Orienteering Australia

Official results for Go for 2 & 5 WA Primary Schools Championships

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Go for 2 & 5 WA Primary Schools Championships
Organiser: Orienteering WA
Date: Wednesday 21 August 2019

Frederick Irwin Halls Head

14 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Maitland BrockmanPairs 10 (36)29:39+3:3312:53
11Sebastian HomewoodPairs 11-12-1 (59)45:55+19:3115:18
17Luca RushworthPairs 11-12-1 (59)58:08+31:4419:22
21Rhiannon MoodyPairs 10 (36)1:06:59+40:5329:07
25Jack WadeBoys 10 (33)1:11:33+50:2132:31
32Harry BarkesPairs 11-12-1 (59)1:10:11+43:4723:23
34Tirth ShahPairs 11-12-1 (59)1:10:55+44:3123:38
35Jayden BaumgartnerPairs 11-12-1 (59)1:15:45+49:2125:15
37Kiara TerblanchePairs 11-12-1 (59)1:19:47+53:2326:35
39Joshua DeerePairs 11-12-1 (59)1:22:43+56:1927:34
41Ella AdamsPairs 11-12-2 (60)1:13:13+47:0024:24
43Tess BucklandPairs 11-12-2 (60)1:28:06+1:01:5329:22
Delilah FordhamPairs 11-12-1 (59)mispunched
Prescious CantomPairs 11-12-1 (59)did not finish

St Brigids

46 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Erin CaldwellGirls 10 (26)25:0811:25
2Hamish McLennanBoys 11-12 (37)34:43+0:0112:23
3Imogen VakulcyzkGirls 11-12 (23)46:21+20:0916:33
5Gemma KiernanGirls 10 (26)33:14+8:0615:06
6Angel OtanesPairs 10 (36)31:33+5:2713:43
7Gianna NianiGirls 11-12 (23)1:04:45+38:3323:07
9Rosheen ThompsonGirls 10 (26)36:59+11:5116:48
9Luke FirnsBoys 11-12 (37)49:16+14:3417:35
10Brooke TaylorGirls 11-12 (23)1:13:14+47:0226:09
10Hannah CaldwellGirls 10 (26)37:11+12:0316:54
10Jack KeeversBoys 10 (33)30:26+9:1413:49
11Saransh VigPairs 11-12-2 (60)40:29+14:1613:29
12Jake FirnsBoys 10 (33)35:33+14:2116:09
12Xeline DequinaGirls 11-12 (23)1:33:19+1:07:0733:19
12Levi FelderBoys 11-12 (37)53:33+18:5119:07
13Layla TurnerGirls 10 (26)41:52+16:4419:01
13Luke VranjesBoys 11-12 (37)54:18+19:3619:23
14Jorja LangshawGirls 11-12 (23)1:41:05+1:14:5336:06
14Curtis SucurBoys 10 (33)39:48+18:3618:05
14Jackson PhillipsPairs 10 (36)50:52+24:4622:06
15Zac MelroseBoys 10 (33)40:56+19:4418:36
15Jacinta KiernanGirls 10 (26)49:16+24:0822:23
15Hans LamBoys 11-12 (37)1:01:12+26:3021:51
16Harlee YoungPairs 10 (36)54:29+28:2323:41
17Ella LamblyGirls 11-12 (23)1:45:30+1:19:1837:40
17Patrick HuntBoys 11-12 (37)1:09:34+34:5224:50
17Patrick BalbidoPairs 10 (36)54:36+28:3023:44
17Jayden HutchinsonPairs 11-12-2 (60)48:32+22:1916:10
18Gian MalabananBoys 10 (33)44:58+23:4620:26
18Isabella ClarkeGirls 11-12 (23)1:46:34+1:20:2238:03
19Tamsyn SlaterGirls 11-12 (23)1:50:27+1:24:1539:26
20Taylah LamblyGirls 10 (26)1:01:53+36:4528:07
20Prudence DhiyaPairs 11-12-1 (59)59:06+32:4219:42
23Cooper KellieBoys 11-12 (37)1:31:21+56:3932:37
25Ruby KingmaPairs 10 (36)1:17:50+51:4433:50
26Samuel KuolBoys 10 (33)1:12:01+50:4932:44
27Aravind AnoopBoys 10 (33)1:28:16+1:07:0440:07
27Ruby MoxhamPairs 10 (36)1:19:18+53:1234:28
31Mason MoxhamPairs 11-12-2 (60)59:00+32:4719:40
44Tia RyanPairs 11-12-2 (60)1:30:50+1:04:3730:16
Del NyamhangaBoys 10 (33)mispunched
Xavier VakulcyzkBoys 10 (33)mispunched
Rhys Coomber-PillBoys 11-12 (37)mispunched
Natasha LovelockGirls 11-12 (23)did not finish
Kasey TouchellGirls 11-12 (23)did not finish
Roland BallahBoys 11-12 (37)did not finish
Jonathan SobhyBoys 11-12 (37)did not start

Please report errors in the result list to the organiser.