45
10Roman PindurNo club membership1:06:48+21:599:01
11Digby MercerWO W1:10:09+25:209:28
12Phil DuftyBO W1:16:11+31:2210:17

H3

5 000 m, 27 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Mason EvesBO W31:406:20
2Michael MaddenLO W34:15+2:356:51
3Patrick DuftyBO W35:21+3:417:04 Download route in GPX format
4Isaac MaddenLO W35:48+4:087:09
5Caitlin MaddenLO W37:32+5:527:30
6Tony SimpkinsLO W39:34+7:547:54
7Carol BrownlieWO W40:32+8:528:06 Download route in GPX format
8Lachlan BraidKO W40:42+9:028:08
9Kate BraidKO W41:43+10:038:20
10Joseph ColemanKO W42:20+10:408:28
11Rob WestBO W45:14+13:349:02
12Ken PostWO W45:24+13:449:04
13Sarah RichardsWO W46:21+14:419:16
14Shaun RichardsWO W46:47+15:079:21
15Brian AustinWO W49:27+17:479:53
16Daisy McCauleyWO W50:02+18:2210:00
17Heike BehrbohmKO W50:05+18:2510:01
18Andrea EvesBO W54:18+22:3810:51
19John MajorKO W57:57+26:1711:35
20Vicky BrownlieWO W58:01+26:2111:36
21Lois WestBO W58:41+27:0111:44
22Nick FluxWO W1:01:18+29:3812:15
23Eleanor+Glen SansomBO W1:10:09+38:2914:01
24Nick LethbridgeWO W1:14:46+43:0614:57
25Toivo PedasteLO W1:59:20+1:27:4023:52
Sean BulgenNo club membershipmispunched
Riley McFarlaneBO Wdid not finish

H4

3 200 m, 24 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Tom BrownlieWO W18:265:45
2Michael DuftyBO W24:14+5:487:34 Download route in GPX format
3Sandra TarrLO W27:56+9:308:43
4Mike HoweLO W28:04+9:388:46
5Sharon McFarlaneBO W30:49+12:239:37
6Matthew ColemanKO W32:12+13:4610:03
7Stephanie JohannessonNo club membership35:53+17:2711:12
8Janet FletcherLO W38:41+20:1512:05
9Helen PostWO W41:14+22:4812:53
10Penny DuftyBO W42:23+23:5713:14
11Jennifer BinnsLO W42:35+24:0913:18
12Veronica JarrettKO W42:39+24:1313:19
13Ken BrownlieWO W43:22+24:5613:33 Download route in GPX format
14Sasha EvesBO W44:01+25:3513:45
15Jennifer MajorKO W45:40+27:1414:16
16Debra LethbridgeWO W45:42+27:1614:16
17Amy DuftyBO W47:17+28:5114:46
18Gary AitkenLO W48:03+29:3715:00
19Rosemary KullmannLO W48:27+30:0115:08
20Toni FrankBO W50:49+32:2315:52
21Jan,Julia,Magda HasiukNo club membership1:04:17+45:5120:05
22Juliette JarrettKO W1:05:29+47:0320:27
23Ian ClaytonBO W1:34:40+1:16:1429:35
Moreen CoxLO Wmispunched

VE

2 300 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ruben ClaessensKO W16:477:17
2Rohan BraidKO W18:51+2:048:11
3Archie BrownlieWO W24:12+7:2510:31
4Jessica MaddenLO W26:15+9:2811:24
5Eleanor,Greg FlowersNo club membership29:05+12:1812:38
6Megan,Luke,Cam ByeNo club membership40:59+24:1217:49
7Thor,Oli JohannessonNo club membership1:00:10+43:2326:09
8Fraser BrownlieWO W1:01:52+45:0526:53
9Mark ShirleyNo club membership1:18:06+1:01:1933:57

Please report errors in the result list to the organiser.