Orienteering Australia

Official results for Go for 2 & 5 WA Secondary Schools Championships

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Go for 2 & 5 WA Secondary Schools Championships
Organiser: Orienteering WA
Date: Wednesday 19 June 2019

Boys 15A

3 700 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Aldo BosmanGrace Christian26:207:07
2Riley McFarlaneLa Salle29:46+3:268:02
3Isaac MaddenPerth Mod36:33+10:139:52
4Eckart BosmanGrace Christian39:32+13:1210:41
5Liam DuftyShenton College40:24+14:0410:55
6Joseph ColemanPerth Mod40:29+14:0910:56
7Liam PhillipsBunbury SHS41:54+15:3411:19
8Connor MartinBunbury SHS44:36+18:1612:03
9Alby KongrasBunbury C.G.48:51+22:3113:12
10Thomas HindleQuinns Baptist1:01:35+35:1516:38
11Jack WintergreeneQuinns Baptist1:05:57+39:3717:49
12Michael LabuscagneQuinns Baptist1:11:56+45:3619:26
13Ruben LateganQuinns Baptist1:17:59+51:3921:04
14Tom OfferBunbury C.G.1:24:21+58:0122:47
15Hugh TelferBunbury C.G.1:31:56+1:05:3624:50

Boys 15B

2 900 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ace WaringLa Salle23:067:57
2Maximilian VakulcyzkLa Salle23:20+0:148:02
3Jordan PhillipsQuinns Baptist24:15+1:098:21
4Dylan VenterQuinns Baptist31:45+8:3910:56
5Joshua HepworthLa Salle35:09+12:0312:07
6France Ron AbelardoLa Salle42:16+19:1014:34
Riley SimsLa Sallemispunched

Boys 16A

4 800 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Joel McMullenLa Salle39:238:12
2Mason EvesLa Salle42:30+3:078:51
3Jye O'LearyLa Salle49:19+9:5610:16
4Patrick DuftyRossmoyne SHS51:44+12:2110:46
5Riley MartinBunbury SHS56:50+17:2711:50
6Jordan NeillNewton Moore SH56:57+17:3411:51
7Daniel RiegertFrederick Irwin AC57:12+17:4911:55
8Shaun RichardsMindarie Senior College59:00+19:3712:17
9Ben ColeBunbury C.G.1:01:28+22:0512:48
10Colby SmithQuinns Baptist1:14:33+35:1015:31
11Luke SmoothyQuinns Baptist1:31:15+51:5219:00
12Nathan ThompsonQuinns Baptist1:32:53+53:3019:21
13Rowan KerrQuinns Baptist1:34:42+55:1919:43
14Alex NasariQuinns Baptist1:40:08+1:00:4520:51
Ashley SciesinskiNewton Moore SHdid not finish
Luan SwartSt Stephensdid not start

Boys 16B

3 400 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Oliver MartinQuinns Baptist43:4812:52
2Daniel CowanQuinns Baptist44:34+0:4613:06
3Eamon CouttsQuinns Baptist47:12+3:2413:52

Girls 15A

3 700 m, 18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Zali DaleSt Hillda's40:3610:58
2Kate BraidLeeming SHS44:48+4:1212:06
3Caitlin MaddenSt Marks56:43+16:0715:19
4Sasha EvesLa Salle59:55+19:1916:11
5Nadia GodleyQuinns Baptist1:10:36+30:0019:04
6Makenzie ScholesQuinns Baptist1:22:31+41:5522:18
7Charlotte GibbonsPenrhos College1:28:05+47:2923:48
8Stephanie BrooksLa Salle1:31:34+50:5824:44
9Ella SchabortPenrhos College1:33:53+53:1725:22
10Mischa StolpQuinns Baptist1:39:26+58:5026:52
11Hayley JonesPenrhos College1:39:48+59:1226:58
12Savanah AislingQuinns Baptist1:48:29+1:07:5329:19
13Jess ChaychuckQuinns Baptist1:54:29+1:13:5330:56
14Ashleigh BurnettPenrhos College2:11:06+1:30:3035:25
Kate HaneyPenrhos Collegemispunched
Leah CrawleyPenrhos Collegemispunched
Caitlen ClatworthyLa Salledid not finish
Amber du PlessisPenrhos Collegedid not finish

