Orienteering Australia

Official results for 2021 Easter 3 Days + NOL , elite Prologue

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: 2021 Easter 3 Days + NOL
Organisers: Bennelong Northside Orienteers / Central Coast Orienteers / Goldseekers Orienteers / Orienteering NSW
Date: Friday 2 April 2021 - Monday 5 April 2021

Elite PrologueAust 3 Days - Day 1 - EliteAust 3 Days - Day 1 - Elite (overall)Aust 3 Days - Day 2 - EliteAust 3 Days - Day 2 - Elite (overall)Aust 3 Days - Day 3 - EliteAust 3 Days - Day 3 - Elite (overall)

Classes: Show all | M18E | W18E | M20E | W20E | M21E | W21E | M/W10S | M10A | W10A | M12A | W12A | M14A | W14A | M16A | W16A | M20A | W20A | M21A | W21A | SLEDGE | W21AS | M35A | W35A | M35AS | W35AS | M40A | W40A | M45A | W45A | M45AS | W45AS | M50A | W50A | M55A | W55A | M55AS | W55AS | M60A | W60A | M65A | W65A | M65AS | W65AS | M70A | W70A | M75A | W75A | M80A | W80A | M85A | W85A | M Junior B | W Junior B | M Open B | W Open B | M/W EB | M/W VE B | Volunteer | Spectator

Men 21 Elite

3 800 m, 41 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffR
1Aston KeyVI V14:27
2Patrick JaffeVI V14:58+0:31
3Brodie NankervisVI V15:02+0:35
4Matt DoyleCC A15:16+0:49
5Angus HainesSW S15:21+0:54
6Ryan StocksCC A15:29+1:02
7Alastair GeorgeST N15:50+1:23
8Jarrah DayCC A16:06+1:39
9Matthew CraneCC A16:11+1:44
10Patrick MillerCC A16:28+2:01
11Paul de JonghCC A16:29+2:02
12Tomas KrajcaCC A16:40+2:13
13Grant BluettCC A16:50+2:23
14Duncan CurrieST N16:58+2:31
15Rob BennettST N17:05+2:38
16Bruce ArthurVI V17:08+2:41
17Andrew BrownST N17:23+2:56
18Toby WilsonST N17:40+3:13
19Daniel GrayQC Q17:45+3:18
20Riley de JongQC Q17:46+3:19
21Dave MeyerST N17:59+3:32
22Stephen MelhuishCC A18:36+4:09
23Alex MasseyST N18:40+4:13
24Gareth CandyCC A18:48+4:21
25Ben RattrayCC A18:57+4:30
26Rob PrestonST N18:59+4:32
27Ricky ThackrayWN W19:11+4:44Download route in GPX format
28Dante AfnanSW S19:18+4:51
29Jack NeumannQC Q19:35+5:08
30Steven TodkillST N20:42+6:15
31Lachlan HallettSW S20:45+6:18
32Justin StaffordST N20:58+6:31
33Hamish ProsserCC A20:59+6:32
34Ian MeyerSH N21:03+6:36
35James McQuillanST N21:21+6:54
36Andrew SmithST N21:52+7:25
37Sam ParkinsonST N21:54+7:27
38Jim RussellVI V22:09+7:42
Jemery DayTF Tmispunched
Mark BourneCC Amispunched
Martin DentCC Amispunched

Please report errors in the result list to the organiser.