Orienteering Australia

Official results for Torrens Linear Park Felixstow MTBO & FootO

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Torrens Linear Park Felixstow MTBO & FootO
Organiser: Yalanga Orienteers
Date: Sunday 26 May 2019

Short Male

2 200 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Marcus CazzolatoTJ S21:029:33
2Joseph RobinsonWA S52:07+31:0523:41
Owen DraperTJ Smispunched

Medium Male

4 400 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Alex HuynhNo club membership39:328:59
2Gen OkadaNo club membership52:47+13:1511:59
3Doug McMurrayYA S56:31+16:5912:50
4John LyonTT S1:11:10+31:3816:10
Aylwin LimTJ Smispunched

Long Male

6 200 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ethan PenckYA S35:275:43
2Ben CazzolatoTJ S40:49+5:226:35
3Steve CooperYA S40:54+5:276:35
4Nigel DobsonYA S44:32+9:057:10
5Mark OvertonWA S45:06+9:397:16
6Phil HazellTT S45:18+9:517:18
7Greg RowberryWA S50:21+14:548:07
8Robert TuckerYA S59:18+23:519:33
9Luke HazellNo club membership1:04:45+29:1810:26

MTBO Long Male

14 400 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Harrison WaughOH S56:053:53
2Lee MerchantCR S1:01:17+5:124:15
3Thomas McIntyreNo club membership1:02:27+6:224:20
4Bruce GreenhalghNo club membership1:08:39+12:344:46
5Andrew WaughOH S1:19:23+23:185:30
6John AllisonNo club membership1:26:47+30:426:01
7David TilbrookOH S2:01:16+1:05:118:25
Lewis CarterTJ Smispunched
Ian WinnOH Sdid not finish

MTBO Short Male

7 700 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Toby CazzolatoTJ S36:074:41

Short Female

2 200 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Sandra AfnanYA S21:589:59
2Kiana BattersOH S43:41+21:4319:51

Medium Female

4 400 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Zoe CarterTJ S36:578:23
2Ana PenckYA S42:10+5:139:35
3Lucy BurleyYA S42:13+5:169:35
4Robin UppillOH S42:22+5:259:37
5Gemma BurleyYA S42:45+5:489:42
6Meredith RaschWA S49:29+12:3211:14
7Anzu OkadaNo club membership57:49+20:5213:08
8Lan KellyTJ S1:01:10+24:1313:54
9Giselle DraperTJ S1:04:13+27:1614:35

Long Female

6 200 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Leila HendersonYA S1:01:349:55

MTBO Long Female

14 400 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Sarah GilbertWA S1:09:154:48
2Elizabeth HughesOH S1:41:01+31:467:00

Short Group

2 200 m, 0 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
Jacqueline StephensYA Sdid not start
James StephensYA Sdid not start

Medium Group

4 400 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Harriet BerryNo club membership53:0912:04
1Jasmin PashleyNo club membership53:0912:04
3Simon BerryNo club membership58:37+5:2813:19
3Frazer PashleyNo club membership58:37+5:2813:19
3Will PashleyNo club membership58:37+5:2813:19
6Carol SuchOH S1:06:06+12:5715:01
6John SuchOH S1:06:06+12:5715:01

Long Group

6 200 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Katrina JacobsNo club membership1:29:4114:27
1Chris JanoseNo club membership1:29:4114:27

MTBO Short Group

7 700 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Rebecca BoultonNo club membership1:29:5711:40
1Eric CasseyNo club membership1:29:5711:40
1Ngaie CasseyNo club membership1:29:5711:40

Please report errors in the result list to the organiser.