Girls 15B

2 900 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Grace DywerQuinns Baptist24:348:28
2Ane vd WesthuizenQuinns Baptist24:54+0:208:35
3Chloe CilliersQuinns Baptist26:35+2:019:10
4Holly DelroyPenrhos College26:40+2:069:11
5Ebony SellLa Salle29:00+4:2610:00
6Jessica BrooksLa Salle33:59+9:2511:43
7Jenna SuggPenrhos College36:38+12:0412:37
8Amy CrossleyQuinns Baptist36:50+12:1612:42
9Shakaya BleyenbergLa Salle42:57+18:2314:48
10Hannah StanleyPenrhos College43:23+18:4914:57
11Tara WalterPenrhos College46:27+21:5316:01
12Kiara TurnerPenrhos College47:51+23:1716:30
13Amelia HayesPenrhos College52:35+28:0118:07
14Samantha HugginsPenrhos College1:19:55+55:2127:33
15Rita JohnsonPenrhos College1:23:53+59:1928:55

Girls 16A

4 800 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Lucy JarrettPLC55:1711:31
2Royan NormanQuinns Baptist1:05:42+10:2513:41
3Sarah RichardsMindarie Senior College1:07:21+12:0414:01
4Skye McMullenLa Salle1:14:53+19:3615:36
5Hayley SmithQuinns Baptist1:40:25+45:0820:55
6Cara GodleyQuinns Baptist1:48:28+53:1122:35
7Ebony SchellQuinns Baptist2:00:27+1:05:1025:05

Girls 16B

3 400 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Chloe RothLa Salle32:419:36
2Robin TheartQuinns Baptist40:14+7:3311:50
3Nicole BelwardQuinns Baptist44:12+11:3113:00
4Mary Grace HepworthLa Salle48:27+15:4614:15
5Olivia RokeQuinns Baptist48:52+16:1114:22
6Gracie StocksQuinns Baptist49:29+16:4814:33
7Nicole Lamont-RodgeMt Lawley1:00:42+28:0117:51

