Orienteering Australia

Official results for Paringa Paddocks - near Renmark

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: Paringa Paddocks - near Renmark
Organiser: Onkaparinga Hills Orienteering Club
Date: Saturday 7 September 2019

BG V

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Alison Radford2Female (13)1:01:10+23:48

CR S

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
4Jed Van der Loo3Male (4)1:14:31+36:15
11Ezane Cooper1Male (12)1:23:34+45:15
13Paul Van der Loo2Male (24)58:43+26:33
22Barrie Ormsby2Male (24)1:39:37+1:07:27

LI S

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Tim Ashman2Male (24)48:53+16:43

No club membership

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
3Janet Davill3Female (7)48:14+16:30
19Phil Davill2Male (24)1:11:08+38:58

OH S

16 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1Simon Uppill1Male (12)38:19
1Tom Weihart2Male (24)32:10
1Bridget Anderson1Female (6)48:47
1David Tilbrook3Male (4)38:16
2Leith Soden2Male (24)36:47+4:37
3Angus Haines1Male (12)40:51+2:32
4Adrian Uppill2Male (24)40:38+8:28
4Robin Uppill2Female (13)51:29+14:07
5Sue Bament3Female (7)53:27+21:43
5Zara Soden1Female (6)1:06:57+18:10
6Craig Colwell2Male (24)47:23+15:13
7Noelene Anderson3Female (7)57:04+25:20
8Evelyn Colwell2Female (13)1:03:05+25:43
11Zita Sankauskas2Female (13)1:26:53+49:31
14Ian Winn2Male (24)59:58+27:48
Al Sankauskas2Male (24)mispunched

SW S

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Evalin Brautagim1Female (6)57:00+8:13

TJ S

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1Ann Nolan4Female (2)44:50
2Marcus Cazzolato4Male (3)31:53+12:26
2Janet Hillyard4Female (2)47:24+2:34
4Toby Cazzolato1Male (12)44:44+6:25
4Lan Kelly3Female (7)48:41+16:57
7Ben Cazzolato1Male (12)57:39+19:20
20Aylwin Lim2Male (24)1:12:47+40:37

TT S

16 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1Ben Marschall4Male (3)19:27
1Olivia Sprod2Female (13)37:22
2John Lyon3Male (4)55:03+16:47
3Adrian Marschall3Male (4)1:01:44+23:28
3Max Grivell2Male (24)39:33+7:23
3Joanna George1Female (6)1:01:03+12:16
4Abigail George1Female (6)1:02:38+13:51
5Jack Marschall1Male (12)47:01+8:42
6Susan George1Female (6)1:13:27+24:40
8Trevor Diment2Male (24)50:10+18:00
9Erica Diment2Female (13)1:03:19+25:57
9John Nieuwenhoven2Male (24)50:46+18:36
9David George1Male (12)59:51+21:32
10Ian Grivell2Male (24)54:01+21:51
21George Reeves2Male (24)1:17:53+45:43
Robert Smith2Male (24)mispunched

WA S

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
2Jenny Casanova2Female (13)39:31+2:09
6Jessica Jarvis3Female (7)53:42+21:58
10Mark Overton1Male (12)1:05:06+26:47
12Robin English1Male (12)1:43:47+1:05:28
18Peter Kreminski2Male (24)1:08:28+36:18

YA S

17 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1Gemma Burley3Female (7)31:44
2Dante Afnan1Male (12)40:24+2:05
2Patsy Burley3Female (7)39:04+7:20
3James Stephens4Male (3)47:23+27:56
3Ana Penck2Female (13)42:09+4:47
5Remi Afnan2Male (24)47:22+15:12
5Lucy Burley2Female (13)58:32+21:10
6Sandra Afnan2Female (13)1:00:51+23:29
8Nigel Dobson1Male (12)58:54+20:35
10Jacqueline Stephens2Female (13)1:06:11+28:49
11Mitchell Stephens2Male (24)54:12+22:02
12Ruth Nicolson2Female (13)1:51:11+1:13:49
12Dave Nicolson2Male (24)57:51+25:41
15Robert Tucker2Male (24)1:02:39+30:29
16Gerhard Velaitis2Male (24)1:04:21+32:11
17Doug McMurray2Male (24)1:07:08+34:58
Leila Henderson2Female (13)mispunched

YV V

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Blair Trewin1Male (12)55:46+17:27

Please report errors in the result list to the organiser.