Orienteering Australia

Official results for ACT Street Series: Griffith-Narrabundah

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: ACT Street Series: Griffith-Narrabundah
Organiser: Orienteering ACT
Date: Monday 24 June 2019

A: Men

9 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Andrew ChapmanNo club membership36:03
2Graham FifieldRR-A37:09
3Tate NeedhamRR-A37:25
4Leroy DickieNo club membership37:36
5Jonathan RicksRR-A39:40
6Broderick MatthewsNo club membership42:40
7Tenzing JohnsonBS-A42:55
8Caleb HodgsonNo club membership43:10
9Jonathan MillerBS-A48:41

A: Women

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Susie SpragueNo club membership41:48

A: Teams

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Daniel GreenNo club membership49:43
1Amelia WaltonNo club membership49:43
2Jen BrightNo club membership1:01:06
2Isaac MuscatNo club membership1:01:06

B: Men

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Garry FryRR-A51:08

B: Women

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Kayla DickieNo club membership39:48
2Carol HardingBS-A42:23
3Carla Allmich-CairaNo club membership44:40

C: Men

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Jim WhiteNo club membership43:00
2John SuominenWE-A44:54
3Bryant AllenPO-A52:35

C: Women

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Elizabeth DunbarPO-A42:50
2Parissa PoulisNo club membership50:01

C: Teams

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Michael ReedNo club membership34:29
1Emily Stewart-ReedNo club membership34:29

D: Men

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Peter PalmerNo club membership35:55

D: Teams

5 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Fergus SmythNo club membership37:20
1Jasmine SmythNo club membership37:20
1Richard SmythNo club membership37:20
2Michael TedeschiRR-A38:32
2Rebecca TedeschiRR-A38:32

PowerWalk: Men

8 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Bruce BarnettBS-A1756:53
2Keith FifieldRR-A1758:25
3Jon GlanvillePO-A1654:02
4Michael BurtRR-A1558:00
5Lawrie BrownNo club membership14-11:02:02
6Geoff BarkerNo club membership1159:50
7John HardingPO-A948:10
8John HardingPO-A855:13

PowerWalk: Women

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Michelle CochranePO-A17-0.51:01:14
2Michelle CochranePO-A16-11:02:34
3Pat MiethkePO-A1355:18

PowerWalk: Teams

9 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Jeff PoppleNo club membership1259:59
1Michael PoppleNo club membership1259:59
2Amelie LangevinNo club membership7-21:04:40
2Aurora TeitelbaumNo club membership7-21:04:40
2Felix TeitelbaumNo club membership7-21:04:40
2Jakob TeitelbaumNo club membership7-21:04:40
2Leo TeitelbaumNo club membership7-21:04:40
3Jack PalmerNo club membership337:03
3Jane ReynoldsNo club membership337:03

Please report errors in the result list to the organiser.