Orienteering Australia

Official results for BendigO-Ringen

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: BendigO-Ringen
Organiser: Bendigo Orienteers
Date: Sunday 28 July 2019

Course 1

8 100 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Bruce ArthurMF V Melbourne Forest Racers58:227:12
2David BrownridgeBG V Bendigo Orienteers1:04:54+6:328:00
3Christopher NauntonBG V Bendigo Orienteers1:09:22+11:008:33
4Craig FeuerherdtBG V Bendigo Orienteers1:10:18+11:568:40
5Mason ArthurMF V Melbourne Forest Racers1:12:38+14:168:58
6Brody McCarthyYV V Yarra Valley Orienteering Club1:14:18+15:569:10
7Clare BrownridgeBG V Bendigo Orienteers1:21:23+23:0110:02
8Clare BakerNo club membership1:24:37+26:1510:26
9Ian DaviesDR V Dandenong Ranges Orienteering1:30:53+32:3111:13
10Jenny CasanovaWR S Wallaringa Orienteering Club1:37:31+39:0912:02
11Charles BrownridgeBG V Bendigo Orienteers1:59:09+1:00:4714:42
12Gary BuchanEU V Eureka Orienteers1:59:10+1:00:4814:42
13Martin KozmaBK V Bayside Kangaroos Orienteers2:16:52+1:18:3016:53
Archie NeylonBG V Bendigo Orienteersmispunched
David NeylonBG V Bendigo Orienteersdid not finish
Dion KeechMF V Melbourne Forest Racersdid not start
Tony RadfordBG V Bendigo Orienteersdid not start
Blair TrewinYV V Yarra Valley Orienteering Clubdid not start

Course 2

5 900 m, 17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Callum WhiteYV V Yarra Valley Orienteering Club58:339:55
2Sophie TavernaCH V Central Highlands Orienteering1:00:33+2:0010:15
3Carolyn JacksonBK V Bayside Kangaroos Orienteers1:11:54+13:2112:11
4Serryn EenjesBG V Bendigo Orienteers1:12:37+14:0412:18
5Cormac McCarthyYV V Yarra Valley Orienteering Club1:14:23+15:5012:36
6David JaffeMF V Melbourne Forest Racers1:23:15+24:4214:06
7James LoveDR V Dandenong Ranges Orienteering1:23:39+25:0614:10
8Bill VandendoolBK V Bayside Kangaroos Orienteers1:29:38+31:0515:11
9Peter PrimeTK V Tuckonie Orienteering Club1:38:04+39:3116:37
10Dale TavernaCH V Central Highlands Orienteering1:38:08+39:3516:37
11Wayne LoveDR V Dandenong Ranges Orienteering1:55:13+56:4019:31
12Sarah LoveDR V Dandenong Ranges Orienteering1:55:59+57:2619:39
13Geoff AdamsBK V Bayside Kangaroos Orienteers2:00:11+1:01:3820:22
14Don FellNE V Nillumbik Emus Orienteering Cl2:02:57+1:04:2420:50
Suzanne O'CallaghanBK V Bayside Kangaroos Orienteersdid not finish
Amber LouwDR V Dandenong Ranges Orienteeringdid not finish
Eric LouwDR V Dandenong Ranges Orienteeringdid not finish
Sarah DaviesDR V Dandenong Ranges Orienteeringdid not start

Course 3

4 200 m, 16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Sophie ArthurMF V Melbourne Forest Racers52:2112:27
2Heather O'DonnellYV V Yarra Valley Orienteering Club1:07:12+14:5116:00
3Sammy LoveDR V Dandenong Ranges Orienteering1:11:52+19:3117:06
4Wendy TavernaCH V Central Highlands Orienteering1:12:03+19:4217:09
5John MeekingYV V Yarra Valley Orienteering Club1:17:37+25:1618:28
6Raelee EenjesBG V Bendigo Orienteers1:18:17+25:5618:38
7Ruth GoddardYV V Yarra Valley Orienteering Club1:27:31+35:1020:50
8Fiona FellNE V Nillumbik Emus Orienteering Cl1:28:04+35:4320:58
9David GoddardYV V Yarra Valley Orienteering Club1:29:06+36:4521:12
10Jocelyn WattsYV V Yarra Valley Orienteering Club1:43:21+51:0024:36
11Anne RobinsonBG V Bendigo Orienteers1:49:28+57:0726:03
12Pam PrimeTK V Tuckonie Orienteering Club1:50:58+58:3726:25
13Geoff RobinsonBG V Bendigo Orienteers1:55:33+1:03:1227:30
14Helen AlexanderBK V Bayside Kangaroos Orienteers2:05:25+1:13:0429:51
Libby MeekingYV V Yarra Valley Orienteering Clubmispunched
Judi HerkesBK V Bayside Kangaroos Orienteersdid not finish

Course 4

2 625 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ashley WhiteYV V Yarra Valley Orienteering Club46:0017:31

Please report errors in the result list to the organiser.