Orienteering Australia

Official results for Sherwood Arboretum, Sherwood GOLD 'n' kids BCC Sponsored

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Sherwood Arboretum, Sherwood GOLD 'n' kids BCC Sponsored
Organiser: Orienteering Queensland
Date: Thursday 4 July 2019

Short

1 800 m, 35 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Neville CobboldUGQ21:0411:42
2Benjie Chappell- -22:1412:21
2Kate Chappell- -22:1412:21
2Millie Chappell- -22:14+1:1012:21
3Karyn RossTFQ28:03+5:4915:35
3Matthew RossTFQ28:0315:35
4Gianna Morris- -30:49+2:4617:07
5Delphine Hood- -31:52+1:0317:42
5Harry Hood- -31:5217:42
5Margot Hood- -31:5217:42
6Belinda Fletcher- -33:15+1:2318:28
6Claire Fletcher- -33:1518:28
6Emily Fletcher- -33:1518:28
6Elle Himstedt- -33:1518:28
6Kellie Himstedt- -33:1518:28
6Will Himstedt- -33:1518:28
6Zara Himstedt- -33:1518:28
7John CooperUGQ34:13+0:5819:00
8Clive PopeUGQ34:17+0:0419:02
9Erin AppletonUGQ38:5921:39
9Heidi Appleton- -38:5921:39
9Kara Appleton- -38:5921:39
9Nathon Appleton- -38:5921:39
9Ziva Appleton- -38:5921:39
9Grace Stewart- -38:5921:39
9Miriam StewartMTQ38:59+4:4221:39
10Jen WoodsTFQ39:24+0:2521:53
11Roy KalecinskiTFQ45:30+6:0625:16
12Bob ManningTFQ52:1529:01
12Darcy Manning- -52:1529:01
12Hayden Manning- -52:1529:01
12Judith ManningTFQ52:15+6:4529:01
13Rob Galland- -53:37+1:2229:47
13Ashton Sutherland- -53:3729:47
13Leah Sutherland- -53:3729:47

Medium

2 799 m, 29 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Phil ScottUGQ27:129:43
2Christopher SpriggsUGQ43:51+16:3915:39
3Jamie Redenius- -47:2916:57
3Maria Redenius- -47:29+3:3816:57
3Taylor Redenius- -47:2916:57
4Jennifer Darcelazo- -47:40+0:1117:01
4Charlie Stewart- -47:4017:01
4David Stewart- -47:4017:01
5Bobby Koulouris- -47:43+0:0317:02
5Eli Koulouris- -47:4317:02
5Sebastian Koulouris- -47:4317:02
5Theo Koulouris- -47:4317:02
6Rebecca Donohoe- -56:0920:03
6Liz Ekert- -56:09+8:2620:03
6Olivia Ekert- -56:0920:03
6Poppy Ekert- -56:0920:03
6Tim Ekert- -56:0920:03
6Noa Munroe- -56:0920:03
6Sophie Verhey- -56:0920:03
7Louise Harris- -57:06+0:5720:24
7Alex Holdcroft- -57:0620:24
8Allan MoffattUGQ59:0021:04
8Bettina Moffatt- -59:00+1:5421:04
9Pam CoxTFQ1:02:29+3:2922:19
10Jennifer BrettTFQ1:06:59+4:3023:55
11Robyn Cruickshank- -1:15:55+8:5627:07
12Finn Morgan- -1:21:2529:05
12Storm Morgan- -1:21:2529:05
12Linelle Rule- -1:21:25+5:3029:05

Long

4 200 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Shayne PalfreymanMTQ33:097:53
1Sonia Palfreyman- -33:097:53
2Kristine Tracey- -34:07+0:588:07
3Neil SimsonTFQ36:39+2:328:43
4Bill CruickshankUGQ43:10+6:3110:16
5Ann WhitehouseUGQ45:21+2:1110:47
6Stephen MorrisTFQ46:02+0:4110:57
7Jacquie RandUGQ47:06+1:0411:12
8Rachel Fraser- -1:11:55+24:4917:07
8Stuart Fraser- -1:11:5517:07

Easy

1 399 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Audrey Lawson- -26:5519:14
1Cesene Lawson- -26:5519:14
1Edith Lawson- -26:5519:14
2Claudia Williams- -30:0821:32
2Erin Williams- -30:08+3:1321:32
2Frankie Williams- -30:0821:32
2Keira Williams- -30:0821:32

Please report errors in the result list to the organiser.