OE Boys

3 900 m, 58 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Shannon NealeLeeming SHS31:097:59
2Cameron BrownNewton Moore SH44:58+13:4911:31
3Nathan VenterQuinns Baptist46:15+15:0611:51
4Lachlan LehmannEllenbrook S.C.51:57+20:4813:19
5Cameron ImgrundLeeming SHS55:42+24:3314:16
6Shannon FitzpatrickNewton Moore SH56:11+25:0214:24
7Reinhart VisserQuinns Baptist57:10+26:0114:39
8Camron RandallNewton Moore SH58:19+27:1014:57
9Joshua CraneEllenbrook S.C.59:32+28:2315:15
10Bailey CarrollLeeming SHS1:02:07+30:5815:55
11Dylan ParkinEllenbrook S.C.1:03:15+32:0616:13
12Taj BabichEllenbrook S.C.1:03:22+32:1316:14
13Brendon TranEllenbrook S.C.1:05:36+34:2716:49
14Blake WhyattShenton College1:07:58+36:4917:25
15Xander CrombieNewton Moore SH1:08:03+36:5417:26
16Ross McNaughtonShenton College1:09:02+37:5317:42
17Darren JonesNewton Moore SH1:11:01+39:5218:12
18Jacob HardakerLeeming SHS1:11:58+40:4918:27
19Mark BeggsNewton Moore SH1:12:40+41:3118:37
20John-Graham TamarikiLeeming SHS1:16:00+44:5119:29
21Tyler SpannLeeming SHS1:16:08+44:5919:31
22Samuel LambertAll Saints College1:16:57+45:4819:43
23Harrison LohLeeming SHS1:17:56+46:4719:58
24Kaleb LoweNewton Moore SH1:18:11+47:0220:02
25Jacob RanfordLeeming SHS1:19:55+48:4620:29
26Nathan DunlopNewton Moore SH1:21:36+50:2720:55
27Fin SambellLeeming SHS1:23:56+52:4721:31
28Connor LawrenceEllenbrook S.C.1:24:26+53:1721:38
29Blake BrownEllenbrook S.C.1:25:05+53:5621:48
30Jaidon HughesEllenbrook S.C.1:26:16+55:0722:07
31Alexander ClarkeAll Saints College1:27:55+56:4622:32
32Max GarmanLeeming SHS1:27:58+56:4922:33
33Cassidy SteelAll Saints College1:29:53+58:4423:02
34Johann NelLeeming SHS1:31:26+1:00:1723:26
35Jared WalkemeyerAll Saints College1:31:52+1:00:4323:33
36Travis HillsNewton Moore SH1:34:10+1:03:0124:08
37Aiden SmithLeeming SHS1:35:42+1:04:3324:32
38Lleyton KarlovskiLeeming SHS1:37:44+1:06:3525:03
39Dillon CookLeeming SHS1:38:26+1:07:1725:14
40Zach FowlerLeeming SHS1:39:24+1:08:1525:29
41James TaylorLeeming SHS1:39:49+1:08:4025:35
42Alexander ShipardLeeming SHS1:42:47+1:11:3826:21
43Kenny McNicolShenton College1:42:50+1:11:4126:22
44Dylan HedersonLeeming SHS1:43:22+1:12:1326:30
45Noah Lockyer-WardShenton College2:04:23+1:33:1431:53
46Ambrose BradleyShenton College2:06:32+1:35:2332:26
Jibrael KalimShenton Collegemispunched
Jacob YatesEllenbrook S.C.mispunched
Declan SearsonQuinns Baptistmispunched
Noah MunAll Saints Collegemispunched
Will JohnsonLeeming SHSmispunched
Arno vd BergQuinns Baptistmispunched
Jasper SaundersAll Saints Collegedid not finish
Luca GattiAll Saints Collegedid not finish
Matthew WoodShenton Collegedid not finish
Spencer PownallShenton Collegedid not finish
Reuben Shine-RossiShenton Collegedid not finish
Nick DawShenton Collegedid not finish

OE Girls

3 800 m, 26 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Laura HuntEllenbrook S.C.49:4313:05
2Georgia MieklesonQuinns Baptist54:13+4:3014:16
3Maddison MossEllenbrook S.C.57:11+7:2815:02
4Alicia HawkinsLeeming SHS58:12+8:2915:18
5Ryen GreeningQuinns Baptist58:57+9:1415:30
6Jessica TregillesAll Saints College1:01:03+11:2016:03
7Jaimee YatesLeeming SHS1:02:28+12:4516:26
8Aimee ClarkEllenbrook S.C.1:02:32+12:4916:27
9Chloe WilliamsQuinns Baptist1:08:25+18:4218:00
10Paige HillEllenbrook S.C.1:22:56+33:1321:49
11Michaela HopperLeeming SHS1:23:46+34:0322:02
12Tamara TileyEllenbrook S.C.1:27:25+37:4223:00
13Izzy BoudreauShenton College1:30:25+40:4223:47
14Sophia Lara RivasLeeming SHS1:32:21+42:3824:18
15Bella LewisShenton College1:33:26+43:4324:35
16Ingeborg LoevsethShenton College1:33:57+44:1424:43
17Caitlyn FilmaterQuinns Baptist1:37:13+47:3025:35
18Jade Bachert-LathbyLeeming SHS1:40:21+50:3826:24
19Phoeby TorrijosShenton College1:41:30+51:4726:42
20Maia NolanEllenbrook S.C.1:47:02+57:1928:10
21Roisin BurkeAll Saints College1:49:51+1:00:0828:54
22Shakyra GodletEllenbrook S.C.1:58:46+1:09:0331:15
23Chloe HayesShenton College2:05:47+1:16:0433:06
Grace ColemanShenton Collegemispunched
Sophie WyattAll Saints Collegemispunched
Holly BarnesNewton Moore SHmispunched

