Orienteering Australia

Official results for Burra Weekend Event 2: Mulga Valley OY

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Burra Weekend Event 2: Mulga Valley OY
Organiser: Tintookies Orienteers
Date: Sunday 18 August 2019

W12A

2 300 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Bella WhiteLI S46:4720:20

W14A

3 400 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jemima LloydTT S33:279:50
2Lucinda FogartyOH S52:33+19:0615:27
3Sienna WhiteLI S1:04:10+30:4318:52

W16A

3 300 m, 0 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
Zoe CarterTJ Sdid not start

W20A

4 700 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Joanna GeorgeTT S32:416:57
2Abigail GeorgeTT S42:01+9:208:56
Meredith NormanTJ Sdid not start

W21A

8 100 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Olivia SprodTT S58:537:16
2Lanita SteerDR V59:59+1:067:24
3Jenny CasanovaWA S1:18:11+19:189:39

W21AS

4 700 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Catherine LoyeNo club membership37:347:59
2Kate MarschallTT S46:13+8:399:50
3Lexie AshforthWA S47:34+10:0010:07

WOB

3 400 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Carol SuchOH S1:00:3117:47
2Lan KellyTJ S1:04:34+4:0318:59
3Paquita WhiteLI S1:10:23+9:5220:42
Margaret BourneOH Sdid not start
Janet HillyardTJ Sdid not start

W35A

5 900 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Fern HillyardWA S58:499:58
2Zara SodenOH S1:09:07+10:1811:42
3Susan GeorgeTT S1:23:23+24:3414:07

W45A

4 700 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Cheryl BevelanderTJ S59:4512:42
2Sandra McKeanOH S1:24:27+24:4217:58

W55A

3 300 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Erica DimentTT S48:4814:47
2Meredith RaschWA S1:00:37+11:4918:22

W55+AS

3 300 m, 0 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
Zita SankauskasOH Sdid not start

W65A

3 300 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Leila HendersonYA S52:2715:53
2Sue BamentOH S1:35:36+43:0928:58

M10A

1 600 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Patrick HillyardWA S41:1225:45
2Hugo WestoverWA S41:42+0:3026:03

M12A

2 300 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ben MarschallTT S17:007:23
2Marcus CazzolatoTJ S19:34+2:348:30

M14A

3 800 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Tom WeihartOH S27:047:07
2Austin ClemCR S41:41+14:3710:58
3Mitchell MorcomTJ S44:39+17:3511:45
4Finn JohnstonTJ S46:42+19:3812:17
5Daniel MorcomTJ S57:45+30:4115:11

MJuniorB

3 800 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Alex FairgrieveCR S1:32:4124:23
Angus FairgrieveCR Sdid not start

M16A

5 900 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Oscar JohnstonTJ S36:536:15
2Toby CazzolatoTJ S38:12+1:196:28
3Max GrivellTT S41:12+4:196:58
4Jack MarschallTT S42:59+6:067:17
5Remi AfnanYA S46:24+9:317:51
6Finn FogartyOH S1:01:19+24:2610:23

M21AS

5 900 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ben CazzolatoTJ S48:278:12
2Tyson HillyardWA S53:27+5:009:03
3John NieuwenhovenTT S53:34+5:079:04
4Phil ClemCR S56:50+8:239:37
5Rhys FogartyOH S1:04:31+16:0410:56

MOB

3 800 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Michael WestoverWA S40:1710:36
2Jill CongediOH S1:17:32+37:1520:24
Lee MerchantNo club membershipdid not start

M45A

8 100 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ruhi AfnanYA S1:01:197:34 Download route in GPX format
2Greg MorcomTJ S1:03:21+2:027:49

M45AS

4 700 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ian GrivellTT S57:1112:10

M55A

4 700 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Steve CooperYA S35:287:32
2David GeorgeTT S40:06+4:388:31
3Phil HazellTT S42:49+7:219:06
4Nigel DobsonYA S47:31+12:0310:06
5Michael BurtRR A49:49+14:2110:35
6Lewis CarterTJ S54:02+18:3411:29
7Ian WinnOH S57:54+22:2612:19
8Mark OvertonWA S1:06:08+30:4014:04
9Gerhard VelaitisYA S1:10:10+34:4214:55
Desmond NormanTJ Sdid not start

M55+AS

3 300 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Robert KrieslTT S38:3411:41
2Jeffrey DinningOH S42:15+3:4112:48
3Trevor DimentTT S43:36+5:0213:12
4Aylwin LimTJ S45:16+6:4213:43
5David TilbrookOH S49:27+10:5314:59
Doug McMurrayYA Smispunched
Al SankauskasOH Sdid not start

M65A

4 700 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Paul HoopmannTJ S38:428:14
2Tim AshmanLI S40:39+1:578:38
3David WintersLI S47:34+8:5210:07
4Robert TuckerYA S50:38+11:5610:46
5Robin EnglishWA S1:11:56+33:1415:18

M75A

3 300 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Peter KreminskiWA S52:4115:57
2John LyonTT S1:04:49+12:0819:38
3John SuchOH S1:05:27+12:4619:50

4M

4 700 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Doug JohnstonTJ S35:097:28

5M

3 300 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Matthew MaunderNo club membership44:5413:36
2James LloydTT S49:25+4:3114:58

8F

2 300 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Julia LloydTT S49:2221:27

5G

3 300 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Eliza GrivellTT S1:05:4719:56
1Emily MarschallTT S1:05:4719:56

Please report errors in the result list to the organiser.