Pairs 15 - 1

3 300 m, 41 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Aryan ChatrathAll Saints College33:3610:10
2Alex HawkingBunbury C.G.36:47+3:1111:08
3Tessa KongrasBunbury C.G.37:09+3:3311:15
4Regan GobettiPenrhos College40:23+6:4712:14
5Tamiya SmithLa Salle45:53+12:1713:54
6Jake AndersonEllenbrook S.C.51:54+18:1815:43
7Lytoni CheinmoraPenrhos College1:04:28+30:5219:32
8Hannah ChallenderEllenbrook S.C.1:06:24+32:4820:07
9Mackenzie BellEllenbrook S.C.1:06:51+33:1520:15
10Hannah RennickAll Saints College1:07:07+33:3120:20
11Zac LanglandsQuinns Baptist1:07:56+34:2020:35
12Josh TowieEllenbrook S.C.1:08:52+35:1620:52
13Erica WongPenrhos College1:10:39+37:0321:24
14Jana MaricWarnbro Community1:12:08+38:3221:51
15Hunter GrieveWarnbro Community1:16:26+42:5023:09
16Finlay BaldingAll Saints College1:16:45+43:0923:15
17Crystal DanieleLa Salle1:17:20+43:4423:26
17Kirsrty PowerEllenbrook S.C.1:17:20+43:4423:26
19Caitlin MarshWarnbro Community1:21:33+47:5724:42
20Lea ChineryWarnbro Community1:22:17+48:4124:56
21Kade HaleWarnbro Community1:24:38+51:0225:38
22Jayden CharlesWarnbro Community1:36:09+1:02:3329:08
23Caitlyn StuartPenrhos College1:37:59+1:04:2329:41
24Jordie PorterPenrhos College1:42:33+1:08:5731:04
25Hayley HoskinsLa Salle1:47:18+1:13:4232:30
26Emilea ButlerWarnbro Community1:48:58+1:15:2233:01
27Emily HildebrandPenrhos College1:54:17+1:20:4134:37
28William PatemanScotch College1:58:09+1:24:3335:48
29Shelby FergusonPenrhos College2:18:31+1:44:5541:58
Dylan KeraiEllenbrook S.C.mispunched
Leah GardinerWarnbro Communitymispunched
Freya HydesWarnbro Communitymispunched
Nathan DatsonEllenbrook S.C.mispunched
Jai MoxhamScotch Collegemispunched
Kahliiyah EadesEllenbrook S.C.mispunched
Logan TurveyEllenbrook S.C.mispunched
Jackson WoolleyEllenbrook S.C.mispunched
Bree DawsonWarnbro Communitymispunched
Ollie WandelScotch Collegemispunched
Sam MacgregorScotch Collegedid not finish
Jayde LancasterEllenbrook S.C.did not finish

Pairs 15 - 2

40 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Benji BarnesScotch College36:52
2Ross MillerAll Saints College38:34+1:42
3Julian BrantjesShenton College42:09+5:17
4Keaton ReeveNewton Moore SH44:56+8:04
5Torran CowanBunbury C.G.50:17+13:25
6Ben DavieBunbury C.G.1:01:08+24:16
7Nyamo BaasWarnbro Community1:01:25+24:33
8Angeline WrightBunbury C.G.1:02:40+25:48
9Maeve McKennaPenrhos College1:03:16+26:24
10Ethan OtooleQuinns Baptist1:04:53+28:01
11Olive WoodShenton College1:07:16+30:24
12Jayden ThorpeEllenbrook S.C.1:11:11+34:19
13Ashton GerikeEllenbrook S.C.1:13:30+36:38
14Bridget EllementAll Saints College1:15:57+39:05
15Taiha EarleEllenbrook S.C.1:17:21+40:29
16Faith KutEllenbrook S.C.1:18:27+41:35
17Kaemon LarsonEllenbrook S.C.1:19:41+42:49
18Matilda BrookWarnbro Community1:24:37+47:45
19Harry ButlerQuinns Baptist1:27:27+50:35
20Hunter BaileyEllenbrook S.C.1:27:34+50:42
21Matt CliffEllenbrook S.C.1:29:01+52:09
22Coby SuriadnyanaEllenbrook S.C.1:30:36+53:44
23Destiny WijohnEllenbrook S.C.1:32:04+55:12
24Keeali JosephEllenbrook S.C.1:33:31+56:39
25Dillon KingEllenbrook S.C.1:35:30+58:38
26Brooke RevellEllenbrook S.C.1:36:05+59:13
27Bryce BakerEllenbrook S.C.1:37:21+1:00:29
28Jack MartinWarnbro Community1:40:46+1:03:54
29Kaiya BrodersonWarnbro Community1:43:52+1:07:00
30Angel MurphyWarnbro Community1:55:48+1:18:56
31Shamisa MashakadaWarnbro Community1:57:55+1:21:03
32Lashae NistorEllenbrook S.C.2:01:29+1:24:37
Luke MichalekEllenbrook S.C.mispunched
Jayde ButtonWarnbro Communitymispunched
Jack McLaughlinEllenbrook S.C.mispunched
Tiegan FanaliEllenbrook S.C.mispunched
Jordyne DaleEllenbrook S.C.mispunched
Daniel BinghamWarnbro Communitymispunched
James StephensScotch Collegemispunched
Hazel HartleyPenrhos Collegemispunched
Ben FoxEllenbrook S.C.did not start

Pairs 16

3 900 m, 43 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Patrick BurnsideFrederick Irwin AC45:0011:32
2Jaxon Anstey JonesFrederick Irwin AC49:13+4:1312:37
3Tim CrispFrederick Irwin AC50:25+5:2512:55
4Madelyn GillettFrederick Irwin AC52:42+7:4213:30
5Jayden JeffreysFrederick Irwin AC52:55+7:5513:34
6Blake SunjichMercy College56:26+11:2614:28
7Georgia PayneFrederick Irwin AC56:27+11:2714:28
8Jack BlacowFrederick Irwin AC57:30+12:3014:44
9Matthew BoydFrederick Irwin AC1:00:26+15:2615:29
10Elizabeth LearFrederick Irwin AC1:05:27+20:2716:46
11Kiara AndersonFrederick Irwin AC1:07:20+22:2017:15
12Adrienne ByrneShenton College1:09:32+24:3217:49
13James GallashFrederick Irwin AC1:15:01+30:0119:14
14Amber MorleyFrederick Irwin AC1:16:27+31:2719:36
15Tara O'NeillMt Lawley1:19:09+34:0920:17
16Dillon KaskonasFrederick Irwin AC1:21:32+36:3220:54
17Brandon BartolomeiMercy College1:29:24+44:2422:55
18Jackson Collins-CorpsFrederick Irwin AC1:29:43+44:4323:00
19Riley GordonMercy College1:32:10+47:1023:37
20Ralph BahilangoMercy College1:33:21+48:2123:56
21Joshua LeembruggenFrederick Irwin AC1:34:40+49:4024:16
22Ryan WalshMt Lawley1:38:26+53:2625:14
23Nathan MullerFrederick Irwin AC1:41:49+56:4926:06
24Jye TraversNewton Moore SH1:41:57+56:5726:08
25Rebecca BuridgeQuinns Baptist1:44:01+59:0126:40
26Jadene VenterQuinns Baptist1:45:10+1:00:1026:57
27Tylea WorkMt Lawley1:49:23+1:04:2328:02
28Orion GunnellNewton Moore SH1:49:47+1:04:4728:08
29Patrick BurkeMercy College1:51:26+1:06:2628:34
30Vera PtolemyShenton College1:52:50+1:07:5028:55
31Tahlia SleimanFrederick Irwin AC1:53:15+1:08:1529:02
32Clara WeiterMt Lawley1:53:58+1:08:5829:13
33Keeley MatthewsQuinns Baptist1:54:01+1:09:0129:14
34Charlotte ThomsonMt Lawley2:08:14+1:23:1432:52
35Annabelle BuneFrederick Irwin AC2:15:54+1:30:5434:50
Jordan HunterNewton Moore SHmispunched
Kate O'ReilyShenton Collegemispunched
Nili JavidShenton Collegemispunched
Ezra MurrayMercy Collegemispunched
Tyler ChiversMercy Collegemispunched
Zane WaltherNewton Moore SHmispunched
Tony HuongMercy Collegedid not finish
Isaac ZeinMt Lawleydid not finish

Please report errors in the result list to the organiser.